Původní diskuse - karoserie

Úpravy, koroze, modely
Zamčeno
Marek
Návštěvník

Příspěvek od Marek »

Ju, ju. Karosář mi řekl že ten práh má natolik jednoduchý profil že kupovat nový se nevyplatí, ale to bylo u berliny (kde se ceny nových náhradních dílů pohybují dost vysoko, samozřejmě jde o prodejce=) a navíc, možná někdo nutně potřebuje originál, proti čemuž nic nenamítám, ale zkrátka na to nemám.
wlken
Návštěvník

Příspěvek od wlken »

tak jo,díky za rady,počkám do jara a uvidí se...Buď si tam ty prahy zkusím dát sám nebo zajedu za známým, on mi říkal že mi ty prahy naohýbá a navaří, jenom neví kdy protože má sám asi třicet veteránů..:-)
Tříprsťák
Návštěvník

Příspěvek od Tříprsťák »

Potkal jsem jednou frajera, co měl u Barliny prahy dubové, pobité plechem - a mezi nimi prkno a na něm sedačky. Ale to je extrem...
Black
Návštěvník

Příspěvek od Black »

Tříprsťák: hold každý to opravuje, jak umí. Na bratránkových autech taky vždycky bylo na první pohled poznat, že je stolař.
BREDY
Návštěvník

Příspěvek od BREDY »

Měl jsem známého staršího pána,měl ve Š110 pod nohama pod koberečkem plechy na pečení do el. trouby.Pod nima byly díry,že by si ušoupal nohy.
Black
Návštěvník

Příspěvek od Black »

Bredy: taky jsem tak s Fiatkem začínal. Když pršelo, tak jsem byl ve svém voze víc mokré zespodu, než zvrchu (a to ta plátěná střecha měla pěknou díru!).
BREDY
Návštěvník

Příspěvek od BREDY »

Když jsem ještě vařil v komunále,přivezl mi děda starou Oktavii,jak už se tady někdo zmiňoval,dřevěný práh-na tim laminát.Do toho,když šáhneš autogenem,nevíš co radostí dělat.
Marek
Návštěvník

Příspěvek od Marek »

To je určitě skvělé překvapení, ale ikdyž mám povoláním k dřevu též blíž než ke kovu, to by mě asi nenapadlo. Já sem se setkal s borečkem(starší dělňas lehce pobóchaný=) který si na škůdci 100 "vyspravil" prorezavělý blatník betonem. Auto sice bylo o 300kg=) těžší, a snad jezdilo i nakřivo, ale jasnou výhodu poznal o půl roku později když se v jedné situaci střetl s felicií(pak že neměla škodovka dokonalé deformační zóny)byl řidič felicie docela překvapen, jaktože je felcka na odpis a boreček ze stovky zametl cement a mohl pokračovat:-)))
wlken
Návštěvník

Příspěvek od wlken »

No to je super nápad - já prostě udělám bednění a chybějící prah odliju z betonu..bude po starostech..:-))))
Marek
Návštěvník

Příspěvek od Marek »

Výborně, není co řešit=) Ušetříš a až si to necháš patentovat, karosáři vymřou. Jen to má háček v tom aby si sis zrovna odlil oba, jinak budeš jezdit v náklonu, místy po dvou kolech a nevím zda to vpřípadě fiatků neznamená i silnější motor:)))) ...a dobrého zedníka na generálky kastle=)
Tříprsťák
Návštěvník

Příspěvek od Tříprsťák »

Co tady troškaříte? Takhle po kousíčkách? Nechte si u truhláře udělat šalování, svařte klec z roksorových prutů, ať to za jízdy nepraská a pak odlijte rovnou celou kastli. Pak ať se vás někdo pokusí nabourat :))
Marek
Návštěvník

Příspěvek od Marek »

Ok. Ale v této verzi už by to běžný šestistovčí motor už jen ztěžka rozhýbal. Dát do toho motor s Dina... Jen mám ten pocit že by to neslo velké obtíže. To auto by mělo minimálně 2500kg, a zkus zavřít ŽB dveře nebo odklopit dekl kufru=))) Jedinné co by mě takovém vozidle zajímalo(samozřejmě kdyby šlo skutečně realizovat) by byly výsledky crash testů:)))
Tříprsťák
Návštěvník

