XXV. ročník setkání italských automobilů v Poděbradech se koná 20. dubna 2024.

Víkend s Fiaty

Co proběhlo a co se bude dít?
Uživatelský avatar
Pedro
Notorický kecal
Notorický kecal
Příspěvky: 524
Registrován: pondělí 5. listopad. 2007 6:55
Kontaktovat uživatele:

Re: "Berounsko" 2012

Příspěvek od Pedro »

Já už se těším jak malej Jarda. Jen nestíhám nějak dát dokupy Itala. Po Hundertgangu mi kolem páky ruční brzdy sákne brzdovka. Odešlo těsnění. No tak musí třmen dolů, rozdělat ty nechutné talířové pružiny, klínek a dát nové těsnění. Pocut to je sranda, horší je ty talířovky zpět nasadit a pořídit nasadit klínek a celé to zasunout. Ale asi dvakrát se mi to už podařilo, tak to snad stačím dát dokupy.
Jinak kromě benzínu, oleje, vody mi bude žrát i brzdovku :-). Zdar a Berounsku zvlášť.
F I A T 1 2 5 b e r l i n a , 2 x O H C , 1 6 0 8 c c m , 9 0 H P - Ital, 1 9 7 0
ALFA ROMEO ALFETTA 2,0 96 kW, 1 9 8 5
FIAT STILO 1,9 JTD, 8 5 k W
Uživatelský avatar
Pedro
Notorický kecal
Notorický kecal
Příspěvky: 524
Registrován: pondělí 5. listopad. 2007 6:55
Kontaktovat uživatele:

Re: "Berounsko" 2012

Příspěvek od Pedro »

Halo, halo,
mám na sobotu zajímavý výlet. Vím, že Kronikář taky už má plán, ale možná by se to dalo spojit.

Na http://www.saxi.cz/ je upoutávka, že 25.8. se koná teprve druhá prohlídka zámku Svinaře u Berouna.
Zámek je v rekonstrukci po totálním vybydlení. Rekonstruuje ho nadšenec a v sobotu je prohlídka staveniště ale hlavně je tam i přehlídka techniky 80 let minulého století. To bychom si neměli nechat ujít s našemi vozy.

Jo a v sobotu i v něděli je otevřená Výtopna ve Zdicích. 10 - 17 hodin.
Muzeum staré techniky od stabiláků po autobusy Š11 a snad i kompletní sbírka Landroverů.

Zdar a Berounsku zvlášť.
F I A T 1 2 5 b e r l i n a , 2 x O H C , 1 6 0 8 c c m , 9 0 H P - Ital, 1 9 7 0
ALFA ROMEO ALFETTA 2,0 96 kW, 1 9 8 5
FIAT STILO 1,9 JTD, 8 5 k W
Uživatelský avatar
předseda
Notorický kecal
Notorický kecal
Příspěvky: 808
Registrován: sobota 3. listopad. 2007 16:08

Re: "Berounsko" 2012

Příspěvek od předseda »

Zdravím, můžete taky dát po dlouhé době důl v Chrustenicích nebo Solvayovy lomy /nevím ,jak se to přesně píše/ ,mají již další trať pro mašinky ,nové vagony a celkové rozšíření prohlídky?! :grin:
F X1/9 1976
F 850 SC tmavě červené 1971
F 850 SC světle červené 1971
F 850 SS -červený sršeň 1972
F 128 SC -modrá obluda 1974
Uživatelský avatar
Ondrej
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 897
Registrován: sobota 3. listopad. 2007 16:08
Bydliště: Doubrav.
Kontaktovat uživatele:

Re: "Berounsko" 2012

Příspěvek od Ondrej »

Chčije a chčije.
Bych tak řekl, že nám to počasí včera vyšlo přímo luxusně.

