XXV. ročník setkání italských automobilů v Poděbradech se koná 20. dubna 2024.

doklady k přihlášení auta na veteránské SPZ

Dotazy i aktuální informace týkající se klubových testací HV
Odpovědět
Pavel
Návštěvník

doklady k přihlášení auta na veteránské SPZ

Příspěvek od Pavel »

Zdravím, chci se zeptat jestli mi k přihlašení stačí jen kupní smlouva ( techničák k autu bohužel není).

Díky za informace.

S pozdravem

Pavel
Uživatelský avatar
Ondrej
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 897
Registrován: sobota 3. listopad. 2007 16:08
Bydliště: Doubrav.
Kontaktovat uživatele:

Re: doklady k přihlášení auta na veteránské SPZ

Příspěvek od Ondrej »

Nestačí, při testacích je potřeba podle něčeho sepsat technické údaje a ideálně se tak děje na základě potvrzení výrobce (dle výrobních čísel karoserie a motoru).
1969 F125p 1300 ... bílý limuzín
1969 F850 Sport Coupe ... Červený Drak
1969 F850 Special ... ex Vzpurník
1987 Fiat Panda ... krabička plná překvapení
+1997 Fiorino Panorama

V nebi mě nechtějí a v pekle se mě bojí, tak jsem tady...
Pavel
Návštěvník

Re: doklady k přihlášení auta na veteránské SPZ

Příspěvek od Pavel »

A podle štítku na autě přece jdou údaje zjistit. Táta mi říkal, že slyšel, že stačí kupní smlouva nebo jiný doklad o nabytí.
Uživatelský avatar
Ondrej
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 897
Registrován: sobota 3. listopad. 2007 16:08
Bydliště: Doubrav.
Kontaktovat uživatele:

Re: doklady k přihlášení auta na veteránské SPZ

Příspěvek od Ondrej »

Pavel píše:A podle štítku na autě přece jdou údaje zjistit.
Ale to je přesně to, o čem píšu :)
1969 F125p 1300 ... bílý limuzín
1969 F850 Sport Coupe ... Červený Drak
1969 F850 Special ... ex Vzpurník
1987 Fiat Panda ... krabička plná překvapení
+1997 Fiorino Panorama

V nebi mě nechtějí a v pekle se mě bojí, tak jsem tady...
Pavel
Návštěvník

Re: doklady k přihlášení auta na veteránské SPZ

Příspěvek od Pavel »

Ok díky za radu.

Zdraví

Pavel
potak
Návštěvník

Re: doklady k přihlášení auta na veteránské SPZ

Příspěvek od potak »

CHtěl bych řešit veteránské SPZ už teď. Můžete mi někdo poradit jak postupovat? Má někdo kontakt na některého komisaře? Jedno auto mám s platnými českými doklady a druhé dovezené z Itálie s původními doklady. Obě r.v. 1973.

Info mají na mailu. On.
Specík
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: čtvrtek 8. březen. 2012 20:15

Re: doklady k přihlášení auta na veteránské SPZ

Příspěvek od Specík »

Zdravím Vás,

Měl bych pár dotazů, jak z toho ven (trochu jsem se do toho zamotal :) ) - jak z toho na veteránské SPZ.
Pořídil jsem si velice zachovalého Fiátka 500L - vše je originál (téměř nic nenajezdil - pán ho měl od 70roku asi jako ozdobu ve stodole)

Situace je taková: Auto je na ,,bílích" SPZ s XX let propadlou STK, nyní je přehlášeno na mně (v polopřevodu).
1) je možné ho nyní na úřadě odhlásit z registru vozidel s tím, že jde na vet. čísla aniž bych ho na sebe musel normálně převést = tím bych se vyhnul 10.000,- příspěvku na zelené (eko. dani)
2)pochopil jsem správně, že k získání vet. čísel stačí platné potvrzení z STK a pak postoupit klubovou testaci?? Krajská je jen pokud to nemělo platné doklady?

