XXV. ročník setkání italských automobilů v Poděbradech se koná 20. dubna 2024.

Lampárna

Vše nezařaditelné, možno i nesouvisející s Fiatem
Odpovědět
Black
Notorický kecal
Notorický kecal
Příspěvky: 335
Registrován: pondělí 5. listopad. 2007 11:15
Bydliště: Žatčany

Re: Lampárna

Příspěvek od Black »

Uživatelský avatar
Renda ze Záboří
Notorický kecal
Notorický kecal
Příspěvky: 357
Registrován: neděle 4. listopad. 2007 10:54
Bydliště: Záboří 12
Kontaktovat uživatele:

Re: Lampárna

Příspěvek od Renda ze Záboří »

Jo, jo - zoufalí lidé dělají zoufalé věci.......
Mně zas čeká tohle:
Vyletěly oknááá
Vyletěly oknááá
Blacku, vše :hungry: :rock: :hi: :party: :thc: :surprise: k svátku!
"I kdybys 100x žil, blbost nevymýtíš!"
(Ehlenovo moudro)
Black
Notorický kecal
Notorický kecal
Příspěvky: 335
Registrován: pondělí 5. listopad. 2007 11:15
Bydliště: Žatčany

Re: Lampárna

Příspěvek od Black »

Renda ze Záboří píše:...Blacku,...
Ď.
Uživatelský avatar
Pedro
Notorický kecal
Notorický kecal
Příspěvky: 524
Registrován: pondělí 5. listopad. 2007 6:55
Kontaktovat uživatele:

Re: Lampárna

Příspěvek od Pedro »

Sněhu všude tři pr..., tak by to chtělo nějakou mechanizaci. Náhodou se prodává krásný Maluch s radlicí :-)
http://auto.bazos.cz/inzerat/21287411/fiat-126p.php
F I A T 1 2 5 b e r l i n a , 2 x O H C , 1 6 0 8 c c m , 9 0 H P - Ital, 1 9 7 0
ALFA ROMEO ALFETTA 2,0 96 kW, 1 9 8 5
FIAT STILO 1,9 JTD, 8 5 k W
Uživatelský avatar
předseda
Notorický kecal
Notorický kecal
Příspěvky: 808
Registrován: sobota 3. listopad. 2007 16:08

Re: Lampárna

Příspěvek od předseda »

pro Pedra a Ondru
slíbené číslo :Petr Rubeš 603240967- to je jen známí majitele vozu, jinak zájezd do Stuttgartu se koná 8.-9.3. 2013 :mrgreen:
F X1/9 1976
F 850 SC tmavě červené 1971
F 850 SC světle červené 1971
F 850 SS -červený sršeň 1972
F 128 SC -modrá obluda 1974
Uživatelský avatar
předseda
Notorický kecal
Notorický kecal
Příspěvky: 808
Registrován: sobota 3. listopad. 2007 16:08

Re: Lampárna

Příspěvek od předseda »

pro všechny

Dnes mi z AKHV dorazily slíbené kalendáře , velikost A3, na obrázcích jsou naše motocykly ČZ, mám 4 ks :razz: Kdo má zájem ,rád ho podaruji,mně stačí náš fiatí!Můžu je přinést na únorovou schůzi nebo na Výročku!
F X1/9 1976
F 850 SC tmavě červené 1971
F 850 SC světle červené 1971
F 850 SS -červený sršeň 1972
F 128 SC -modrá obluda 1974
Wojta
Aktivista
Aktivista
Příspěvky: 74
Registrován: sobota 3. listopad. 2007 16:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Lampárna

Příspěvek od Wojta »

Předsedo schovej mi jeden,díky.
Uživatelský avatar
předseda
Notorický kecal
Notorický kecal
Příspěvky: 808
Registrován: sobota 3. listopad. 2007 16:08

Re: Lampárna

Příspěvek od předseda »

to Wojta
ok, máš ho u mne :D
F X1/9 1976
F 850 SC tmavě červené 1971
F 850 SC světle červené 1971
F 850 SS -červený sršeň 1972
F 128 SC -modrá obluda 1974
Uživatelský avatar
Ondrej
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 897
Registrován: sobota 3. listopad. 2007 16:08
Bydliště: Doubrav.
Kontaktovat uživatele:

Re: Lampárna

Příspěvek od Ondrej »

Několik pěkných snímků z Winter Trial Rally Šternberk.

