XXV. ročník setkání italských automobilů v Poděbradech se koná 20. dubna 2024.

Původní diskuse - převodovka, spojka

Převody, řazení, spojka
Zamčeno
Ondrej2
Návštěvník

Příspěvek od Ondrej2 »

Diky moc,panove!
Black
Návštěvník

Příspěvek od Black »

Ondrej2: mě u našich strojů věta: "mít vše nadosmrti v cajku" zní jako nějaký sci-fi.
Renda ze Záboří
Návštěvník

Příspěvek od Renda ze Záboří »

Vzhledem k tomu, že můžeš chcípnout každým okamžikem, tak to není zas až tak nerealistický....
600-850.driver
Návštěvník

Příspěvek od 600-850.driver »

Rendo, sice tve komentare jsou pravdive, ale nejsou kapku vic negativni? cece zni to dost nasrane,...
Ondrej2
Návštěvník

Příspěvek od Ondrej2 »

Naprosto souhlasim s Rendou:-)smrt nas drzi ve sparech, jsme zcela v jeji moci, kdyz ve svych shnilych kocarech, jedem temnou noci..
600-850.driver
Návštěvník

Příspěvek od 600-850.driver »

ja teda nevim, ja se shnilych vozu zbavuju smer srot, a ty zdrave, a tim myslim opravdu zdrave, o sto procent v lepsim stavu nez vetsina dejmetomu felicii u nas, mi zachranujou zivot... doslova a dopismene
Libor
Návštěvník

Příspěvek od Libor »

potřeboval bych slyšet váš názor,jestli není ve Štejnerovi náhodou chyba :o). U převodovky je tam uveden stálý převodový poměr u Fiatu 600 5,37 což je tam jako 39/8,tak bych odhadoval,že poměr je tedy 4,875. No vím,že řeším nepodstatnou věc,ale chtěl bych slyšet,zda je tam kravina nebo ne :o)
Mirek
Návštěvník

Příspěvek od Mirek »

to Libor u osobních aut je běžné,že používají u stálého převodu dva převodové poměry někdy i více.Jinak řečeno jeden na roviny a druhý do kopců,většinou na talíři o zub méně nebo více.
Libor
Návštěvník

Příspěvek od Libor »

jo jasně..ale šlo mi o to,že je tam stálý převod 39/8 ... 5,37 .. ne že tam je 39/8 nebo 5,37
Black
Návštěvník

Příspěvek od Black »

Libor: jo asi je tam chyba, v naskenované verzi na http://www.f600club.cz/servis/servis.html tam někdo ta druhá čísla dopsal.
138AE 2A.1
Návštěvník

Příspěvek od 138AE 2A.1 »

Ahojte hladam funkcny kus tejto prevodovky. Mam doma dve obe su vymlatene. Ak niekto vie co ine by sa este dalo pouzit v kombinacii s motorom 138 1500 ccm benzin, 190mm spojka, lava strana tanier na sroby, prava od motoru na tisichran na poloosi - trojdielne poloosi nech sa mi ozve alebo sem odpise Vdaka. Rad by som nejaku s kratsimi prevodovymi pomermi. mail : miroslav.kollar@gmail.com
Ondrej2
Návštěvník

Příspěvek od Ondrej2 »

Ahoj vsichni,vim,ze je to asi blba otazka,ale da se vymenit spojka u f850 na kolene(jen s pomoci heveru a bezneho naradi),nebo to chce zvedak, rampu apod. Diky
Renda ze Záboří
Návštěvník

Příspěvek od Renda ze Záboří »

Dá! Ale to koleno bych tam nestrkal!
Ondrej2
Návštěvník

Příspěvek od Ondrej2 »

to Renda: a je to nervy drasajici procedura, nebo se u toho da lezet v klidu na lehatku,pokurovat z doutniku a pit bordeaux?
Renda ze Záboří
Návštěvník

Příspěvek od Renda ze Záboří »

Ležet u toho můžeš, ale na některý šrouby nedosáhneš! Jinak mám osobák za 25 minut motor venku!
Ondrej2
Návštěvník

