Původní diskuse - karoserie

Úpravy, koroze, modely
Zamčeno
//LINDE//
Návštěvník

Příspěvek od //LINDE// »

Kronicar: prosimtě kde si sehnal ty zámky Haubny ABARTH já sem sehnal jeden krám ale tam to Furt nemaj je to i celkem drahý...
Ondrej
Návštěvník

Příspěvek od Ondrej »

Haló lidi, potřebuju pomoct. Nemohl by mi někdo sehnat karosářské míry na Fiat 850 Sport Coupé? Nebo poradit, kde bych k nim mohl přijít? Jedná se o míry potřebné k rovnání karoserie. Až jsem si to rovnání konečně domluvil, tak mi suše oznámili, že tento typ nemají v databázi, ať si to seženu... Psát můžete případně i na feuer@post.cz Děkuji
Kronicar
Návštěvník

Příspěvek od Kronicar »

Linde ty zámky kapoty tam už byly. Ale někdo si je nedávno kupoval, jenže nevím kdo. Jednu sadu jsem si koupil v únoru na burze ve Zloníně (ukecal jsem ho na 10,- kus).
//LINDE//
Návštěvník

Příspěvek od //LINDE// »

tak to je perfektní za tu cenu já viděl takový co máš ty na autě a v katalogu sem se koukal asi 650kč :o(
Kaca
Návštěvník

Příspěvek od Kaca »

Poradte mi prosim nejakou dobrou lestenku, ktera moc nebrousi, lesti a pokud mozno neobsahuje silikon. Diky
//LINDE//
Návštěvník

Příspěvek od //LINDE// »

To kaca: no já ti nevim .. tempo asi .. nebo si kup něco od sonaxu to je fakt obrá autokosmetika.. já osobně vůbec nepoužívám jen s tim sjedu na ruční mití a pak to navoskuju a vydrží to hodně dlouho..
Tříprsťák
Návštěvník

Příspěvek od Tříprsťák »

No, já znám jen klasickou Tempo pastu, která má tradici snad stejně dlouhou, jako sám automobilismus v českých zemích. Ale ta zrovna brousí docela dost (proto také tak pěkně leští) :-). To chce měkký flanel a o co méně pasty, o to větší vklad lidské energie do těch krouživách pohybů, potom se tomu laku zas tak moc neublíží a lesk je jako blesk. Ale jestli někdo zná něco lepšího, také by mě to zajímalo.
Libor:
Návštěvník

Příspěvek od Libor: »

jo Tempo pasta není špatná,ale to už ten lak musí být hodně ve zbědovaném stavu...pokud je ten lak jenom lehce zašlý,tak bych se na tempo vykašlal,protože už brousí docela fest.Na oživení barvy jsem měl dobrou zkušenost s červeným Turtle wax...a pokud je lak nový tak já používám nazelenalý Turtle wax s teflonem,který je i na perleťové a metalické laky..a jsem zatím spokojen...jako možná není tak dobrý jako prodává Horst Fuchs a nechává si na auto potom střílet ze vzduchovky,nebo šlapat po kapotě bych si taky nenechal :o)) ale spokejen jsem....to byly vosky...a pokud teda leštěnka,tak jsem měl červenou od velvany a taky to šlo....a po leštěnce bych to přejel voskem..jak říká tříprsťák..Flanel+kroužívé pohyby+lidská energie....no a je to,naštěstí jsou ty fiatky docela malé,tak té práce není zas tak moc... jo a taky bych se rád něco nového přiučil,pokud má někdo nějaký jiný způsot ošetřování laku...
Kaca
Návštěvník

Příspěvek od Kaca »

mam novy lak, Tempo umi ozivit, to priznavam, ale brousi jak drak :-) Takze je lepsi vosk? Kouknu se tedy po Turtle wax - co ty zelvy nesvedou :-)
Libor
Návštěvník

Příspěvek od Libor »

Kaca: vosk vs. leštěnka ... no řekl bych že leštěnka nevytváří na laku takovou ochranou vrstvu jako vosk... pokud je lak nový,tak bych se na leštěnku vykašlal a s tempem v ruce bych se na to taky nepouštěl...
kaca
Návštěvník

Příspěvek od kaca »

a najsou nahodou ve vosku silikony? Bylo mi doporuceno, ze kdybych chtela v budoucnu na laku neco opravovat(jako ze opravovat budu), bude lepsi osetrovat necim bez silikonu...
//LINDE//
Návštěvník

Příspěvek od //LINDE// »

myslim že ne.. a každopádně se to dozvíš na obalu...
//LINDE//
Návštěvník

Příspěvek od //LINDE// »

a vlastně proč to chceš teď leštit? poděbrady už byli spanilá jízda bude až za dlouho..
Tříprsťák
Návštěvník

