Původní diskuse - elektrická soustava

Zapalování, dobíjení, osvětlení, startér
Zamčeno
//LINDE//
Návštěvník

Příspěvek od //LINDE// »

DOSTUPNOST čirých skel na 850.. jde o blinkry má někdo typ?? a přibližnou cenu?
ota
Návštěvník

Příspěvek od ota »

Chtěl bych poradit, mám Mareu kombi a nefunguje mi podsvícení ovládáni proudění vzduchu do auta, asi je tam vypálená žárovka. Chtěl bych se k tomu dostat, ale nevím jak. Nemáte s tím někdo zkušenost? Dík.
35-10
Návštěvník

Příspěvek od 35-10 »

to ota: tady nigdo marei nedela, vsichni sou tak do 75 roku. zkus servis.
Tříprsťák
Návštěvník

Příspěvek od Tříprsťák »

...ani nevím, jak taková Marea vůbec vypadá, to asi bude nějaká kára mladší, než já...
//LINDE//
Návštěvník

Příspěvek od //LINDE// »

To tříprsťák: hehe když nevim juknu do pomocníka Fiat Marea od r.v-1996 Podvozek, stejně jako většina dalších mechanických dílů vychází Brava/Bravy. Pod kapotou se mohou objevit zážehové 16V DOHC motory 1581ccm (103hp) a 1747 ccm (113hp) a 20V pětiválec 1998 ccm (154hp). Ze vznětových agregátů jsou k dipozici přeplňované 1910ccm (75hp, nebo 105hp ve verzi JTD) a 2387ccm (130hp). Na některých trzích je k dispozici přeplňovaný 20V 1998ccm motor pocházející z Coupé (220hp) nebo 12V čtyřválec 1370ccm (80hp) FIRE (patrně byl nahrazen 16V verzí). To ota: hele asi ti nepomůžem to je fakt moc nový auto.. kup si 500,600,850,1100,1300,1500,124,125,126,127,128,130,131,132,133 heh radči už končim prostě s tim ti můžem někdo poradit ale tohle nech na servise :o)
Tříprsťák
Návštěvník

Příspěvek od Tříprsťák »

Jo ono je to AŽ TAKHLE nové? Tak to se nedivím, že to neznám. Já myslím, že u auta této věkové kategorie se už žádné žárovičky nemění, to se nejspíše bude muset v servisu nechat dát nová celá palubní deska :-)
Ota
Návštěvník

Příspěvek od Ota »

I tak Vám děkuji. Zkusím někde sehnat manuál.
Venca
Návštěvník

Příspěvek od Venca »

Nemáte někdo na prodej přístrojovku z Abartha ? Klidně i bez přístrojů. Nemusí být originál, klidně i doma dělanou.
Zdeněk
Návštěvník

Příspěvek od Zdeněk »

to Venca: Přístrojovka se dá koupit v zahraničí. Jinak teď dělám do šestistovky přístrojovku na šest budíků, někam ti hodím foto. Kdyby byl zájem, mohu udělat kopii než to stříknu a nainstaluji. Jsou tam 4x díry cca 52 mm (teplota olej, tlak olej, teplota voda, palivoměr) a 2x díry cca 80 mm (rychloměr, otáčkoměr) + samozřejmě LED kontrolky.
Venca
Návštěvník

Příspěvek od Venca »

to Zdeněk: Můžeš mi někam dát ty fotky?
//LINDE//
Návštěvník

Příspěvek od //LINDE// »

to zdeněk:mohl bys mi kdyžtak taky poslat jak to vypadá??
Zdeněk
Návštěvník

Příspěvek od Zdeněk »

Mám problém s rámečky světel na šestistovce. Nedolíhá mi k sobě ta spodní část, která se stahuje šroubem. Původně tam byly paraboly z oktávky a po stažení šroubem to bylo téměř OK. Teď jsem tam dal originál paraboly z F600 a vůbec to nesedí. Musel bych použít dvakrát delší šroub než tam byl a stejně to nepůjde stáhnout k sobě a zůstane tam pořádná mezera. To je normální ??? Detailní foto na http://www.klucka.cz/svetla/
//LINDE//
Návštěvník

Příspěvek od //LINDE// »

nejsem šestistovkař ale F600 bylo hafo nemohly do pozdějších verzí dávat větší světla??.. já mam na půdě taky o kousek větší světla na mojí F850.. a když je tam dám tak tam nenacpu rámečky a to nejsou stahovací..:o)
Tříprsťák
Návštěvník

Příspěvek od Tříprsťák »

