Původní diskuse - podvozek

Nápravy, snížení, řízení, tlumiče, geometrie, disky, pneumatiky
Zamčeno
Libor
Návštěvník

Příspěvek od Libor »

No a když to nepude kladive,tak potom pomůže jedině větší kladivo :o).Jde to někdy ztuha,ale ohnout bys to snad neměl
Kronicar
Návštěvník

Příspěvek od Kronicar »

Tak nevím co myslíš? Ta příruba drží pouze na čtyřech šroubech M 8 a to zevnitř (od převodovky), bez probémů bys ji měl sundat. Pak musíš povolit velkou matku M 32 co drží unašeč a vytáhneš krátkou hřídel. Pak se dostaneš na další čtyři matky M 10 které sundáš a tím si uvolníš ložiskový domeček, ten jde dost blbě ven, je většinou obalený špínou, díky které nechce prolézt dírou v rameni, musíš ho trochu očistit a vytlouct kladivem ven (opět zevnitř, od převodovky) a tím si uvolníš i brzdový štít.
Zdeněk
Návštěvník

Příspěvek od Zdeněk »

to Kronicar: Blbě jsem to popsal. Zasekl jsem se přesně tam, jak píšeš - nejde mi ven ten ložiskový domeček, takže ani štít. Večer to zkusím udělat jak píšeš. Dík.
Zdeněk
Návštěvník

Příspěvek od Zdeněk »

Pánové díky,obě ramena mám dole,sice jsem poškodil jeden gumový kroužek co je u ložiska,ale snad ho seženu.
Milan
Návštěvník

Příspěvek od Milan »

Omlouvám se že s tím sem zase lezu, ale nedávno mi tady Ondra poradil, že zadni tlumiče na Fiat 128 sc se dají obědnat v Pardubicích v Auto kelly. Zavolal jsem tam a pan prodavač tvrdí, že nikoliv. A když tak ne za 980,-/ks. Tak mi prosím někdo poraďte. Díky Milan. 777 55 90 94 rozza@centrum.cz
Carlos
Návštěvník

Příspěvek od Carlos »

to Milan: Hele mrkni do toho novýho shopu na auto.klucka.cz, má tam tlumiče na 128 přední i zadní do litru s daní.
Zdeněk (auto.klucka.cz)
Návštěvník

Příspěvek od Zdeněk (auto.klucka.cz) »

to Milan: Koukám, že mě někdo předběhl, takže: tlumiče Fiat128 přední i zadní od firmy Sora (Itálie), cena 966,- s DPH, garance 2 roky nebo 15.000 km. Jsou skladem, takže stačí objednat v e-shopu na auto.klucka.cz a pošlu.
Tonda od Brna
Návštěvník

Příspěvek od Tonda od Brna »

Pánové,kdo má zdroj na orig.díly na FIAT 850 SPORT COUPE? Není li to tajné ,prozraďte ho.Jedná se o zadní tlumyče a pružiny. Naoplátku mohu nechat litá kola orig. ABARTH rozteč 98 5,5Jx13 AT42,5 .
předseda
Návštěvník

Příspěvek od předseda »

pro Tondu od Brna to jsem rád ,že bude na srazech víc o další kupátko./nebo už je v provozu ?/Jestli myslíš originál.nové díly ,tak by Ti mohl pomoc náš kolega ,rovněž majitel F850SC p. Tomáš Šipka tel.603413734.Jezdí občas do Itálie a vyzná se v problematice náhr. dílů.Ceny jsou ,ale dost vysoké/např.zadní blatník přivezl za 10000,-kč/Jinak jsem to řešil výměnou oleje oleje v původním tlumiči a pružiny jdou použít z normální/jsou trošku měkčí/ zdraví Karel
Ondrej
Návštěvník

Příspěvek od Ondrej »

Tondovi: já jsem si ještě před rokem objednával zadní tlumiče přímo na 850 Sport Coupé přes brněnskou Azzuru 2. Teď ta firma sídlí na začátku Řečkovic, na Novoměstské ulici těsně před nájezdem na čtyřproudovku. Oba dohromady mě stály 1100 kč. Poslyš, ty liťáky Abarth, co je to za vzor? Sháním nějaké, ale na mé kupé se mi líbí jenom dva typy. Ondrej z Hustopečí
míra
Návštěvník

Příspěvek od míra »

Chci snizit pětistovku, na zahraničních webech nabízej dost sad, ale u nás nevím kam bych zasel. poradte. díky dolenskaja@hotmail.com
Tonda od Brna
Návštěvník

