Expedice Peklo

Co proběhlo a co se bude dít?
Kronicar
Návštěvník

Expedice Peklo

Příspěvek od Kronicar »

POZOR! Máme tu další akci, letos asi poslední. "Expedice Peklo", což zní jistě velmi zajímavě..... A co nás čeká? Bohatý program, jako vždy. Jedeme směrem Česká Lípa kde navštívíme: Peklo - přírodní zajímavost, Robečský potok zařezávající se do skalního masívu, cca 4 km dlouhá procházka Ronov - rozsáhlé zříceniny gotického hradu vypáleného Švédy Hřídelík - skalní hrad, spousty podzemních chodeb Pusté kostely - tak zde si dáme oběd v zajímavé restauraci "Pekelné doly", sice je motorkářská, ale třeba uspějeme i s Fiaty... Jinak jde o umělé jeskyně ze 14. a 15. století sloužící jako mlýny či brusírny skla, později dokonce výrobní závod Wehrmachtu... část je volně přístupná. Natáčela se zde pohádka "S čerty nejsou žerty". Sosnová - známý automobilový okruh nedaleko České Lípy, jezdí se zde rallyecross a třeba se svezeme i my, pracuje se na tom Nuž nechte se zlákat, každý si jistě vybere.... Program je bohatý a pokud budeme zaostávat za časovým plánem, přizpůsobíme ho zájmu. Sraz bude 27. 10. 07, což je sobota. V 8:00 na tradičním místě, u školy na Strossmayeráku v ulici Pplk. Sochora, Praha 7. Předpokládaný návrat cca 20 - 21 hodin. Takže s kolika posádkami můžu počítat? Expedice se samozřejmě uskuteční pouze za příznivého počasí, pokud bude pršet či dokonce sněžit, odkládáme ho. O týden, tedy na 2. 11. 07. Pak se uvidí.
Míra
Návštěvník

Příspěvek od Míra »

nabídka vskutku lákavá. Část programu důvěrně znám - jezdil jsem do těchto končin na vandry. Hlavně pěkné vzpomínky mám na Ronov. Několikrát jsem tam přespal a dokonce jsme tam natáčeli (přesně tou kamerou co měl Enzo na dovolené) film o hradním muži. Bohužel v daném termínu nemůžu, tak budu doufat, že nebude hezky, aby se akce mohla přesunout.
Marek
Návštěvník

Příspěvek od Marek »

Do tohoto kraje se chci podívat již několik let, ale nikdy sem neměl příležitost se tam vypravit - takže pokud by vyšlo počasí, vidím to zatím na 75% pravděpodobnost účasti.... Navíc bych si tak možná částečně "vyžehlil" svou neúčast na Spanilce :o) Jinak přidávám odkaz na "Pekelné doly" http://www.pekelne-doly.cz/ A můj oblíbený web, na kterém jsou vypsána ještě jiná velmi zajímavá místa, která by šla zahrnout do programu: http://www.podzemi-cma.cz/ A když jsme u toho, našel by se někdo kdo by mi v Praze obstaral tu podložku pod SPZ (28x20cm)?
Kaca
Návštěvník

Příspěvek od Kaca »

tenhle termin mi tez nevyhovuje, takze budu stejne jako Mira doufat v neprizen pocasi... :-)
Tříprsťák
Návštěvník

Příspěvek od Tříprsťák »

I já jsem patřím k těm, kteří mají tento víkend obsazen. Ale u mne je trefa do volného víkendu trochu složitější. Také mám pár pěkných trampských vzpomínek na Ronov...
Renda ze Záboří
Návštěvník

Příspěvek od Renda ze Záboří »

Podnikatelé taky nemůžou - burza v Brně.
Koudy
Návštěvník

Příspěvek od Koudy »

Ani my se nepřidáme. Kde berete tolik volného času? Fan klub FIAT Tábor http://fiatklub.unas.cz
Kronicar
Návštěvník

Příspěvek od Kronicar »

Hmm, jak to tak vypadá, termín zatím vyhovuje pouze mě a možná Markovi. Vzhledem k tomu, že sám asi nepojedu (není to taková sranda :-) posunul bych to o týden, tedy na listopad 2. 11. 07. Tak doufám, že pak pojedete!! Nuž v osm u školy a žádné výmluvy!
Vlasovec
Návštěvník

Příspěvek od Vlasovec »

to Renda: jestli myslíš Motortechnu, tak tu posunuli o týden dříve - tedy bude tuto sobotu: http://www.motortechna.cz/
Renda ze Záboří
Návštěvník

Příspěvek od Renda ze Záboří »

Vlasovec: já si jen blbě přečetl to datum akce fiatí - nicméně 27.10. zas jedu na burzu do Italie, takže zas nic. Na motortechnu jedu jen na čumendu - ty 4 kila jim nedám.....
předseda
Návštěvník

Příspěvek od předseda »

později to už posunovat asi ani nedude možné ,obvykle na 11.11. /Martina/ už většinou trochu nasněží a myslím ,že většina z nás by to nerada nasolila?!
Pavel KV
Návštěvník