Kokořínská rallye je proti tomuhle jen slabý odvar :)
A že tam není vidět jedinou českou posádku... asi jsme proti zahraničním závodníkům pořád slabčáci :twisted:
1969 F125p 1300 ... bílý limuzín
1969 F850 Sport Coupe ... Červený Drak
1969 F850 Special ... ex Vzpurník
1987 Fiat Panda ... krabička plná překvapení
+1997 Fiorino Panorama

V nebi mě nechtějí a v pekle se mě bojí, tak jsem tady...
tom
Aktivista
Aktivista
Příspěvky: 63
Registrován: neděle 4. listopad. 2007 21:02
Bydliště: 687 08 Buchlovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Lampárna

Příspěvek od tom »

to Ondrej:
Nemyslím si že by se u nás nenašli závodníci s vybavením a schopnostma takovou akci absolvovat.
Ale 5500eur na startovném je pro našince pěkná darda, o organizaci, itinerářích v angličtině ani nemluvě.
Více k ceníku Winter trial níže-oddíl 6.1
http://www.thetrial.nl/upload/downloads ... 0final.pdf
Zdraví
Tom
1970 Fiat 850 Sport Coupe
1971 Fiat 125p
1969 Fiat 850 Special
1969 Fiat 500F
1977 Fiat 127
Naše vozy poskytují vysoký požitek z jízdy již při nízkých rychlostech!
Uživatelský avatar
Tříprsťák
Notorický kecal
Notorický kecal
Příspěvky: 441
Registrován: sobota 3. listopad. 2007 16:08
Bydliště: Černošice
Kontaktovat uživatele:

Re: Lampárna

Příspěvek od Tříprsťák »

No tak to je jasné, to opravdu není problém toho, že by tady nebyli schopní závodníci. Tady lze přímo a bez obalu přiznat: v našich krajích poctiví lidé takové peníze zpravidla nevydělávají.
Fiat 1100/103E: 1957
Fiat 600D: 1961 polocabrio, 1962, 1968, 1968, 1969
Fiat Panda: 1988, 1997 4x4, 1991 Selecta
Lancia Y: 1996 (variator), 1988 (LPG)
Chrysler Voyager 3,3: 1994, 1995 (LPG)
Trabant 601: 1977
Jawa 250: 1961
Uživatelský avatar
předseda
Notorický kecal
Notorický kecal
Příspěvky: 808
Registrován: sobota 3. listopad. 2007 16:08

Re: Lampárna

Příspěvek od předseda »

Zadal jsem inzerát o naší Poděbradské akci na i-veteran.cz a od včerejška ho máme vyobrazený v sekci "Kalendář" :grin:
F X1/9 1976
F 850 SC tmavě červené 1971
F 850 SC světle červené 1971
F 850 SS -červený sršeň 1972
F 128 SC -modrá obluda 1974
Uživatelský avatar
předseda
Notorický kecal
Notorický kecal
Příspěvky: 808
Registrován: sobota 3. listopad. 2007 16:08

Re: Lampárna

Příspěvek od předseda »

Našel jsem starší Autostyl - březen 2005 a je tam tabulka registrací některých vozidel - modelů:
Škoda Favorit - 289 679
Škoda 120 - 272 985
škoda 105 - 192 055
škoda 100 - 53 710

Má někdo možnost zjistit současný stav a doplnit to samozřejmě o zn. Fiat ?! :grin:
F X1/9 1976
F 850 SC tmavě červené 1971
F 850 SC světle červené 1971
F 850 SS -červený sršeň 1972
F 128 SC -modrá obluda 1974
Uživatelský avatar
Renda ze Záboří
Notorický kecal
Notorický kecal
Příspěvky: 357
Registrován: neděle 4. listopad. 2007 10:54
Bydliště: Záboří 12
Kontaktovat uživatele:

Re: Lampárna

Příspěvek od Renda ze Záboří »

Osobně si myslím, že "náplavka" není to pravé! Skoro to vypadá, že Poděbradští zastupitelé poněkud našimi veterány opovrhují a smysl, který měla kolonáda, že vozy byly vidět a krom účastníků srazu je zhlédlo i docela dost kolemjdoucích a lázeňských hostů se vytratil.... Dobrá - budeme tedy opět mezi pejskaři a kondičními běžci - no moc jsme nepovýšili! :bad: :bad:
Docela si dovedu představit sraz pod názvem "Poděbradské setkání" někde úplně jinde, nejlépe v campu, kde budou v dosahu WC, strava, kulturní program a stánek s pivem a buřtama, oheň a vše za pár korun, aby chtěli přijet i ti méně movití, co mají ty malé vozy loni chybějící. :retard: :retard:
"I kdybys 100x žil, blbost nevymýtíš!"
(Ehlenovo moudro)
Uživatelský avatar
Kronicar
Notorický kecal
Notorický kecal
Příspěvky: 900
Registrován: sobota 3. listopad. 2007 16:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Lampárna

Příspěvek od Kronicar »

Loni to byla na náplavce spíše taková znouze ctnost, což nepopírám. Kolonáda byla v rekonstrukci a do poslední chvíle jsme byli zastupiteli udržováni v mylné představě stání na části kolonády, kterou nakonec chvilku před akcí rozbořili také.
Ale většině se nakonec stání v trávě líbilo i když je to mimo hlavní centrum dění. Na kolonádě město připravuje jiný program, což ovšem výstavu v části kolonády úplně nevylučuje, bude také záležet na počasí. Na rozmoklé trávě náplavky by to opravdu nebylo to pravé a navíc by nás na ni ani nepustili. Zatím jsme s městem stále ve fázi jednání o konečné verzi akce.

Co se týče programu a místa konání, letos to bude trochu jiné než loni. A doufám, že to bude ku prospěchu akce.

Najde se mezi námi i dost majitelů malých vozů, co v posledních letech rozšířili vozový park i o jiné a větší modely, kterými se také chtějí na srazech pochlubit. A není to o tom, jak moc jsou nebo nejsou movití, ale spíš čím chtějí přijet na jakou akci...
Fiat 1100 -1939
Fiat 2300 S -1963
Fiat 600 D -1965, 1968, 1969
Fiat 850 SC -1971
Fiat 128 SC -1975
Fiat 128 A - 1971
Fiat 238 -1980
Fiat 127 Mk 2 -1980
Fiat Uno 1.3 Turbo -1986
Lancia Beta 2000 HPE -1978
.....a to není všechno
Uživatelský avatar
Pedro
Notorický kecal
Notorický kecal
Příspěvky: 524
Registrován: pondělí 5. listopad. 2007 6:55
Kontaktovat uživatele:

Re: Lampárna

Příspěvek od Pedro »

No kolonáda není zapomenuta ani zapovězena. Stačí se domluvit a pokud bude vůle, tak nám kolonádu určitě uvolní mimo termín akce města.
Ale jak si vzpomínám, tak většina byla pro pořádání právě na náplavce z důvodu klidnější atmosféry.
Jinak WC je veřejné na náměstí a to je pár kroků. No a jídlo to samé. To je možná podobné jako na kolonádě. Kam tam jste šly jíst za lidovku?
Kdyby v kempu nebyli nenažraní a nemusely se platit za každé auto vysoké sumy, tak mě by se to taky líbilo. Například i na zakončení. Ale kde není vůle, tam není cesta.
F I A T 1 2 5 b e r l i n a , 2 x O H C , 1 6 0 8 c c m , 9 0 H P - Ital, 1 9 7 0
ALFA ROMEO ALFETTA 2,0 96 kW, 1 9 8 5
FIAT STILO 1,9 JTD, 8 5 k W
Uživatelský avatar
Renda ze Záboří
Notorický kecal
Notorický kecal
Příspěvky: 357
Registrován: neděle 4. listopad. 2007 10:54
Bydliště: Záboří 12
Kontaktovat uživatele:

Re: Lampárna

Příspěvek od Renda ze Záboří »

Ó převelice děkuji za "rozumné" vysvětlení - zařídím se podle toho! Ani jsem nevěděl, že se mi na náplavce tak líbilo.....
"I kdybys 100x žil, blbost nevymýtíš!"
(Ehlenovo moudro)
Black
Notorický kecal
Notorický kecal
Příspěvky: 335
Registrován: pondělí 5. listopad. 2007 11:15
Bydliště: Žatčany

Re: Lampárna

Příspěvek od Black »

Rendo, já už jsem také přišel na to, že je nejjednodušší akce, které už jsou určeny pro jinou skupinu účastníků, vyřadit ze svého seznamu a těšit se na Action, Fiatlon, apod., prostě na setkání, která mě více vyhovují, kde se cítím lépe. ;-)
Uživatelský avatar
předseda
Notorický kecal
Notorický kecal
Příspěvky: 808
Registrován: sobota 3. listopad. 2007 16:08

Re: Lampárna

Příspěvek od předseda »

Ahoj!
jen mám chlapi obavu ,aby Fiatlon a Action se vůbec uskutečnily, kolují různé zprávy ,že kluci už nemají tolik času,stěhování ,rodina -děti, že to bude jen jednou za 2 roky, mění se termíny v posledních letech apod Já na tyto akce také rád jezdím ,právě proto ,že je to jinak pojaté než poděbradská akce ,ale jak psal Pedro k původním "Poděbradům" se v současné době vrátit nelze :evil: /kemp -kemp/
Divím se Rendovi ,že náplavku bere jako "pohoršení" akce ,vždyť naopak je tam daleko více prostoru k pokecání kolem aut,nechodí tam tolik lázeňských hostů, auta stojí dál od sebe , můžou se lépe vytvořit sekce jednotlivých modelů, u výjezdu na orientační soutěž se netísní tolik lidí, u přijmu je více klidu a místa , může tam zastavit a zaparkovat podvalník ,budeš tam mít více prostoru i na prodej dílů apod. :D
F X1/9 1976
F 850 SC tmavě červené 1971
F 850 SC světle červené 1971
F 850 SS -červený sršeň 1972
F 128 SC -modrá obluda 1974
Uživatelský avatar
Renda ze Záboří
Notorický kecal
Notorický kecal
Příspěvky: 357
Registrován: neděle 4. listopad. 2007 10:54
Bydliště: Záboří 12
Kontaktovat uživatele:

Re: Lampárna

Příspěvek od Renda ze Záboří »

No Karle, bral jsem to tak, že sraz v Poděbradech se prezentuje právě tou okázalostí na kolonádě, aby byl vidět lesk vozů před veřejností a že i o to Vám tak trochu jde! Jo popovídat si v klidu je fakt dobrý, ale na to by se určitě našel v prostoru Poděbrady - Čáslav - Benešov nějaký přívětivý Camp se vším potřebným na jednom místě. Máme kola a dojedem kamkoliv. Chápu, že tradice je tradice, ale držet se ji za každou cenu? Je to Váš sraz a dělejte si ho jak chcete!
Jesti bude Action nebo něco je ve hvězdách, ale to s tím jaký byly a jaký budou Poděbrady moc nesouvisí......
"I kdybys 100x žil, blbost nevymýtíš!"
(Ehlenovo moudro)
Uživatelský avatar
Pedro
Notorický kecal
Notorický kecal
Příspěvky: 524
Registrován: pondělí 5. listopad. 2007 6:55
Kontaktovat uživatele:

Re: Lampárna

Příspěvek od Pedro »