Takže jsi to předělal z malých světel na velké? Oktaviánské rámečky pasovaly na malá světla a to, co jsem viděl na tvém webu jsou dle všeho velká. Bacha na jednu věc, ty rámečky jsou pravý a levý! Liší se umístěním prořezů ve falcu směrem ke kastli. Když máš například oba levé, musíš u jednoho vypilovat ty prožezy nové, zrcadlově obráceně, jinak ti vznikne přesně TENTO efekt. Podle šroubku máš skutečně pravý límec napravo, jde ale o to, jestli nemáš prohozené ty obruče pod nimi, skoro bych sázel, že jo.
Tříprsťák
Návštěvník

Příspěvek od Tříprsťák »

k upřesnění k velikosti světel: Tyhle velké reflektory dělali někdy od konce roku 1964 do ukončení výroby v r.1969 pořát stejné, odlišnosti by mohly leda nastat u parabol z druhovýrob (ale třeba z polské druhovýroby pasují dobře, ty jsem už vyzkoušel). Ty tvé vypadají Italsky, řekl bych, že jsou to F.I.E.M, takže jsou-li vyrobeny pro šestistovku, jít to tam prostě MUSÍ.
Kronicar
Návštěvník

Příspěvek od Kronicar »

Zdeňku Taky přidám svou trošku do mlýna. Mám dost šestistovek na to abych to mohl posoudit a u některých doléhá rámeček světla po dotažení přesně na sebe, u některých tam zůstává mezera různé velikosti. Já osobně to neřeším, na funkčnost to nemá vliv, parabola ani rámeček ti neupadne a navíc to ani není vidět, je to přece schovaný zespodu. Tříprsťáku myslím, že ty velké paraboly montovaly do F 600 D až od konce roku 1965. Náš klubový kolega má šestistovku z tohoto roku, otvírání má již po větru, ale má vpředu ty 3 fousy, kulatý znak a malé paraboly, auto má původní lak, takže to není předělávka.
Tříprsťák
Návštěvník

Příspěvek od Tříprsťák »

Vidíš, já mám zase jednoho s dveřmi po větru, velkými světly a plastovým znakem a je z r.64, techničák má původní a změnu kastle tam napsanou nemá, jenže, kdo ví, za ty leta s tím mohl kdokoliv začachrovat...
Tříprsťák
Návštěvník

Příspěvek od Tříprsťák »

To Kronicar: máš recht, teď jsem se kouknul do knížky, dveře předělali po větru v květnu 64, ale až do podzima 60 se skutečně dělala fousatá maska a malá světla. Takže kdoví, jak mám to auto přebastlené. A ty díry v podlaze se tam asi také vyráběly až mnohem později...
Zdeněk
Návštěvník

Příspěvek od Zdeněk »

Jo, přesně tak paraboly jsou FIEM a rámečky jsou podle mě origo F600. Obruče pod nimi jsem ani nesundával, takže jedině, že by je přehodil předchozí majitel. No ale asi jak píše Kronicar, řešit to nebudu - zatím.
Zdeněk
Návštěvník

Příspěvek od Zdeněk »

Potřeboval bych poradit svíčky na F600D. Původně to jezdilo s Brisk N17YC, ale v katalogu jsem našel, že by tam mohly být LR15YC. To by bylo dobrý, protože se dělají i v lepší kvalitě jako LR15YS a LR15YPP. Co tam máte vy?
//LINDE//
Návštěvník

Příspěvek od //LINDE// »

To Zdeněk: nevim jak F600 ale F850 drandí snad na všechno hehe já tam mam špatný svíčky a jezdí to stejně jak ďas :o)
35-10
Návštěvník

Příspěvek od 35-10 »

ja jezdim na L15YC a nestezuju si, s tim odrusenim tam nemusi byt. to linde: gdybys mel spatne svicky tak nejedes. nemyslis ?!?!?!
//LINDE//
Návštěvník

Příspěvek od //LINDE// »

Oprava pro 35-10 a přesnější popis hehe :o) jo to jo ale mam tam skrátka studenější svíčky než tam maj bejt.
Zdeněk
Návštěvník

Příspěvek od Zdeněk »

Dávám dohromady na F600D elektriku a už jsem samozřejmě zapoměl, jak to bylo. Nevíte na co je tenhle kondenzátor - http://www.klucka.cz/cotoje ? Byl připojený na modrý drát, co jde z cívky a dále pokračuje do spínačky. Koukal jsem do schématu a tam žádný kondík za cívkou není. Myslíte, že by to mohlo být odrušení nebo co ??? Díky.
Black
Návštěvník

Příspěvek od Black »

pro Zdeňka určitě je to odrušovací kondík - dával se kvůli rádiu.
Zamčeno