Akce "Ano"

Co proběhlo a co se bude dít?
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ondrej
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 897
Registrován: sobota 3. listopad. 2007 16:08
Bydliště: Doubrav.
Kontaktovat uživatele:

Akce "Ano"

Příspěvek od Ondrej »

Akce „Ano“

15.7.2011

Komentována s nádechem sarkasmu mně vlastního :)

Pracovní týden po dovolené. Nic moc nestíhám a zavše si ještě Kronikář na pátek vymyslí svatbu. Slíbil jsem, že přijedu už ve čtvrtek a pomůžu s přípravami, ale do poslední chvíle nevím… je to divočina. Nakonec se balím ve středu o půlnoci, abych ve čtvrtek mohl vyrazit pro vůz rovnou z práce. Nemám tušení, v jakém stavu je slavnostní oblek a už není čas to zjišťovat. Řeším to tím, že jednoduše všechny vaky se svršky beru s sebou, snad z toho něco použitelného vyberu na místě.

Průjezd Prahou není ve čtvrtek odpoledne nic moc, popojíždím v kolonách, ale vlastně není kam spěchat. V Černošicích ani ne po týdnu lenošení připravuju svatební limuzínu a vyrážím. U Tříprsťáků stojí Vlasovcovo šestikilo, už se to sjíždí, napadá mě…

Jedu nejdřív na Barrandov, vyzvednout Renatinu svědkyni Veroniku. Vše klape podle dohody a kolem půl sedmé už svištíme Prahou, provoz už není tak děsivý. S ukecanou ženskou :) cesta docela ubíhá a krátce po osmé večer parkujeme na nádvoří zámku v Lobči. Na místě už je Ondřej s Renátou, se svými rodiči a ségrou Irenou, i když přijeli teprve před chvílí. Začíná právě večeře a to taky není špatný program.

Teprve pak vybalujeme věci z vozů a řešíme první organizační záležitosti. Projíždíme ještě zvolenou trasu k hradu Houska, který se má stát místem obřadním. Kvůli nedostatku parkovacích prostor v okolí hradu totiž poslední asi 3 kilometry povedou úzkou soukromou lesní stezkou a je třeba ověřit, nakolik je průjezdná pro osobní automobil počínaje Ondřejovou F1100 se špatným chlazením a konče moderními samohyby s nízkými podvozky. V některých úsecích vůz obklopují dvoumetrové kopřivy a místy odklízíme pár padlých větví, ale vypadá to, že to půjde.

Do toho přijíždí Renda Ehlen, nalákán Ondřejem na večerní zábavu. Ale jaká je zábava s příbuzenstvem, které už spí, ženichem, který nepije a když ke všemu přicházejí ještě špatné zprávy? Tak se stalo, že ze dvou lahví páně Bechera a dvou páně Ferneta, připravených pro uvítání hostů, jsem se s Rendou podělil o jednoho celého Bechera + půl černého šviháka a kolem třetí ráno jsme šli spát.

Přestože mám okno na opačnou stranu, budí mě ráno zvuk šestistovky. Renda odjíždí řešit situaci… Vstávám s neurčitým pocitem, že kdo se tady vlastně loučil se svobodou…? Sprcha mě poněkud vzpruží, alespoň trochu…

V osm je snídaně a pak začínají pilné přípravy. Ondřej s rodiči chystá myrty a kytice, já dostávám za úkol zdobení vozů, svědkyně uvítání nových účastníků a čas docela utíká. V půl jedné už se nádvoří hemží historickými fiaty i novodobými vozy jiných značek, účastníky v různě kreativních kostýmcích i těmi konvenčně oděnými… Avizována je svatba v mafiánském stylu 40. let a příjemně mě překvapilo, kolik lidí si dalo práci s přípravou vhodné image. Také se halím do svého speciálního hávu a i když jsem požadované období protáhl asi tak o 20 let do minulosti, není to na škodu, sklízí to uznání, jen ten vůz mi k tomu chybí…

Plánovaný odjezd ve tři čtvrtě na jednu lehce nevyšel, chvíli jsme se formovali do kolony a chvíli se čekalo na nevěstu. Průvod vedu já, ve voze mám kameramana a je potřeba nějaké záběry svatební kolony pro rodinný archiv… za námi je ženich, který se veze ve své jedenáctistovce z roku 1939, pak dalších 15 fiatů, několik veskrze moderních vozů a vše uzavírá nevěsta ve Fiatu 508 Balilla z poloviny třicátých let.

