XXV. ročník setkání italských automobilů v Poděbradech se koná 20. dubna 2024.

Původní diskuse - interiér

Sedačky, odhlučnění, přístrojová deska
Zamčeno
//LINDE//
Návštěvník

Příspěvek od //LINDE// »

co podle vás nejlíp odhluční interier pod originál tapecír... mě se zatim osvědčila taková ta tkanina šedá z malilinkatejch kousků látky.. zajímalo by mě jestly někdo má lepší nápady jak udělat ticho.. :-) p.s mě to docela pomohlo mam to teď tichounký.. teda hlavně na volnoběh to se někdy koukám jestly mi nezhasl motor.. :-)
Tříprsťák
Návštěvník

Příspěvek od Tříprsťák »

Já mám zase u jedné šestistiovky už od předchozího majitele celý motorový prostor vylepený nějakou hliníkovou folií na asfaltu. Snižuje to vibrace. Ale proti hluku je asi nejlepší, když je v cajku motor a výfuk. Například vytahaný rozvodový řetěz umí dělat slušný kravál. Také trochu zápasím s hlukem, ten motor GL s výfukem ze speciála mi moc tiše nejde. Přepážku do kabiny mám z kabiny polepenou nějakou divnou plstí, trochu to tlumí, ale když jsme vařili na podvozku, tak ta plst doutnala :-/
//LINDE//
Návštěvník

Příspěvek od //LINDE// »

To Tříprsťák: no ale s tou plstí nejsou radosti.. když se to namočí nebo nějakym způsobem navlhne tak to pak rádo koroduje (ty plechy pod tim)já sem poslední dobou přemejšlel že bych si vystřihl a zavařil na podlahy takovou tu asfaltovou folii co se dává na střechy to totiž dost hodně tlumí.. jak už sem jednou zkoušel ,takže bych nalepil folii na podlahy a překril to celý kobercem.. ten koberec tam stejnak chci dát..
Zdeněk
Návštěvník

Příspěvek od Zdeněk »

Na tlumení hluků nejlepší Mirelon, je lehký, dobře se s tím dělá a tlumí skvěle. Používá se třeba k tlumení hluku z vodovodních trubek apod. Nebo pro náročné materiál na izolaci zvukových studií, to už ale tlumí až moc.
//LINDE//
Návštěvník

Příspěvek od //LINDE// »

to Zdeněk: děkuju bude se mi to hodit.. zas mě napadl takovej malej nápad... :-)
Zdeněk
Návštěvník

Příspěvek od Zdeněk »

Jo, ten Mirelon koupíš v Baumaxu, OBI a tak. Jinak, jestli jdeš do odhlučnění auta naplno, tak si dej tlumící vrstvu i pod stropní čalounění. Pak se ještě používá speciální tlumící materiál na víko motoru odolný teplu, kamarádovi jsem tak pomáhal odhlučnit škodovku a bylo to sakra znát. Akorát si teď nemůžu vzpomenout, jak se to jmenuje, vím že to prodávají v Praze u Černýho Mostu. Kdybys o tom uvažoval, tak to zjistím.
//LINDE//
Návštěvník

Příspěvek od //LINDE// »

to je dobrý já do toho zas tak nejdu jen chci nějaký místa víc odhlučnit..ale třeba do toho sundavání stropního čalounění bych fakt nešel.. takhle koupim ten Mirelon a bude klid.. zas musim trochu slyšet motor to by pak nebylo auto..
Holecekp pro Lindeho
Návštěvník

Příspěvek od Holecekp pro Lindeho »

Nazdar, ja když jsem vyvařil karosérii, tak jsem podlahu i zevnitř natřel tlumexem, pak tu tlumící hmotu a koberec. Jinak originál u mého auta je taková taky asfaltová "ipa". Kde se dá sehnat ta izolace z malých hadřiků?
//LINDE//
Návštěvník

Příspěvek od //LINDE// »

To Holečekp:ta izolace neni tak moc známá tlumí velice dobře a jsou to vlastně slisované látky.. bohužel ti teď neřeknu kde to koupit protože to kupoval táta... ale zjistím to...
Holecekp pro Lindeho
Návštěvník

Příspěvek od Holecekp pro Lindeho »

Nazdar, tu izolaci znam. Jednak toho mam nejaky maly zbytek doma a jednak jsem z toho mel takovou jakoby deku, kdyz lezim pod autem. Ale zacala se mi sypat a tak bych docela koupil i novou.
Liboar
Návštěvník

Příspěvek od Liboar »

v čalounictví,by tu látku (filc) měli mít..
Kronicar
Návštěvník

Příspěvek od Kronicar »

Jestli myslíte to co já, tak by to taky mohli mít v zahradnictví, přikrývají se s tím čerstvě vysazené trávníky aby to nevyplavila voda. Je to něco mezi filcem a těmi hadříky, mohlo by to být levnější.
35-10
Návštěvník

Příspěvek od 35-10 »

Ten filc co se o nem tu bavite se menuje GEOTEXTILIE a pouziva se i na stavbach, je takova bila.
Libor
Návštěvník

Příspěvek od Libor »

ten filc,co je z takových cucků hadříků+nějakých nití,či co není mám ten dojem Geotextilie..tu jsem chtěl sehnat původně,ale nepodařilo se mi to.Ten materiál od čalouníků mě stál 260,- (metr a půl délka a šířka stočtyřicet)...
Holecekp
Návštěvník

Příspěvek od Holecekp »

