Původní diskuse - podvozek

Nápravy, snížení, řízení, tlumiče, geometrie, disky, pneumatiky
Zamčeno
//LINDE//
Návštěvník

Příspěvek od //LINDE// »

TAK to by mě zajímalo kdo to psal...!! tahle diskuze je proto aby se v ní člověk zeptal.. já se ptám protože moje zkušenosti nejsou ohromné jsem nejmladčí člen a vim že už mnohokrát mi tu lidi pomohly abych měl menší námahu, strátu času atak dále.. abys psal takový P******* tak s tm jdi jinak..
Zdeněk
Návštěvník

Příspěvek od Zdeněk »

Už nevím kdo to tady sháněl a jestli je to ještě aktuální, ale dorazily přední tlumiče na F850. Originál italské Wktory cca 1.450,- s daní / ks.
Holecekp
Návštěvník

Příspěvek od Holecekp »

Nazdar pánové. Potřeboval bych poradit. Najde se tu někdo, kdo něco ví o tlumičích? Chci ho rozdělat, pročistit a nalít nový olej. No a tak se ptám, zda s tím má někdo zkušenosti. Na stránkách o žigulech píšou, že takto repasovaný tlumič se vyrovná novému. Jediné co je horší je gumové obložení na oku a na dříku u uchycení tlumiče. No a to mám nové. Tak hledám názor na toto zde. 1) Co kdybych do tlumiče nalil trochu více oleje? Bude tužší charakteristika? 2) Nenechával si někdo měřit tlumiče v servisu? Kolik to tak stojí? Díky za rady. Ahoj Petr.
Tříprsťák
Návštěvník

Příspěvek od Tříprsťák »

To Linde: na 850 se mění zadní tlumiče velice dobře, protože nejsou v pružinách (jako třeby na šestikuli), ale krásně na zadních koncích závěsných ramen, úplná paráda. Je fakt, že kdybys oddělal tlumiče a nechal rameno vyvěsit, tak ti vyjede poloosa z diferáku a spadnou kameny. Jenže u 850 to vůbec nemusíš takhle vyvěsit, bylo by to úplně zbytečné. To rameno si podložíš (špalkem, nebo čímkoliv) aby se vyvěsit nemohlo, pak teprve odmontuješ tlumič. Jde normálně stlačit rukou a vyndat.
//LINDE//
Návštěvník

Příspěvek od //LINDE// »

To tříprsťák : díky moc.. s tima tlumičema sem to psal už dřív než sem to s předsedou měnil.. tak už to vim. ale je fakt že budu muset vyměnit Pružiny!!! a to je jinačí sousto... u toho se právě bojim že bez vyndání poloos to nepůjde.. ale co zas aspoň všechno komplet přetěsnim u Ehlena si koupim nový manžety a budu to mít zas za sebou...
//LINDE//
Návštěvník

Příspěvek od //LINDE// »

já vůbec při zběžné předletové kontrole na Dovolenou s Fiaty jsem zjistil že mam kus zadního ramene prorezlej.. takže vim asi už jak to bude vypadat až se vrátim!! komplet poloosy dolu to obš ramena taky jedno vyměnim a pak dám obě do laku stejně jako všechny ostatní věci Bubny atd atd skrátka vim že je nutnost abych to dal dohromady..
//LINDE//
Návštěvník

Příspěvek od //LINDE// »

Kolik stojí Fungl nové dlouhé šrouby na kola jelikož budu dávat ty podložky tak sem zjistil že mi počet co mam ve vinoři nestačí.. tak se chci připravit..(Finančně) :o)
Tříprsťák
Návštěvník

Příspěvek od Tříprsťák »

Myslím, že jeden šroub jsem kupoval asi za 35,- ale už je to dávno...
//LINDE//
Návštěvník

Příspěvek od //LINDE// »

To tříprsťák: jj tak díky já zejtra zajedu na prosek..a nebo bych mohl konečně využít tu slevu u šlehofera hehe :o)
Kronicar
Návštěvník

Příspěvek od Kronicar »

Linde ke Šlehoferovi si vezmi průkazku, pak platí ta sleva.
//LINDE//
Návštěvník

Příspěvek od //LINDE// »

co tam vlastně jede za Tramvaj?? jinak s tou průkazkou to vim ale stejnak dík..
Tříprsťák
Návštěvník

Příspěvek od Tříprsťák »

Hm, já tam zrovna dneska nakoupil asi za tisíc a na průkazku jsem zapomněl, himbajs! Jede tam pokud vím 11 a 7, nevím, chodím tam většinou od Vozovny Strašnice pěšky...
Kronicar
Návštěvník

Příspěvek od Kronicar »

Linde Já tam kdysi jezdil ze Želivského, tramvaj to byla tuším 11 a 7.
Petr
Návštěvník

Příspěvek od Petr »