Příspěvek od Pavel KV »

Kronicar: Obávám se že tady v ten druhý termín bude už sněžit...
Kronicar
Návštěvník

Příspěvek od Kronicar »

No tak jak? Těžko něco domlouvat, když je zima na krku. Já bych využil hezkého počasí a vyrazil co nejdříve. A co takhle neděle 28. 10. 07 ???
Kronicar
Návštěvník

Příspěvek od Kronicar »

Takže ještě jednou.... Po dohodě s dalšími Fiatáří a eventuelními účastníky se akce BUDE konat příští sobotu, tedy 27. 10. 07 a to z důvodů které jsme probírali níže. Expedice Peklo započne v 8:00 v Praze 7 před školou. POUZE v případě deště či sněžení se překládá na další sobotu. Zatím je přislíbena účast vozů F 600 D, 3x F 127, 2x F 850, F 500.
předseda
Návštěvník

Příspěvek od předseda »

tak já počítal nakonec s tím datumem 3.11. a teď zase všechno zpět! Přestěhovávám dceru do bytu babičky ,takže víkend 27.-28.11. je pro mne pasé. Další nepříjemná zpráva je ta ,že letos nebude moc být ve škole Pizza párty ,neboť jsme dnes předali část školy stavební společnosti t.j. hřiště /oprava povrchu ,košů a podezdívky a v suterénu staré sprchy a ty prostory jak je ping -pong. Stavební práce se začnou rozjíždět od listopadu a bude se pracovat podle počasí a hlavně i v so a v ne./dostanou klíče/,takže musíme najít nějaké náhradní řešení!
Pedro
Návštěvník

Příspěvek od Pedro »

Předseda a Kronikář, no i když své auto stále nemám v provozním stavu (nemám baterku a SPZ), tak ani jako spolujezdec nepojedu. Zchvátila mě všudipřítomná chřipka a tak se budu léčit. Tak se omlouvám že akci boujkotuju. Po zbytek volného času zkusím zjistit, zda by nebyla nějaká chalupa, kde by se dala udělat Pizza party. Co vy na to? Hele kdy je termín ? Čau. Petr.
1/2 litr
Návštěvník

Příspěvek od 1/2 litr »

To Kronicar a jiní: Peklo jedu - F 850 - a mám i spolujezdce.
předseda
Návštěvník

Příspěvek od předseda »

to je pro mě škoda ,že se termín přesunul zpět ,má snad být i pěkné počasí, ale já mám to stěhování Marcely do Dejvic a už mám domluvenou dodávku-:((Jsem zvědavej kolik se vás nakonec sejde, vždyť před 3 nedělema se tento termín hodil jen Kronikářovi ,mně a Markovi?! Ivoš: koukni se na maily ,poslal jsem ti nějaké fotky z Koudyho akce!
Dav
Návštěvník

Příspěvek od Dav »

Kronikář: díky za pozvání na sobotní Peklo, ale z důvodu odejitého hlavního brzdového válce se ppod, nezúčastním, ale přeju vám pěkné počasí.
FilipHK
Návštěvník

Příspěvek od FilipHK »

a kdy že by se odjíždělo na ten sraz je to který pátek kdyby příští tak bychom jeli
Kaca
Návštěvník

Příspěvek od Kaca »

tak at vam vyjde pocasi na letosni posledni expedici v okoli Ceske Lipy....vlastne co to tu povidam, at od ted prsi, proprsi cely vikend, akce se presune na pristi vikend a ja muzu jet s vama... :-)
předseda
Návštěvník

Příspěvek od předseda »

přesně ,jak píše Kačka ať teď prší a příští sobotu už budu moc jet!Dnes jsem byl dopoledne v garáži a celá ulice je rozkopadá -kanalizace a séf dělňasů mi slíbil ,že do příštího víkendu to bude alespoň zasypané!?Dnes bych tedy stejně ani nemohl vyjet! Rendo ,taky přeji bezporuchovou jízdu a doufám ,že znáš pravidlo šťastného návratu!
Tříprsťák
Návštěvník

Příspěvek od Tříprsťák »

Já nemohu ani nyní, ani za týden, ale ať tak či tak, přeji vám fajn akci a pěkné počasí. A Rendo, tobě úspěšný lov a šťastný návrat.
Kronicar
Návštěvník

Příspěvek od Kronicar »