Příspěvek od Ondrej2 »

No jde mi o to,zda si mam koupit dily a zkusit to s kamosem podle fiat.bible,nebo to dat nekam do servisu..
Renad ze Záboří
Návštěvník

Příspěvek od Renad ze Záboří »

To záleží na tom jak jseš šikovnej a to musíš vědět sám! Žádná věda to vyměnit není! Ve většině servisů Tě s tím stejně pošlou do pr..le!
Ondrej2
Návštěvník

Příspěvek od Ondrej2 »

prave ze vim,jak sem nesikovnej,pokud to clovek dela prvne(spojku),jak dlouho to tak muze trvat,co vsechno je dobry si koupit,kdyz ji chci udelat(spojku)komplet,ackoli by treba stacilo vymenit jen lamelu?
Tříprsťák
Návštěvník

Příspěvek od Tříprsťák »

Ondrej2 Jestli nemáš obě ruce levé, neboj se toho (a pokud máš, tak to auto raději prodej). Chce to mít přinejmenším bedničku, kterou vrazíš pod motor, aby si měl motor na co kecnout, až odendáš čílko, na kterém visí. S tím Bordeaux to moc nepřeháněj - budeš u toho muset trochu koukat a myslet. A vezmi si na to gola sadu s dlouhou prodlužovací tyčkou, bude se moc hodit (např. na odendání starteru, který dokud nesundáš, motor se neodloupne od převodovky)
Black
Návštěvník

Příspěvek od Black »

Ondrej2: vidím, že pán ví s kým diskutuje, že raději píše o závorek, co má na mysli, aby nedošlo k nějakýmu nedorozumění. Nic se neboj, někde se musí začít. Až budeš muset "párat" motor - bude hůř.
Black
Návštěvník

Příspěvek od Black »

Bééé, Tříprsťák mě předběhl.
Ondrej2
Návštěvník

Příspěvek od Ondrej2 »

diky za podporu,panove,je neco, na co je treba dat obzvlaste bacha?(napr.v prirucce se pise,ze se ma neco oznacit a pak to dat na sebe stejne)
Renda ze Záboří
Návštěvník

Příspěvek od Renda ze Záboří »

Ondej2 - nejvíc musíš dávat bacha sám na sebe, abys něco nepos..l - až to budeš mít rozebraný, tak dej vědět co je v pr...i a když to nebudeš mít tak u mě seženeš vše - mohu Ti to i poslat! Myslím, že to pošta stíhá do dvou dnů. Ta bedýnka pod motor je naprd - lepší je pojízdný hever, skoro každej ho má neb stojí leckde i 3 kila a s motorem pak rovnou vyjedeš a je to brnkačka. Pozor na spodní kryt setrváku - nezapomenout vyndat!!
Black
Návštěvník

Příspěvek od Black »

Tím asi bylo myšleno, že abys vymělil spojku, musíš ze setrváku odšroubovat přítlačák a asi by se měl potom s novou lamelou našroubovat na setrvák stejně, jak byl. Aspoň já si to myslím a vždycky si to důlčikem značím. Taky je důležitý lamelu pod přítlačákem co nejlépe vystředit, aby ti pak nedělalo problém sesatit motor s převodovkou.
Tříprsťák
Návštěvník

Příspěvek od Tříprsťák »

Ondrej2 Označit a dát stejně se musí hlavně setrvák - ale ten vůbec sundavat nemusíš (leda by byl hodně silně porytý a chtěl jsi ho měnit). Krom lamely můžou způsobovat klouzání spojky také unavené přítlačné pružiny (chceš-li tedy bez zkoumání dát ránu do jistoty, dej nové i ty). A když to budeš mít rozhozené, zkontroluj také, jestli se volně a bez odporu protáčí spojkové vypínací ložisko. Kdyby drhlo, tak ho vyměň. Ptáš se, jak dlouho to může trvat? No, pro zkušeného je to na jedno odpoledne, ale děláš-li to porvé, nech si na to raději volný celý víkend. Ono to nějaký čásek hodí, než to pak všechno připojíš a seřídíš.
Zamčeno