Poraďte, kde koupit komplet tlumiče na 500 a 850 Special. A jaký jsou tak ceny. Díkec.
Kronicar
Návštěvník

Příspěvek od Kronicar »

Petře a kde bys to chtěl koupit? V Praze má něco Auto Uni (viz. nabídka našeho sponzora) nebo v Záboří u Mělníka Veteran saloon (René Ehlen - tel. 602 251 696) a nebo si to nech poslat přes internet od www.autoklucka.cz Ceny na tyto modely neznám, 850 tak 1500,- kus, 500 asi méně 700,- kus ? Ale nerad bych kecal.
Zdeněk (auto.klucka.cz)
Návštěvník

Příspěvek od Zdeněk (auto.klucka.cz) »

Tlumiče mám když tak na oba fiátky, buď značka Sora - F500 (přední 915,-/zadní 1089,-), F850 (přední 1220,-/zadní 1220,-), nebo značku Wktor F500 (610/610) a F850 (jen přední 1452,-). Můžeš počítat se slevou 7%. Jinak ta adresa je http://auto.klucka.cz/
Zdeněk
Návštěvník

Příspěvek od Zdeněk »

Asi budu mít kotoučovky z 850 Special, ale je to komplet náprava, takže kdyby měl někdo zájem budu mít (snad) k neužitku: nápravnici, ramena, ložiska, listové péro, tlumiče, stabilizátor. Prostě, nechám si jen těhlice a součásti brzd.
Filip /filmaster@seznam.cz/
Návštěvník

Příspěvek od Filip /filmaster@seznam.cz/ »

Nazdarek vsichni.Mam takovi dotazek.Nevite nekdo co znamena divnej zvuk od zadniho kola a kdyz ho chytnu a zacnu snim cloumat k sobe a od sebe tak se to jako by hybe (klechta v tom) ?? Nemuzete mi prosim kdyz tak odpovedet na @ .Nejsem moc casto an netu.Diky moc.
Tříprsťák
Návštěvník

Příspěvek od Tříprsťák »

No, ložiska, že ano...
Tříprsťák
Návštěvník

Příspěvek od Tříprsťák »

Tak se mi stalo to samé, jako před dvěma lety. Popraskal mi disk kola. Tentokrát jsem to naštěstí zjistil včas, (posledně to bylo horší, to mi ulítlo kolo a na bubunu zůstal přišroubovaný vyrvaný prostředek disku).Přišlo mi, že mi v kole volačo šúchá. Tak jsem sundal brzdový buben, vše v pořádku, sesadil jsem to zpátky, točil se dobře - a vtom jsem si všiml únavových trhlinek v tom disku, stačilo málo a zase jsem honil kolo po poli! Tentokrát na druhé straně (opět zadní kolo). Ale tentokrát tam mám disky z f850, které by -himbajs- měly být dělané i na trochu ostřejší jízdu, no ne? Stalo se vám to už někomu, nebo tyhle lahůdky vždycky vyžeru jen já?!?
Zdeněk
Návštěvník

Příspěvek od Zdeněk »

Tak to je věc. Kamarádovi upadlo celý kolo, když prdly šrouby, ale o tomhle jsem ještě neslyšel. A to se ti stalo na stejným autě? Jestli třeba ta náprava není nějak pohnutá, pak by se ty disky mohly namáhat ve špatném směru a po čase rupnout. Ono to skoro vypadá, že je špatný odklon kol, šrouby ten střed disku drží na fest, takže se ten zbytek příčí a po nějaké době to ten materiál prostě nevydrží a rupne. Jiný vysvětlení teda nemám.
Zdeněk
Návštěvník

Příspěvek od Zdeněk »

Apropo, nechcete někdo tažné na F850? Zpátky na auto už to dávat nebudu (nedokážu si představit, že bych za tím něco vozil). Když tak je schované u mě jako raritka.
Ondrej
Návštěvník

Příspěvek od Ondrej »

Problém: Je u 850 nápravnice shodná pro berlinu i kupé?!? Pokud ano, potřeboval bych nějakou ve velmi dobrém stavu. Nevěděl by někdo?? (těm problémům nebude konec)
Zdeněk
Návštěvník

Příspěvek od Zdeněk »

to Ondrej: Nápravnici na 850 bych ještě jednu měl. Musel bych ji akorát sundat z auta. Když tak se domluvíme.
Ondrej
Návštěvník

Příspěvek od Ondrej »

No, moc by mi to pomohlo. Věděl jsem, že se ta nápravnice na Drakovi po nárazu sesypala, ale úplně jsem ji vypustil z hlavy a připomněl mi to až včíl ten karosář. Podle mojí příručky by ty nápravnice měly být shodné, ale jistý si nejsem, tak ještě počkám, co napíše Karel nebo Enzo (nebo někdo jiný kdo si jistý bude).
Zamčeno