Je to těžký si v tom ale vybrat.
Na akci v kempu jako je Berounsko, kde se dá od pátku do neděle kecat, projet se po okolí nikdo nejezdí. Sejdeme se tam v pár lidech.
Na Pražskou jízdu jede taky pár skalních a tak jediný model Poděbrady zatím táhne lidí a tak se chceme přizpůsobit jejich požadavkům.
No a když tedy ohlasi na náplavku byly pozitivní, tak zákonitě to chceme změnit a i z toho důvodu letošní Poděbrady budou jiné. To co se nám zdálo, že si přejete. No uvidí se po Poděbradech, zda nezvítězí ohlasi třeba jiné podoby.
Nebo máte pocit, že by se měla udělat ještě nějaká jiná akce. Čistě jen sraz v kempu na pokec. Například to nazvat Setkání nebo Burza?
To organizačně není náročné a dá se zkusit nultý ročník. Třeba místo upadajícího Berounska? Co členové klubu a nadšenci fiatů?
F I A T 1 2 5 b e r l i n a , 2 x O H C , 1 6 0 8 c c m , 9 0 H P - Ital, 1 9 7 0
ALFA ROMEO ALFETTA 2,0 96 kW, 1 9 8 5
FIAT STILO 1,9 JTD, 8 5 k W
Uživatelský avatar
předseda
Notorický kecal
Notorický kecal
Příspěvky: 808
Registrován: sobota 3. listopad. 2007 16:08

Re: Lampárna

Příspěvek od předseda »

Víš ,jak dříve probíhala naše podzimní Spanilá jízda, sice jsme v Praze místy budili velkou pozornost a rozruch,ale průjezdy Prahou byly příšerné,organizace složitá, tak jsme pro milovníky "rychlích kol" udělali Jízdu do vrchu ,takže jsme uspokojili část fiatářů, někdo tam vůbec nejede a čeká na akci typu Poděbrady - ukázat se ,předvést svůj nový nebo zrenovovaný stroj bez závodění ,ale s orientační soutěží. Teď se vytváří prostor udělat třetí typ akce /podobné Action ,v kempu/ místo toho našeho Berounska. Na toto místo jsme byli vázani bydlištěm hlavního organizátora Luigíka Lázničky,ten už nyní není členem našeho klubu ,tak se podobná akce dá přesunou kamkoliv,kde bude pěkný kemp ,okolí a vstřícný vedoucí.Zase si tento typ akce vybere jen část lidí/určitě typu Rendy a Blacka/,nikdy se nezavděčíme všem. To ani nelze.Přes tuto sezonu můžeme dát o podobě budoucí akce na stránkách hlasovat , základem bude patrně určit lokalitu,pak místo srazu/kemp/ a potom náplň srazu! :D
F X1/9 1976
F 850 SC tmavě červené 1971
F 850 SC světle červené 1971
F 850 SS -červený sršeň 1972
F 128 SC -modrá obluda 1974
Uživatelský avatar
Tříprsťák
Notorický kecal
Notorický kecal
Příspěvky: 441
Registrován: sobota 3. listopad. 2007 16:08
Bydliště: Černošice
Kontaktovat uživatele:

Re: Lampárna

Příspěvek od Tříprsťák »

Mně třeba se spanilé jízdy fiátků moc líbí a kdyby šlo o to přidat jednu akci typu spanilá jízda a pokec v kempu tak jsem určitě pro :ok: Samozřejmě, Praha je pro spanilku naprosto nevhodná, to jsme si vyzkoušeli. Ale naše česká země má spoustu dalších krásných zákoutí :D
Fiat 1100/103E: 1957
Fiat 600D: 1961 polocabrio, 1962, 1968, 1968, 1969
Fiat Panda: 1988, 1997 4x4, 1991 Selecta
Lancia Y: 1996 (variator), 1988 (LPG)
Chrysler Voyager 3,3: 1994, 1995 (LPG)
Trabant 601: 1977
Jawa 250: 1961
Black
Notorický kecal
Notorický kecal
Příspěvky: 335
Registrován: pondělí 5. listopad. 2007 11:15
Bydliště: Žatčany