Příspěvek od Tříprsťák »

...a myslím, že brzdám by také poněkud tekly oči.
Libor
Návštěvník

Příspěvek od Libor »

to Marek: při crash testy by to tuším projelo tou zdí :o)
Marek
Návštěvník

Příspěvek od Marek »

To pravděpodobně ano, jen by mě zajímalo zda by změnily i počty hvězdiček bezpečnosti( mám pocit euro NCAP a max je 5 hvězd), tohle by mělo tak 10=)) Tříprsťákovi: Ono by se toho asi našlo víc=) mě jen tak mimochodem napadlo jak by se chovali pneumatiky a jestli by se malinko nezdeformovaly ráfky, kdybys chytil defekt=) A když už defekt, chtěl bych vidět stržený hever a příjezd autojeřábu za účelem výměny kola:)
wlken
Návštěvník

Příspěvek od wlken »

Anebo tu kastli udělat naopak jenom z té výztuže,byla by lehká a vzdušná...něco jak Brouk v zahradní úpravě,jestli to někdo znáte..:-))
tom
Návštěvník

Příspěvek od tom »

Pánové už toho srandování nechte, nebo to nějaký začátečník vezme vážně a zrealizuje ty vaše betonové představy:) A pak se budem moct na sraze všichni zahrabat.... Bože! FIAT 600B jako beton:)
35-10
Návštěvník

Příspěvek od 35-10 »

když už ste tu vzpoměli barierovky... podívejte se do aktualního čísla Svět motorů, je tam jedna škodovka po nárazu do bariery v rychlosti 48 km/h... při představě že by tam byla 600... 8-/
petr
Návštěvník

Příspěvek od petr »

Zdravim přiznivce fiatu.Shanim gumu na bočni okno nemate někdo nebo nevite kde se da sehnat.Ještě se chci zeptat čim se da nahradit mechovka na hlinikovich ramečcich kolem oken dveři.všechno na fiat 500 110F. Dekuji
Tříprsťák
Návštěvník

Příspěvek od Tříprsťák »

Tu sametku k okýnkům kluci nedávno řešili v rubrice "interier" - kupují ji v metráži
Tříprsťák
Návštěvník

Příspěvek od Tříprsťák »

...v textilní galanterii jako lemovku 15-20mm širokou.
Renda ze Záboří
Návštěvník

Příspěvek od Renda ze Záboří »

to petr Gumu do bočního okna mám novou za 440,- Kč. Mechovku mám i s hliníkovým rámečkem kolem okna dveří za 230,- Kč/ks. Vše original Italy. Tel: 602251696 ehlenrene@seznam.cz
Tříprsťák
Návštěvník

Příspěvek od Tříprsťák »

Rendo ze Záboří, dokázal bys sehnat takovéhle benzínové hrdlo? http://triprstak.chytrak.cz/kraken1/hrdlo.JPG Může být i z Multiply, ta ho má podobné, ne-li stejné.
Renda ze Záboří
Návštěvník

Příspěvek od Renda ze Záboří »

Myslíš to víčko, nebo tu trubku pod ním se závitem? S tím víčkem to nebude jednoduchý! Mám ho jen na jedný Multiple (je stejný), tudíž mi 2 chybějí. Zatím jsem v Italii na burzách viděl jeden novej kus za 100 euro !!! a 2 starý hnusný orezlý bez klíčků, takže pasu po tom a když něco objevím a zbyde, tak dám vědět! Jinak to hrdlo má tuším stejnej závit jako 850, takže by se to dalo nějak uříznout a použít.
Tříprsťák
Návštěvník

Příspěvek od Tříprsťák »

Nejraději bych sehnal víčko, hrdlo i tu gumovou průchodku. Pokud má to hrdlo opravdu stejný závit s 850, tak ho v případně nedostatku dílů nějak zbastlím. To víčko bych ale rád - v nejhorším i ohnusané a bez klíčku. Hezké bych radši, ale penízky budu mít až tak v dubnu-květnu.
Zamčeno