Příspěvek od Tříprsťák »

Linde, jsou lidi, co se chtějí líbit i mimo srazy :-)
//LINDE//
Návštěvník

Příspěvek od //LINDE// »

to tříprsťák:hmm taky fakt..
Holecekp
Návštěvník

Příspěvek od Holecekp »

Nazdar, taky přidám něco k leštění. Moji sousedi by možná řekli, že jsem v tomhle sportu přeborník. No aspoň u nás ve vesnici. Nikdo tak často auto neleští, jako já. Začalo to už s mým Das lezte kleine Trabi po tom, co už jsem na něm neměl co opravovat a vylepšovat. No a teď v tomto pokračuji i nasvém Poláku. Takže dlouhodové kladné zkušenosti s Velvanou - na zašlý lak. Pozor není na nový lak ani dobrý, nedávno leštěný. Na tohle je nejlepší Vosk. Značku neznám. Ale myslím si že starší pravidelně udržovaný lak si stejně jednou, dvakrát za rok zaslouží zásah leštěnky. Ona ho oživí a hlavně z něj stáhne takový ten hodně světle šedý závoj. Každopádně chromy leštit kdykoliv, když je i sebekratší volný čas :-)) a to silichromem. Zdar a leštění zvlášť. Petr aliaz Viktor leštič :-))
Kronicar
Návštěvník

Příspěvek od Kronicar »

Tak leštění, to je moje téma. Ne, že by mě to až tak bavilo, ale to množství vozů spotřebuje spustu leštěnky. Na chrom jedině silichrom, to neuškodí, na gumy a gumové součásti silikonový olej, na okna Flash Off, na interiér (teď jsem to zapomněl, no něco od Sonaxu, dobrá je i Velvana). A na leštění zašlého laku Tempo pastu. Nedávno jsem si nechal domíchat barvu do spreje a tam mi taky nabízeli leštěnku na staré a zašlé laky, schválně jsme to porovnali na mé kapotě s Tempem a výsledek byl stejný, akorát cena byla o dost vyšší. Na nový lak jsem vyzkoušel kde co , ale vesměs mi to přijde stejné, mám nějakou leštěnku od Amwaye, pak od Sonaxu, zázračnou leštěnku z Pražské tržnice i Tempo od Velvany na nové laky, myslím, že se jmenuje Draco. Prováděl jsem i opravu laku na takto ošetřené karoserii a když se to dobře odmastí, nejsou s tím problémy.
Tříprsťák
Návštěvník

Příspěvek od Tříprsťák »

Tak jsem byl zrovna u Šlehofera a má tam podlahu a oba zadní blatníky na f850. Půlpodlaha po 1500,- a blatník po 1200,- .
Kaca
Návštěvník

Příspěvek od Kaca »

tak jsem si koupila zeleny Turtle wax...berucha zari tak ze uz nemusim svitit :-) Skoda, ze s ni nemohu nikam vyjet, odesla mi asi baterka :-(
Zdeněk
Návštěvník

Příspěvek od Zdeněk »

Neznáte grif na nasazení zadního okna do šestistovky? Dává se nejdřív guma do kastle a pak okno, nebo guma na okno a pak se to tam rve celý ? Nedaří se mi to tam dostat.
//LINDE//
Návštěvník

Příspěvek od //LINDE// »

musíš asi špagátem. dáš si ho po celý dílce tý gumy okna a stáhneš pak to tam vložíš a povolíš pak už jen ten špagát opatrně vytáhneš .. heh.. snad sem to dobře popsal aspoň já sem to tak dělal u předního i zadního okna.. a to bude asi stejný jako u F600
//LINDE//
Návštěvník

Příspěvek od //LINDE// »

musíš asi špagátem. dáš si ho po celý dílce tý gumy okna a stáhneš pak to tam vložíš a povolíš pak už jen ten špagát opatrně vytáhneš .. heh.. snad sem to dobře popsal aspoň já sem to tak dělal u předního i zadního okna.. a to bude asi stejný jako u F600
Zdeněk
Návštěvník

Příspěvek od Zdeněk »

to Linde: Ty jo, to vypadá šikovně. Hnedka to budu muset vyzkoušet. Dík.
Tříprsťák
Návštěvník

Příspěvek od Tříprsťák »

Přesně tak! Já to dělám kabílkem, ten líp klouže a ještě tu gumu předtím kapánek namažu tukem.
Zdeněk
Návštěvník

Příspěvek od Zdeněk »

Pánové ďakujem krásně, okno je tam a ani to nebolelo.
Zamčeno