Příspěvek od Tonda od Brna »

Předsedovi. Prosím o sdělení, kdy se koná sraz FIATů v Poděbradech. Vlastníme FIAT 850 sport Coupe. Dále bychom rádi znali podmínky účasti,startovné, účastnický poplatek atd.Za informace děkuje Tonda od Brna. :o)
Kronicar
Návštěvník

Příspěvek od Kronicar »

Sraz se koná 17. dubna 2004. Podmínky pro účast Fiat 850 SC splňuje, takže bez obav přijeďte. Startovné bude 250,- až 300,- Kč, podle toho zda-li je účastník člen našeho klubu. A nejvíce se o Poděbradské akci dočteš asi v rubrice "akce - Poděbrady". Letošní ročník bude pátý a tak máme připraveno několik překvapení, to však nebudu prozrazovat :-)) PS: Jinak k dotazům tohoto typu slouží "diskuse - srazy, akce".
Zdeněk
Návštěvník

Příspěvek od Zdeněk »

to míra: pro kolegu pětistovkaře jsem sehnal před časem sportovní pružiny Platimex Systems z Nizozemí vyrobené přímo na Fiat 500, snížení zadku o 35 mm - sada dvou pružin vyšla na cca 2.500,-, tlumiče použil standardní italské Sora (rovněž můžu sehnat) - 1.100 / kus. jinak jsme našli třeba tlumiče Koni (lepší sport standard) za 3.000,- / ks nebo přímo sportovní Spax (pro snížení 25 mm) za 4.000,- / ks, což jsou docela pálky. Ale říkal, že na těch Sorach to drží super.
Radek
Návštěvník

Příspěvek od Radek »

to Tonda od Brna Měl bych také zájem o ta kola a pokud se nedohodneš s Ondrou dej vědět.Děkuji.
Tonda od Brna
Návštěvník

Příspěvek od Tonda od Brna »

Pro Radka. Ondra si kola nevzal, máš-li zájem volej nebo piš na mob.606 251 399
Tříprsťák
Návštěvník

Příspěvek od Tříprsťák »

Nemůžu ani za boha povolit zásekovou matici na předním kole u F127. Nemáte na to někdo nějaký fígl? Ten zasekávací límec jsem už skoro celý odsekal, prolil to brzdovkou ale drží to furt jak Židovská víra.
Ondrej
Návštěvník

Příspěvek od Ondrej »

Tříprsťákovi: s pákou z alespoň metr dlouhé pevné trubky povolíš všechno. My jsme ji taky museli použít na tu 127.
Tříprsťák
Návštěvník

Příspěvek od Tříprsťák »

Jo, já použil metr a půl trubky a serval jsem ráčnu. A klasickou golovou tyčinku jsem ohnul do pravého úhle. Zítra skočím k Vlastovi do Vinařské, jestli nemá nějakou pořádnou ráčnu. A kdyby neměl, zamáčknu slzu a koupím ji v krámě, nesnáším šrot místo nářadí.
Ondra Chrudim
Návštěvník

Příspěvek od Ondra Chrudim »

Jediná pomoc na zarezlé šrouby...ohřát autogenem...řeším takhle převážně demontáž dveří na VRAKOVIŠTI :-)
Tříprsťák
Návštěvník

Příspěvek od Tříprsťák »

Jenže tohle ještě není VRAK :-) a já nechci připálit manžety. Takže tohle až jako krajní řešení... Zkusím ještě s tou s dlouhou pákou.
Tříprsťák
Návštěvník

Příspěvek od Tříprsťák »

Je to dole! Půjčil jsem si pořádně masivní ořech a tlusté vratidlo, nasadil 1,5m trubku a měl po ptákách.
Honza
Návštěvník

Příspěvek od Honza »

Zdravím, poraďte z čeho pasují zadní tlumiče na F600D. Přímo na šestistovku nemůžu sehnat. Jsou třeba stejné na F500 nebo F850? Díky.
Tříprsťák
Návštěvník

Příspěvek od Tříprsťák »

Dají se tam dát tlumiče třeba i ze škodoule 120, ale nahoru bys musel místo oka přivařit šteft. To samé platí pro tlumiče z 850, ty také mají nahoře oko. Ale myslím, že by se měly dát sehnat origo, Šlehofer je míval asi za 1200,- kus (nevím jak teď)A zkusil jsi se zeptat u Ehlena?
//LINDE//
Návštěvník

Příspěvek od //LINDE// »

to tříprsťák to jako origo na 850?? 1200kč??
Zamčeno