Re: Lampárna

Příspěvek od Black »

Nemám do toho sice správně co mluvit, ale dovolím si napsat svůj názor, nebo spíše několik otázek:
- Kolik účastníků Poděbrad jezdí jen, aby předvedlo své vozy (nejlépe tam, kde je co nejvíce obdivovatelů – kolonáda) a orientační jízda je nezajímá?
- Kolik osádek z celkového počtu účastníků akce nakonec jede orientačku?
- Kolik z nich vydrží čekat na vyhlášení výsledků?
- Kolik klubáků ještě baví připravovat orientačku (příprava úkolů, diplomy, poháry, ceny…) a potom si téměř celý den „užívat“ tuto akci někde na kontrolním bodě?

Nevím, jestli je nutné pořádat další akci, dovedu si představit Poděbrady zkombinované se zrušenou a dříve dost oblíbenou Spanilkou – tj.: dopoledne klasika na kolonádě, odpoledne společný odjezd na spanilku (i delší) se zastávkou (i delší) v nějakém městečku (kulturní památce, muzeu,…), cíl v kempu, kde by případně pro ty, co bez toho nemohou být, mohly být připraveny nějaké úkoly/soutěže za „lízátko“.
Nemuselo by to být pro vás tolik náročné na přípravu a celá akce by se tím možná i zlevnila a opět by sem začali jezdit ti, co přestali nebo ti, co dnes jezdí bez aut - jen „na čumendu“.

P.S. Možná to všechno patří do Srazů.
Uživatelský avatar
Ondrej
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 897
Registrován: sobota 3. listopad. 2007 16:08
Bydliště: Doubrav.
Kontaktovat uživatele:

Re: Lampárna

Příspěvek od Ondrej »

Když už se to tu tak pěkně kriticky rozjelo, dovolím si podpořit jeden postřeh:
Pedro píše:Na akci v kempu jako je Berounsko, kde se dá od pátku do neděle kecat, projet se po okolí nikdo nejezdí. Sejdeme se tam v pár lidech.
Přijde mi, že Berounsko je zrovna takovým typem akce, za jakou tu horuje Renda nebo Black, ale přitom je to ve skutečnosti setkání, kterého se účastní naprosté minimum lidí. Abych nebyl chytán za slovo, chápu, že konkrétně v případě Blacka má tato akce dost nevýhodnou polohu.
Ale jinak je podle mého názoru v dobrém termínu srazově slabších prázdnin, je pro účastníky finančně méně nákladná než Poděbrady nebo Pražská jízda, každý rok se může konat někde jinde... ale prostě netáhne. Netáhne dokonce natolik, že když jsem vloni hlasoval pro změnu lokality, byl jsem přehlasován pro mě absurdním argumentem, že těch pár jedinců, kteří se k tomu vyjádřili, berounsko znají... a je tím pádem jednodušší nechat to, jak je. Byl to jeden ze dvou důvodů, proč jsem se nakonec vloni neúčastnil.

Jinak Blacku jo, stále menší procento účastníků Poděbrad jezdí orientační soutěž a osobně si myslím, že by se to mělo odrazit v programu srazu. Jenže ještě menší procento zůstává na nějaký pokec po akci. Ty první minuty po vyhlášení výsledků kolikrát vypadají jak start v Le Mans. Pokud to není nějaký syndrom dnešní doby, tak něco děláme totálně špatně.
A teď si uvědom, kolik lidí v dnešní době elektroniky třeba jen přispívá do tohoto fóra? Když sem padne nějaký dotaz, kolik lidí na něj odpoví?
...myslím, že to s tím všechno souvisí.
1969 F125p 1300 ... bílý limuzín
1969 F850 Sport Coupe ... Červený Drak
1969 F850 Special ... ex Vzpurník
1987 Fiat Panda ... krabička plná překvapení
+1997 Fiorino Panorama

V nebi mě nechtějí a v pekle se mě bojí, tak jsem tady...
Odpovědět