Původní diskuse - podvozek

Nápravy, snížení, řízení, tlumiče, geometrie, disky, pneumatiky
Zamčeno
Karel...
Návštěvník

Příspěvek od Karel... »

to tříprsťák: ted mi ale nezbyde asi nic jinneho nez to vymenit? :-(
Zdeněk
Návštěvník

Příspěvek od Zdeněk »

Karel: na svisláky mám když tak opravnou sadu, asi za 300,-
35-10
Návštěvník

Příspěvek od 35-10 »

vaklání, rachtání -výrazy ryze české vrkoce, šuchle zase naše :o)))
Black
Návštěvník

Příspěvek od Black »

Svislý čepy u našich vozů je nemoc - podle mě je to konstrukčně nedořešený. Moje dlouholetý zkušenosti jsou takový, že se ně nikdy nevyhrkaly v pouzdrech čepů, ale vždycky je vůle svisláku v těhlici. Abych pravdu řekl, nevím, co s tím - nový těhlice (na to nemám), atypický svisláky (nějaký tlustší), nebo ty těhlice nějak vyfutrovat? Obdivuju Fiata, kterýmu se to nevrkoce - moc jsem jich takových nepotkal.
Tříprsťák
Návštěvník

Příspěvek od Tříprsťák »

Před lety mi těhlici vyměnil Renda za repásnutou, staálo to nějak kolem tisícovky. Ne druhého fiata jsem si svisláky i s puzdry nechal dát nové.
Black
Návštěvník

Příspěvek od Black »

Teď jsem na vahách, čemu se říká těhlice. Já jsem měl na mysli tu část co se otáčí - na čem jsou ložiska př.kola, páka řízení a brzdový štít.(nebo je to náboj?)
Tříprsťák
Návštěvník

Příspěvek od Tříprsťák »

Tak já nevím, já měl za to, že těhice jsou obě půlky - i ta, co je přidělaná k rameni a peru...
Zdeněk
Návštěvník

Příspěvek od Zdeněk »

Já pod pojmem těhlice chápu ten kus litiny (?) jak je k ní zespodu přiděláno listové péro, jakoby zepředu čep kola, zvrchu rameno a zezadu tlumič.
Black
Návštěvník

Příspěvek od Black »

Díly za upřesnění pojmů. Takže mě ty svisláky hrkají v čepu kola, tj. tam, kde jsou zakolíkovaný, tam, kde by měly být nafest.
Karel...
Návštěvník

Příspěvek od Karel... »

Zdeněk: a ta opravna sada je na obe kola nebo jen na jedno? ...diky...
Zdeněk
Návštěvník

Příspěvek od Zdeněk »

Karel: na obě, tady máš fotku co to obsahuje http://www.klucka.cz/bazar/svislak.jpg
Karel...
Návštěvník

Příspěvek od Karel... »

Zdeměk: a tu opravnou sadu na ty svisly cepy mate na sklade porad nebo je to naky nedostatkovy? sem ted utopenej v dluhach tak jestli by byla k mani tak v pulce ledna?
Zdeněk
Návštěvník

Příspěvek od Zdeněk »

Karel: mám pořád, nebo spíše mám teď asi 8 sad a nemyslím, že by se tak rychle prodaly
Karel...
Návštěvník

Příspěvek od Karel... »

nevite nekdo co je pravdy na tom ,že pry do zadu na šestistovku pasuji tlumiče ze škody 100...slyšel sem to od kamoše že to nekde četl ... ale zdá se mi to divný....
Martin
Návštěvník

Příspěvek od Martin »

Mate nekdo zkusenosti s nejakym servisem v praze, kde by mi udelali geometrii na f600? Jeste sem se nikde moc neptal, ale zive si predstavuju jak na to auto budou ve vetsine servisu koukat ...
předseda
Návštěvník

Příspěvek od předseda »

karel jo dají se použít ,ale musíš převařit jeden konec.Škodovka má závit-oko a ty potřebuješ závit - závit na F600.
Zdeněk
Návštěvník

Příspěvek od Zdeněk »

Karel: dej tam raději origo na F600, lepší než se prcat s nějakým vařením
Kronicar
Návštěvník

Příspěvek od Kronicar »

V Praze je většině servisů problém se zvedákem, na úzký rozchod šestikila ho prostě neumí přestavit. Já jezdím do Dobřichovic u Prahy, naprostá spokojenost za 500,- Kč (možná i sleva na 350,- Kč). Navíc má rozpěrnou tyč kterou vkládá mezi přední kola a tím simuluje tah motoru. Ten chlapík kdysi dělal ve Fiatu a pak závodní auta, při práci toho dost "nakecá" a člověk se leccos zajímavého i dozví :-)) Jo a záleží na roku výroby, prý se ta hodnota geometrie během výroby měnila.
Karel...
Návštěvník

Příspěvek od Karel... »

ja mam tlumiče relativně v dobrym stavu jen me to zaujalo protože si myslim ze tlumiče na škodu 100 jsou kdyz uz nic jinyho tužši protože kilo ma určitě větší hmotnost...
Tříprťák
Návštěvník

Příspěvek od Tříprťák »

Kronicar: ten Dobřichovický chlapík by mne zajímal - je škoda mít takového šikulu o ves vedle a nevědět o něm...
tom
Návštěvník

Příspěvek od tom »

kolegové poraďtě, nějaké dobré tlumiče pérovaní na předek i zadek na kupátko 850.Jde mi o to, aby to sedělo na originální úchyty i se silenblokem. Jaké máte zkušenosti? Nějaký typ, značku.... Ondro, cos dával do Draka? dík
Zdeněk
Návštěvník

Příspěvek od Zdeněk »

tom: Koni, Spax. Nebo u nás běžnější Monroe, Record
Ondrej
Návštěvník

Příspěvek od Ondrej »

To byly tlumiče dovezené na zakázku přímo z Itálie, svého času (již jsou tomu tři roky) mi je přivezla jedna brněnská firma zabývající se autodíly Fiat, ale před dvěma léty se předstěhovala na jiné místo v Brně, což zároveň doprovázely personální změny a od té doby mám pocit, že stojí zaprd. Ale můžeš to zkusit, byla to Azzura 2 (nyní sídlí v Řečkovicích) a kus vyšel na 550,-kč.
Kronicar
Návštěvník

Příspěvek od Kronicar »

Tříprsťák Je to hned na okraji Dobřichovic (směrem od Černošic), takový malý autobazar, na plotě je cedule GEOMETRIE. Ale má poněkud nepraktickou otvírací dobu do 10:00 - 15:30.
vencathegreat
Návštěvník

Příspěvek od vencathegreat »

to tom: Já sem sehnal tlumiče na kupátko v Uniauto na Černokostelecký. Ve předu mam Cofap vzadu Monroe.
Zamčeno