Hned na úvod, rovnou ve Mšeně, se nám nevěsta ztrácí, takže se kolona zastavuje, já otáčím vůz a razím vstříc pátrací akci, ale setkáváme se naštěstí už na nejbližší křižovatce. Alespoň měl kameraman příležitost pro pěkné záběry… Zbylých 15 km probíhá v poklidu s několika obligátními zastávkami na dolití vody do žíznivé 1100 a ku hradu Houska vystoupáme s „frajerským“ čtvrthodinovým předstihem před plánovaným začátkem obřadu. S předstihem právě tak dostatečným na to, abychom rozestavěli vozy na zpola obsazeném hrbolatém plácku, který měl být původně jen pro nás…

A pak už nebyla síla, která by odvrátila blížící se katastrofu :) a několik minut po druhé hodině odpolední jsme byli vpuštěni na nádvoří hradu, bychom si poslechli ono fatální „ano“, zhodnotili první novomanželský polibek a nakonec projevili novomanželům upřímnou soustrast. Hudební doprovod obstarává Tříprsťák, lechtající trumpetu a mandolínu, s Pavlem, obsluhujícím klávesový akordeon. Původně měli představení nacvičeno i s Hankou, ale vzhledem k tomu, že ji na poslední chvíli zaměstnaly neodkladné problémy, museli svůj repertoir upravit. Já jsem měl celou akci ve spolupráci s Divošem fotit, ale spolu s kvérem, který u mně přistál, jsem de facto přijmul roli mafiánského padrina, jehož synovec se žení a také to mělo svá pozitiva… ale na to přijdou novomanželé, teprve až dostanou od fotografa snímky :)

Za necelou půlhodinu je po všem, tak ještě společné foto na nádvoří a několik póz vně hradu, aby bylo co schovávat před potomky, až dostanou vlastní rozum a budou hřešit na nemožné rodiče… Novomanželé + příbuzenstvo pak odjíždějí na společný oběd na zámek v Lobči a já dostávám na starost ten zbytek. Když už jsme tu, prohlídka hradu Houska je jasnou volbou a čas do jejího začátku si krátíme občerstvením. Výklad od dobově oděného kastelána je nevšední a nechybí v něm nádech tajemna, na závěr si pak na vlastní kůži můžeme zkusit cestu do pekel. Napadá mě, jestli oficiální důvod výběru Housky k obřadu, totiž že je to místo prvního setkání Renáty s Ondřejem, není pouhou záminkou… :)

V půl šesté jsme zpět na zámku a je to tak akorát, aby mohla být dokončena příprava soutěže pro novomanžele, až skoncují s hostinou. Principem je hledání unesených dílů z fiatů s plněním rozličných úkolů. V této velké loupeži jsem měl být zapleten i já, ale shodou náhod se stalo, že zdroj dílů musel být řešen nouzově. Přesto myslím, že svůj účel to splnilo. Ukázalo se, že nevěsta je nebezpečně bystrá – zatímco ženich obyčejně ani po přečtení klíče ještě netušil, co je třeba udělat, Renáta měla jasno a nebýt jí, Ondřej tam hledá dodnes :) Pak nadešel čas krájení svatebního dortu, na jehož přípravě se také podílela část klubu a následně slavnostní předání svatebních darů. Asi největší a popravdě zasloužené ovoce i ovace sklidil stylový kočárek pro ortodoxní fiatáře z dílny Tříprsťákovy.

Závěr dne pak patřil soutěžím pro všechny a utkali jsme se v ruletě, vykládání bedýnek z fiata na čas a poznávání drog. Cenou útěchy pro ty nejlepší byly modýlky. Čeho jiného, než šestistovky. My ostatní (někteří :)) jsme pak pro zvýšení jakosti signálu navštívili krásný zámecký sklípek a vybrali sobě vhodné osvěžovadlo. Zábava tak plynula až do pozdních nočních hodin.

Pozvolné sobotní vstávání, balení a úklid. Pomáhám včil už novomanželům Kroutilovým s organizací věcí a ostatně se domlouváme, že pojedeme do Černošic společně. Ještě dorovnání účtů a v poledne odjíždíme už jako poslední. Oproti pátku je příšerný hic, být takhle včera, tak v tom obleku vydržím sotva deset minut. Dlouhou cestu si krátíme častými zastávkami na dolévání vody do F1100 a návštěvou u Rendy. Novomanželé se rozhodují pro vyhlídkový průjezd centrem Prahy, ale všudypřítomní turisté vytvářejí přece jen poněkud hustý provoz, a tak popojíždíme v koloně. Alespoň se návštěvníci mají čas pokochat a když ze skupinky dvou důchodců s důchodkyní uslyším na adresu Ondřejovy 1100 nadšené znalecké „koukej, to je ten Moskvič, kterýho Rusáci ukradli Němcům“, začne mě i píchat v boku.