A je to tu, poslední výlet s Fiaty. Expedice. Expedice? .....NO, vlastně to byl jen takový malý výlet. Debaty, dohadování a zase debaty. Určení termínu. Nejprve souhlasí jedna skupina Fiatářů, druhé to nevyhovuje, vzápětí to odvolává, to už zase ruší účast ta první a tak pořád dokola. Do toho se zamotává změna termínu, tak trochu chaos. Nakonec se dohodneme na datu 27. 10. Termín vyhovuje asi 9 Fiatářům, což by mohlo být tak 6 aut. Optimista.... V pátek večer se ještě domlouvám telefonicky s dalšími, někteří akci ruší, jiní potvrzují, mohla by se sjet tak 4 auta, žádná sláva, ale na výlet to stačí. Meteorologové slibují již týden super počasí na víkend. A skutečnost? Ráno je hnusně, mlha a drobně mží, žádné polojasno, které hadači počasí předpovídali, nicméně optimisticky doufám, že se to ještě vybere. Jedu si pro auto do garáže a nějak nestíhám. I přes časný výjezd přijíždím na místo srazu o půl hodiny později. 850 se kterou jedu ještě potřebovala nějaké drobné doladění. U školy čeká F 600 s Mírou a Markétou, předseda se omlouvá, jede stěhovat. „Jen 4 auta?“ je Míra poněkud zklamán. Volám Ivošovi, který by mohl dorazit s 850. Zaspal. A přijede do Mělníka s „civilním“ Volkswagenem...... „Tak to snad ať ani nejezdí....“ Mělník nás přivítal silnou mlhou a mžením, místy přecházejícím v poprchávání. Ivoš ještě nevyjel. Volám čtvrtému fiatáři, Zdendovi Buriánkovi, který je už na cestě. Jede z druhé strany, od Českého Dubu s Fiatem 850. „3 auta? To snad ani nemá cenu.“ sdílí náš názor. A navíc je počasí fakt nic-moc, akci rušíme. Necháme to na příští týden, kdy snad pojede více aut a budeme doufat v přízeň počasí. A co včil? Pojedeme domů? Asi jo. Ale zase když už jsme tady.... Projdeme si alespoň Mělník. A tak se kocháme zámeckým nádvořím, náměstím, kostelem, vyhlídkou.... Vyhlídkou na soutok Vltavy a Labe a ....?? A laterálního kanálu, vidíme docela zajímavou plavební komoru, stála by za průzkum, uvidíme. Je 10:45, co takhle nějakou kávičku nebo možná ještě lépe polévku. OK. Výborná restaurace má otevřeno až od 11 hodin. A tak ještě korzujeme městem. Nejprve nás zláká mělnická kostnice v kryptě kostela. Chuť na polévku se zvolna vytrácí, je sice zajímavé vidět kosti poskládané do různých útvarů, ale..... Ovšem pak využíváme možnosti návštěvy nově zrekonstruované věže, výška nějakých 37 metrů, dokonalý rozhled, tedy až na všudypřítomnou mlhu. Po schodišťovém šplhání už se hlásí o slovo hlad, nejen chuť. Slézáme a míříme opět do restaurace. Aj, špatně
Kronicar
Návštěvník

Příspěvek od Kronicar »

Slézáme a míříme opět do restaurace. Aj, špatně jsme koukali, o víkendu má až od 12 hodin. A je 11:45. Takže další průzkum, takhle podrobně jsem si ještě nikdy Mělník neprošel. Nalézáme opuštěnou starou silnici pod vinicí, možná sem někdy zajedeme fotit auta. Konečně oběd, v restauraci se ohříváme do půl třetí, pak jedeme okouknout to zdymadlo. Překvapivě již na druhý pokus nalézám správnou cestu. Míjíme opuštěný, ale velmi fotogenický zámek Hořín, neváháme, drze vjíždíme na nádvoří a fotíme sebe, auta i zámek. Plavební komora, opravdu zajímavá technická památka je z roku 1905, lodě proplouvají pod mostem, fotíme kde co, prolézáme kde co. Poblíž rozebírají vlečnou loď, rozřezávají ji do šrotu, což stává vítaným zpestřením a možností prohlídky útrob nákladní lodě. Důkladnějšímu průzkumu zabrání příjezd nerudného dědka od správy povodí Vltava. Ještě fotky aut s pozadím plavebního kanálu a můžeme vyrazit. Jedeme podél kanálu, tak říkajíc cestou necestou. Úzká asfaltka s minimálním provozem, mostíky a můstky střídají úžasné rovinky pro sprint jak dělané, opravdu si jízdu vychutnávám. Pohodu poněkud kazí fakt, že projíždíme místy, kde v roce 2002 řádila povodeň nejvíce. Její důsledky jsou tu patrné dodnes, opuštěné a polorozbořené domy míjíme na každém kroku. Přijíždíme ku Praze, zastavujeme, loučíme se. Z parkoviště jsme vyhozeni. To je den. Že prý se tu otáčí kamiony, tak ať nezacláníme. Všude pusto prázdno, ale naše velké vozy tu dělají neplechu..... Loučíme se s příslibem setkání příští týden. Jedeme domů..... PS: Nakonec výlet nedopadl nejhůře, navštívili jsme nečekané zajímavá a pěkná místa, pokochali se nevšedními pohledy a sobotní den si i přes nezáživné počasí pěkně užili. Snad jen tu účast je potřeba dát dohromady lépe. Nuž příští týden!!
Odpovědět