Geotextilie je neco jineho. A mam dojem, ze se rozpada pri kontaktu s vodou. To bych radeji do auta nedaval. Filc to taky neni. Ten je z jedne latky. No za tech 260 je to dost drahy. Hele kupoval jsem v akci latku na potahy - hnedy medved za 99 Kc bezny metr (120cm X 100cm). Kdo obcas sezene dennik Metro, tak tam byva inzerce na vyprodej latek. Maji tam toho dost i vycpavky. Je to kousek od Holesovicke trznice. Tusim Tusarova? Tam jsem koupil ty chlupy na potahy. Zdar Petr
J.V.
Návštěvník

Příspěvek od J.V. »

A nemáte náhodou někdo zkušenosti s montážní pěnou?Hluk od motoru mi ani tak nevadí, jenže někdy tak při 90 km/h rezonuje už celá kastle. Jinak na odhlučnění snad nemaají být špatný obyčejný karimatky. Koupit to jde v každym sportu.
Holecekp
Návštěvník

Příspěvek od Holecekp »

Pro J.V. Jestli někdy stříkneš montážní pěnu do dutin nebo do těžko přístupným míst, tak jsi to auto odepsal pro další renovaci. Z toho se to děsně blbě dostává a hlavně to taky pohlcuje vlkost a tak ti to může zevnitř reznout. Pro Enza, dojel jsem v pohodě. Celou cestu teda pršelo. Ani jednou se to nezahltilo. Jen od té doby, co jsi mě řekl -nový řetěz, tak nemůžu vystát ten randál. Možná ho už udělám o velikonocích. Zdar Petr.
To:::všem
Návštěvník

Příspěvek od To:::všem »

potřeboval bych poradit jak odhlučnit motor a kabinu?????poradte mi::::Aeon
Zdeněk
Návštěvník

Příspěvek od Zdeněk »

to Aeon: Když si prohlídneš příspěvky pár stránek dozadu, tak několik odpovědí najdeš. Jinak nejjednodužší je začít výměnou všech gumových těsnění: kolem dveří, na víku motoru a kufru, apod. případně je přidat všude tam, kde jdou na sebe dva kovy. Hluk motoru můžeš snížit polepením haubny a okolních stěn karoserie tlumící vrstvou, ale zase aby ten motor trochu dýchal. Jinak kravál může dělat taky špatný výfuk. No a v interiéru se dá skoro všude použít můj oblíbený Mirelon (původně na odhlučnení vodovodních trubek). Každopádně ani s tím vším ze starého fiátka zcela tichý vůz neuděláš.
Kronicar
Návštěvník

Příspěvek od Kronicar »

Ty karimatky mě docela zaujaly. Máte někdo zkušenosti s tímto typem odhlučnění? Kdybych to nepřilepil, můžu to v nouzi použít jako montážní podložku :-)) Navíc jsou v různých slevových akcích docela levné.
Tříprsťák
Návštěvník

Příspěvek od Tříprsťák »

Jo, s tímhle materiálem mám zkušenosti vynikající. Crápe se na tom fakt skvěle, skoro jako na jehličí. Dokonce mám jednu v kanceláři pro případ náhlé potřeby spánku. Ale do auta jsem to zatím cpát nezkoušel.
Holecekp
Návštěvník

Příspěvek od Holecekp »

Hele tady v Dejvicích naproti Delvitě prodávají tu hliníkovou tlumící fólii různé tlošťky. Možná je i samolepící. Nevím. Jinak na Poděbradský je speciálna na tyhle fólie do motoru. Inzerují to stále ve Světě motorů. Jinak Poláka jsem zkoušel taky odhlučnit. Přidal jsem všude takový ten filc. Teda kromě dveří a stropu. No ale jak mi říkal v neděli Enzo, tak dost se auto odhluční novou gumou ve dveřích. Největší kravál ale podle mě dělá ta odkapová lišta u předního okna. Tam dochází k turbulencím vzduchu. Kronikáři, kde jsi viděl ty slevy na karimámu? Ne že bych ji potřeboval do auta ale na prozaičtější účel - starou mám už hodně zdevastovanou. Tu bych pak třeba mohl si hodit no auta :-)) Zdar Petr
Odhlučnění
Návštěvník

Příspěvek od Odhlučnění »

Všechno co píšete o výměně standartních těsnění je ¨svatá pravda, rovněž jsem to udělal, pak jsem odhlučňoval motorový prostor polepení haubny odhlučňovací sadou na Favorita, kterou jsem si přizpůsobil (složení hliniková folie, molitan, skelna vata). No a pod koberce do interieru zejmena v predni časti jsem vložil zejména v předni části onen mirelon, ale myslim že Karimáma, ale i molitan budou rovněž úžasné. Když jsem potom vyměnil výfuk a komplet rozvody a tlumiče pérování a domek kardanky a hlavní ložisko v převodovce bylo po hluku. Je fakt že teď je to auto mimořádně tiché a někdy skutečně znejistím jestli tam ten motor vůbec je. OldaV.
Kronicar
Návštěvník

Příspěvek od Kronicar »

Tak jestli chceš vyzkoušet tu karimatku, mají jí třeba v Makru nebo Tescu - byla do 100,-Kč.
//LINDE//
Návštěvník

Příspěvek od //LINDE// »

po dlouhé době zas přišel čas experimentů :-) budu teď skoušet kobercový efekt na mim speciálu kde jde motor dost slyšet v předu mam už položený koberec a vzádu jen sériové gumové koberečky chci skusit položit tam koberec to vim že odhlučňuje a pod to ještě dám takovou tu látku a snad to bude o.k možná v tomhle případě příde na řadu i ta karimatka skusim co s tim jde udělat
Zamčeno