Berounsko 2013 s podtitulem Kokořínsko je za námi.
A jako tradičně, kdo nebyl, může jen litovat. Účast byla sice snad druhá nejnižší v historii :bad: ale zabavili jsme se wellmi bohatě a dostatečně :ok: 8)
1969 F125p 1300 ... bílý limuzín
1969 F850 Sport Coupe ... Červený Drak
1969 F850 Special ... ex Vzpurník
1987 Fiat Panda ... krabička plná překvapení
+1997 Fiorino Panorama

V nebi mě nechtějí a v pekle se mě bojí, tak jsem tady...
Uživatelský avatar
Pedro
Notorický kecal
Notorický kecal
Příspěvky: 524
Registrován: pondělí 5. listopad. 2007 6:55
Kontaktovat uživatele:

Re: Víkend s Fiaty

Příspěvek od Pedro »

Jak píše Ondrej. I já s Julčou jsme byli na této fantastické víkendové akci. Díky moc Mírovi Nosákovi za azil na jeho chalupě. Díky za pěkný program celého víkendu. Musím říc, že od pátku to bylo nabité akcí. V pátek jsme projeli trasu Pražské jízdy a zkontrolovali itinerář. Pak jsem spěchali pomoci Mírovi, kterému protestovalo auto a odtáhli ho do Mšena. Jenže to už byl večer. Tak z opékání sešlo a buřty nám Míra osmahnul na pánvi. Trochu jsem popili, pokecali a bylo půl jedné. Tak si každý zabral svůj pokoj a já usnul snad ještě při stlaní. V sobotu se přidal Ondrej s velmi atypickým vozem, leč s vozem možná nejstarším z dob Berounska, když nepočítám tenkrát návštěvu Aerovky 30. Míra nám naplánoval procházku. Tak jsme pěšky z chalupy vyrazili na kokořínské skalní bludiště. Super procházka. Pak obídek, k tomu pivečko. Nějak jsme se rozseděli a tak těch piveček bylo víc. No tak jsem sešli do chalupy, já usnul na lehátku a kluci se šly vykoupat do místních Městských lázní postavených v třicátých letech minulého stolení. Akorád, když se mi zdálo, jak závodím na okruhu v Sosnové, tak mě zbudila Kačka s Pavlem. Poslední přírůstci akce. No tak se založila fatra a konečně došlo na opékání a k tomu zase pivko.
Jak to bývá, já brzo odpadnul a šel spát. Ostatní ještě pokračovali. Ráno nás probulil aktivní Míra, který už běhal kolem baráku. Jelikož musel ještě na domácí oslavu, tak jsem se rozjeli kolem desáté domů. Počasí vypadalo na déšť a tak další výlet se odkládá na přes rok.
Takže to bylo celé. Ač jsme za celou sobotu nesedli za volant, tak o to to bylo netradiční a zajímavé. Škoda jen malé účasti.
Tak snad za rok. Zdar. Petr
F I A T 1 2 5 b e r l i n a , 2 x O H C , 1 6 0 8 c c m , 9 0 H P - Ital, 1 9 7 0
ALFA ROMEO ALFETTA 2,0 96 kW, 1 9 8 5
FIAT STILO 1,9 JTD, 8 5 k W
Uživatelský avatar
Kronicar
Notorický kecal
Notorický kecal
Příspěvky: 900
Registrován: sobota 3. listopad. 2007 16:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Víkend s Fiaty

Příspěvek od Kronicar »

Bylo to velmi fajn a já i Otakárek děkujeme Mírovi za ubytování. Doma už jsem ukázal fotky, Otakárek moji a vlastně i vaši péči přežil bez úhony, tak zase brzy na nějaké akci.... nejbližší bude schůze 12. září v Podolí.
Fiat 1100 -1939
Fiat 2300 S -1963
Fiat 600 D -1965, 1968, 1969
Fiat 850 SC -1971
Fiat 128 SC -1975
Fiat 128 A - 1971
Fiat 238 -1980
Fiat 127 Mk 2 -1980
Fiat Uno 1.3 Turbo -1986
Lancia Beta 2000 HPE -1978
.....a to není všechno
Odpovědět