XXV. ročník setkání italských automobilů v Poděbradech se koná 20. dubna 2024.

Původní diskuse - palivová soustava

Karburátory, seřízení, spotřeba
Zamčeno
tomas
Návštěvník

Příspěvek od tomas »

Ahoj.Mam problém s vyladěním volnoběhu u FIAT 850.Potřebuji novej karbec.Ta volnoběžná jehla není jehla.Je na konci placatá.Asi to někdo dotáhl až na konec a zničil to Už jsem to tak koupil.Pomuže mi někdo?Dik. 776559354
Renda ze Záboří
Návštěvník

Příspěvek od Renda ze Záboří »

to tomas: Mám tu nové díly karburátorů, i použité, taktéž celé karburátory. Nový za 5500,- Kč, starší téměř nejetý za 3000,- Kč, starší cena do 500,- Kč - můžeš si vybrat! Tel: 602251696
Jarda
Návštěvník

Příspěvek od Jarda »

Může někdo poradit,našel jsem doma u otce 5 (pět) benznových pump do F600 ale co kus to něco jiného . Ani náhon se neshodoval přesně . Je možné zjistit dle čísla motoru někde na netu ,co tam patřilo . Ta tyčka od vačky z motoru byla asi delší ( dle průhybu membrány )a ta praskla .
Renda ze Záboří
Návštěvník

Příspěvek od Renda ze Záboří »

pro Jardu - benzínových pum, co se montovaly do Fiatů 600 existuje minimálně 10 různých typů a všechny mají stejnou funkci. Na auta se montovaly tak jak je někdo z Torina objednal nebo výrobci dodali. Zabývat se repasí starší pumpy se nevyplatí - dají se stále koupit nové buď z Polska za rozumný peníz neb origo Italské za peníz méně rozumný, ale hlavně zinková slitina z které jsou udělány se časem vytahá a těleso pumpy je prohlé jak u bloku, tak v místě membrány, netěsní a opravit se to sice dá, ale za cenu zeslabení materiálu a pak to stejně dlouho nevydrží....Já starý AC pumpy vyhazuju.
Tříprsťák
Návštěvník

Příspěvek od Tříprsťák »

Mám s AC pumpami tutéž zkušenost - mám doma krabici se starými pumpami v různém stadiu rozkladu, ale pochybuji, že z ní něco někdy použiji. Jinak délku tyčky lze regulovat přidáváním a ubíráním těsněníček pod pumpou, eventuelně též snižováním plastového soklu. Občas se totiž stane, že se tyčka (i vačka, co ji pošťuchuje) trochu vohlomejzdá a tyčinka je pak na to krátká a pumpa tam pak nedošťouchá dost benzínu, ačkoliv by ještě mohla.
Black
Návštěvník

Příspěvek od Black »

To je určitě odborný technický výtaz, kterému rozumí jen opravdoví odborníci.
Jarda to Renda
Návštěvník

Příspěvek od Jarda to Renda »

AC pumpy: Jsi asi bohatej ,já ne .Já tu pumu nevyhodil, sehnal jsem membránu asi do žigulíka 70 Kč) , trošku obrousil tu tyčku, aby měla menší pohyb a Fiátek - jedeme dál .
Jarda to Renda
Návštěvník

Příspěvek od Jarda to Renda »

AC pumpy: Jsi asi bohatej ,já ne .Já tu pumu nevyhodil, sehnal jsem membránu asi do žigulíka 70 Kč) , trošku obrousil tu tyčku, aby měla menší pohyb a Fiátek - jedeme dál .
Tříprsťák
Návštěvník

Příspěvek od Tříprsťák »

membránka do žíga tam jde, ale jen do některých typů. Ty starší typy mívají jiný počet šroubků po obvodu. pro Tři Tečky: termín "vohlomejzdání" jsem v tomto případě použil asi tak v tomto smyslu: "Nadměrné mechanické opotřebení vzniklé následkem dlouhodobého používání, které svým rozsahem již způsobuje překročení hranice spolehlivé funkčnosti zmiňovaného dílu, nebo funkčního celku." Ještě bych se pro pořádek pokusil definovat podpis v této diskusi: "Identifikační znak, který osvětluje autorství příspěvku, sloužící čtenářům diskuse k přiřazení jednotlivých příspěvků konkrétním přispěvatelům, jehož používání konvencemi zavedeno a předpokládáno."
Ondrej
Návštěvník

Příspěvek od Ondrej »

Jarda: Tak to obroušení tyčky je největší hovadina, jakou jsi pro to mohl udělat. Když se tady psalo, že zdvih se reguluje přidáváním těsnění, tak by to nějaký důvod mít mohlo, proč se to dělá právě takhle, ne?! Ta tyčka má povrch upravený proti (nadměrnému) opotřebení a obroušením jsi to poslal do...
Renda ze Záboří
Návštěvník

Příspěvek od Renda ze Záboří »

Pro Jardu Právě pro to, že jsem chudej si nemůžu dovolit dělat kompromisy, které problém pouze oddálí. Za prvé potřebuju aby auto bylo spolehlivé, za druhý hodina práce byť dělána s láskou taky něco stojí (to jsme tu někde již ale hojně přetřásali!!!) a za třetí ta pumpa stojí v Polsku necelých 200,- Kč a je nová a tudíž spolehlivá! Nic se nemusí ubrušovat, je to hotový za 10 minut a "jedeme dál!"
Tříprsťák
Návštěvník

Příspěvek od Tříprsťák »