V Černošicích uklízíme stroje a coby tečka za akcí padne návrh na mexickou restauraci ve Zbraslavi. Exotice se nebráním, zvlášť pokud z toho kouká kus žvance :) a tak se stalo, že jsme celý podnik zakončili a zhodnotili u luxusní a kreativní večeře ve stylovém prostředí.

Co dodat závěrem? Pro nás „nezúčastněné zúčastněné“ povedená taškařice, byť ne tak akční jako minule. Ženich a nevěsta nechť si sáhnou do svědomí sami :) A přeji jim k tomu spoustu spokojených „ano“ i do budoucna!
1969 F125p 1300 ... bílý limuzín
1969 F850 Sport Coupe ... Červený Drak
1969 F850 Special ... ex Vzpurník
1987 Fiat Panda ... krabička plná překvapení
+1997 Fiorino Panorama

V nebi mě nechtějí a v pekle se mě bojí, tak jsem tady...
Uživatelský avatar
Ondrej
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 897
Registrován: sobota 3. listopad. 2007 16:08
Bydliště: Doubrav.
Kontaktovat uživatele:

Re: Akce "Ano"

Příspěvek od Ondrej »

Dovolím si přiložit několik snímků z dílny mé, Vlasovcovy a Ireniny:
Ondřej, jak ho neznáme
Ondřej, jak ho neznáme
Je libo panáka na posilněnou?
Je libo panáka na posilněnou?
Svatební kolona
Svatební kolona
Nevěstin kočár
Nevěstin kočár
Já ti dám "nechci"!
Já ti dám "nechci"!
Drakulace
Drakulace
1969 F125p 1300 ... bílý limuzín
1969 F850 Sport Coupe ... Červený Drak
1969 F850 Special ... ex Vzpurník
1987 Fiat Panda ... krabička plná překvapení
+1997 Fiorino Panorama

V nebi mě nechtějí a v pekle se mě bojí, tak jsem tady...
Uživatelský avatar
Ondrej
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 897
Registrován: sobota 3. listopad. 2007 16:08
Bydliště: Doubrav.
Kontaktovat uživatele:

Re: Akce "Ano"

Příspěvek od Ondrej »

Společné vyšívání
Společné vyšívání
Tady ženich vypadá jak zdrcený motorista po nehodě :)
Tady ženich vypadá jak zdrcený motorista po nehodě :)
Stylový svatební dort
Stylový svatební dort
A neméně stylový kočárek
A neméně stylový kočárek
Zákeřná poslední krabička :)
Zákeřná poslední krabička :)
Úspěch měl i hazard v nejsyrovější podobě...
Úspěch měl i hazard v nejsyrovější podobě...
1969 F125p 1300 ... bílý limuzín
1969 F850 Sport Coupe ... Červený Drak
1969 F850 Special ... ex Vzpurník
1987 Fiat Panda ... krabička plná překvapení
+1997 Fiorino Panorama

V nebi mě nechtějí a v pekle se mě bojí, tak jsem tady...
Uživatelský avatar
oldav
Aktivista
Aktivista
Příspěvky: 99
Registrován: pátek 16. listopad. 2007 7:33

Re: Akce "Ano"

Příspěvek od oldav »

Blahopřeji!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
1971 FIAT 125p 1300, bílý a plná garáž starých krámů
Kaca
Aktivista
Aktivista
Příspěvky: 54
Registrován: pondělí 5. listopad. 2007 15:52

Re: Akce "Ano"

Příspěvek od Kaca »

i já si dovolím přidat fota z mé "dílny" :-)
https://picasaweb.google.com/kuKackaWu/ ... hbTzhYflFQ#
Irca
Návštěvník

Re: Akce "Ano"

Příspěvek od Irca »

Ahoj Ondreji, tvuj komentar cele akce nema chybu! :lol: Ja jsem si to uzila naramne a doufam, ze take vy ostatni... Jsem zvedava, az se Ondrovi sejdou komplet foto (a ze nas fotilo!!), ze svoji svatby jsem jich napocitala pres 1000 :D

Diky vsem, co pomahali a co se ucastnili... diky brachovi, ze se ozenil 8) ... diky Renate, ze si ho vzala :ok: :ok: :ok: a diky obema, ze se stanu "tetou" a mama s tatou "babi s dedou" :D :idea:

Mejte se!!!