Je fakt, že příruba benzínových čerpadel je na většině fiaťáckých motorů stejná. Odlišnosti mezi pumpami bývají spíše nepatrné - průměr vstupní a výstupní trubičky (u 600 a 850BN menší), různé zaúhlení trubiček (podle umístění čerpadla a řešení motorového prostoru), ruční čerpátko (žigul)... To jsou odlišnosti, přes které se lze v nouzi překlenout. Co však bývá oříšek při použití čerpadla z jiného fiata je vždycky délka té tyčinky - a to se holt musí vychytat právě pomocí přidávání a ubírání těsněníček, případně úpravou výšky plastového soklu. Dříve se pro tento účel vyráběla dokonce těsnění pod AC pumpu v různých tloušťkách.
...
Návštěvník

Příspěvek od ... »

Díky, už to chápu. A tři tečky znamenají inkogingo, nechci bejt za hňupa , pardon suteréna.
OldaV
Návštěvník

Příspěvek od OldaV »

Jen by mne zajímalo z čeho ta tyčka pumpy je. Je to nerez? Dá se nerez kalit? Když ano, je tedy kalená? Má pouze kalené jen konce? Když ne, jak je tedy kromě pečlivé úpravy zkosení a povrchu, dosahuje požadované odolnosti? Spočívá původní povrchová úprava ve sražení hran obvodu a vyleštění? Ne že bych to chtěl dělat, ale kdyby nebyly tyčky správné délky k sehnání, myslím, že neškodí to vědět. Prosím kdo to ví ať odpoví.
OldaV
Návštěvník

Příspěvek od OldaV »

Jen by mne zajímalo z čeho ta tyčka pumpy je. Je to nerez? Dá se nerez kalit? Když ano, je tedy kalená? Má pouze kalené jen konce? Když ne, jak je tedy kromě pečlivé úpravy zkosení a povrchu, dosahuje požadované odolnosti? Spočívá původní povrchová úprava ve sražení hran obvodu a vyleštění? Ne že bych to chtěl dělat, ale kdyby nebyly tyčky správné délky k sehnání, myslím, že neškodí to vědět. Prosím kdo to ví ať odpoví.
Jarda to OldaV
Návštěvník

Příspěvek od Jarda to OldaV »

Tyčky na AC pumpu asi jsou ocelové ,povrchově kalené , umyl jsem jednu z nich a je v místě tření vyleštěná , ale není proběhlá , na jednom konci plochá a vyleštěná , na druhém má zápich ale je taky vyleštěná . Materiál se podobá kvalitou tyčce ventilu .
Standa
Návštěvník

Příspěvek od Standa »

Neměl by někdo uživatelskou příručku na Fiat Brava ? Koupím
rasputin plzen
Návštěvník

Příspěvek od rasputin plzen »

Lidi,potřebuju membránu do benzínové pumpy na Fiat 600.Nejlépe novou. Má někdo? Dík.
Tříprsťák
Návštěvník

Příspěvek od Tříprsťák »

Těch membran je několik druhů, neboť se do f600 montovalo více typů čerpadel. Dají se levně sehnat žigulácké membranky, ovšem pasují jen do některých šestistovčích čerpadel (do těch, co mají shodný počet šroubků po obvodu). Jinak ze zkušenosti (a nejen mé)doporučuji čerpadlo vyměnit za nové. Já mám doma krabici s asi 10ti starými čerpadly na f600 a f850 v různém stavu a stejně vždycky raději koupím nové, neb vím, že stará čerpadla zlobívají, i když se člověk snaží je zrepásnout.
Renda ze Záboří
Návštěvník

Příspěvek od Renda ze Záboří »

Přesně jak píše Tříprsťák - podrobnosti jsem napsal do "motoru", kde jsem dotaz objevil nejdřív...
Radek
Návštěvník

Příspěvek od Radek »

Mel bych dotaz jakou cenu ma dvojity webber na fiat 850 ? A taky dvojity Holley licencovany od webbra taky na fiat 850. Diky za odpoved
Ondrej
Návštěvník

Příspěvek od Ondrej »

Radek: použitý podle kompletnosti a stavu opotřebení cca od 100,- kč po 1000,- kč/ks, nový na 850 S něco přes 6tis kč, na 850 SC/ SS jsem nový ještě tuším neviděl. A změň si prosím nick, už tu jednoho Radka máme
predseda
Návštěvník

Příspěvek od predseda »

to Radek 2 V Praze v prodejne Auto Uni,p. Slehofer/vedouci/mi rikal ,ze ma moznost dat karburator repasovat cca za 3.500 ,-Kc, novy jsem za tech 6 let co se zajimam o Fiaty taky nevidel, ale mozna by se dala sehnat ta opravarenska sada/seda plastova krabicka/!?? a ni jsou vsechny vnitrnosti karbce.
The_FreeRider
Návštěvník

Příspěvek od The_FreeRider »

[jinak radek]Jediny co sem nasel je (Nová kompletní opravná sada pro karburátor Weber 36 DCD3 (případně obdobné) pro Abarth 850/1000 TC. Originál Weber.Cena: 1.170,-)..ted jenom jestli by to mohlo sednout... Jinak ty dva co mam ja sou uplne kompletni.. jen nasadit na motor. respektive jeden.. a ten druhy mam i s kompletnim motorem fiat 850 special, ten ma mit najeto jen nejakych necelych 40 000 km ..udajne
Ondrej
Návštěvník

Příspěvek od Ondrej »

The_FR: je potřeba opravná sada přímo na Weber 30 DIC, dá se sehnat v Německu za cenu okolo 8,-E. Na Sport i Special jsou ty sady stejné! Druhá věc ale je, že v těch opravných sadách toho zas tolik není, jenom některá těsnění- a to ještě ne všechna, membrána AC pumpy, jehlový ventil a sítko před jehlový ventil- žádné trysky ani nic dalšího. Jinou, rozsáhlejší opravnou sadu jsem nikdy neviděl ani nesehnal :-/
Zamčeno