Ciao a tutti e un abbraccio forte!
Irca
Uživatelský avatar
Ondrej
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 897
Registrován: sobota 3. listopad. 2007 16:08
Bydliště: Doubrav.
Kontaktovat uživatele:

Re: Akce "Ano"

Příspěvek od Ondrej »

Irča:

Dík 8)
Když už se organizuje spektakulární svatba, proč ji taky trochu spektakulárně nepopsat :mrgreen:
1969 F125p 1300 ... bílý limuzín
1969 F850 Sport Coupe ... Červený Drak
1969 F850 Special ... ex Vzpurník
1987 Fiat Panda ... krabička plná překvapení
+1997 Fiorino Panorama

V nebi mě nechtějí a v pekle se mě bojí, tak jsem tady...
Uživatelský avatar
Kronicar
Notorický kecal
Notorický kecal
Příspěvky: 900
Registrován: sobota 3. listopad. 2007 16:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Akce "Ano"

Příspěvek od Kronicar »

Děkujeme všem za účast! A za prima svatbu, asi je to tím, že jsme na ní byli hlavními aktéry, ale moc se nám s Renatou líbila. Teď již budeme všechny svatby srovnávat jen podle naší.... :twisted:
Hlavně jsme byli nadšeni, že všechno vycházelo dle našich představ, tedy až na tu čtvrteční veleúčast 8) Ale počasí dokonalé, auta krásná, hrad Houska i zámek Lobeč super, kamarádi vtipní a zábavní, program pestrý. Snad až stojí za úvahu si to ještě zopakovat, ne? :mrgreen: Ale to necháme na jiných.... už se mi v hlavě líhnou představy jak udělat nezapomenutelnou i nějakou tu další fiatářskou svatbu! (Tedy jestli mě po tomto prohlášení ještě pozvou...)

Fotek máme zatím 1068 a to ještě očekávám přírůstek od dalších třech fotografů. Myslím že se hravě dostaneme na 15 stovek. Všechno to probrat a vytřídit z toho těch pár nej, je téměř nadlidský výkon. Však také ještě skoro čtyři týdny po svatbě na to nebyl čas. Jsme rádi, že díky pozvání na další fiatářskou svatbu jsme si mohli užít trochu volna a dopřát si opožděných líbánek v dokonalém hotýlku v Polsku. Teď už jen ta svatební cesta....
Fiat 1100 -1939
Fiat 2300 S -1963
Fiat 600 D -1965, 1968, 1969
Fiat 850 SC -1971
Fiat 128 SC -1975
Fiat 128 A - 1971
Fiat 238 -1980
Fiat 127 Mk 2 -1980
Fiat Uno 1.3 Turbo -1986
Lancia Beta 2000 HPE -1978
.....a to není všechno
Uživatelský avatar
předseda
Notorický kecal
Notorický kecal
Příspěvky: 808
Registrován: sobota 3. listopad. 2007 16:08

Re: Akce "Ano"

Příspěvek od předseda »

Ahoj Ondro a Renato!!!!!!!!!!!!!!!!
svatba byla jasně nejokázalejší a největší jakou zatím náš klub zažil,těžsko Vás někdo předhoní? :D No ,uvidíme!!!!!!!!!!!!!! :greenf: Je to záležitost ,kterou člověk prožije obvykle 1x za život/někdo to stačí i 3x :grin: /,tak je dobré si tuto událost udělat podle svého a pak je to opravdu vzpomínka na celý život!!!
Já jsem se ženil poměrně mladý 24 a ženě bylo 19let/ a svatbu mi prakticky celou oranizovala tchýně,takže teď s odstupem času vidím,že jsme si měli trochu více prosadit naše nápady! Byla jiná doba a vliv rodičů byl na dětičky nějak větší než nyní :( Teď už žiji s někým jiným ,ale to už je z jiného soudku :lol:
F X1/9 1976
F 850 SC tmavě červené 1971
F 850 SC světle červené 1971
F 850 SS -červený sršeň 1972
F 128 SC -modrá obluda 1974
Odpovědět