Případně prosím po lopatě vysvětlit, jak mám postupovat. Opravdu jsem strávil plno hodin vyhledáváním u PC a už jsem z toho jelen 8O ...
Jinak chválím za stránky a forum, určitě se přidám do klubu.

Martin
George_Dka
Začátečník
Začátečník
Příspěvky: 39
Registrován: středa 23. červenec. 2008 9:44
Bydliště: Dobruška
Kontaktovat uživatele:

Re: doklady k přihlášení auta na veteránské SPZ

Příspěvek od George_Dka »

Podobnou situaci jsem řešil asi před rokem. Auto bylo v polopřevodu na mě a chtěl jsem ho odhlásit a pak přihlásit na vet. značky. Ale u úředníka jsem narazil. Aby mohl auto vyřadit z registru, musí se nejdřív dokončit převod :evil: . Tak jsme to nechali převést na invalidu, to nás nic nestálo a ten to následně odhlásil. ;-)
Fiat 600 D, Fiat 500 Giardiniera, Fiat Topolino, Škoda 1000 MB, Barkas B 1000, Simca 1501 ...
Specík
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: čtvrtek 8. březen. 2012 20:15

Re: doklady k přihlášení auta na veteránské SPZ

Příspěvek od Specík »

Takže určitě tudy cesta nevede, nebo jen záleží na úředních? Jde přece jen o formalitu - dokončení převodu a následného vyřazení z evidence. Nepomohlo by k tomu nějaké to potvrzení od veteránského klubu?
Bohužel osobu ZTP nemám v příbuzenstvu ani neznám :(

PS: ještě mi napadlo, za flašu rumu bych mohl mít potvrzení, že bylo ekologicky znehodnoceno - tím by se vyřazení z registru proběhlo bez daně. Ale pak by byl asi problém z registrem veteránů :(
Uživatelský avatar
Radek
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 283
Registrován: sobota 3. listopad. 2007 16:08
Bydliště: Praha 7
Kontaktovat uživatele:

Re: doklady k přihlášení auta na veteránské SPZ

Příspěvek od Radek »

K vyřazení z registru není potřeba automobil znehodnocovat (byť jen papírově), stačí místopřísežné prohlášení, že odhlašovaný "vrak" stojí a bude stát na soukromém pozemku a bude sloužit třeba ke zkrášlení zahrady, jako zahradní altán. :grin:

Prostě a jednoduše nikdo nikoho nemůže donutit, aby se zbavoval něčeho na čem mu záleží, pokud to není na veřejné komunikaci.

A nevidím ani žádnou právní překážku k odhlášení vozidla, které je v polopřevodu. To by také pak mohli říkat, třeba při zmiňovaném psaní na ZTP, že je třeba nejprve dokončit polopřevod a pak teprve převádět dál.
Radek
Krysolino
Návštěvník

Fiat 850 bez techničáku

Příspěvek od Krysolino »

Dobrý den, mám Fiata 850, ale bez techničáku, který jsme bohužel nechali zrušit před několika lety(espezetky ale zustaly). Ale chtěl bych dát auto zpátky do kupy. A tak bych potřeboval poradit jak získat zničený techničák zpět (lze to-li?) Nebo ho přihlásit do nějakého veteránského klubu? Nevíte o nějakym u Děčína? Poprřípadě u Vás?
Předem děkuji
Uživatelský avatar
Tříprsťák
Notorický kecal
Notorický kecal
Příspěvky: 441
Registrován: sobota 3. listopad. 2007 16:08
Bydliště: Černošice
Kontaktovat uživatele:

Re: doklady k přihlášení auta na veteránské SPZ

Příspěvek od Tříprsťák »

Nevím, jakým způsobem jste ho "nechali zrušit", když vám zůstaly espézetky a nezůstal techničák. Při trvalém vyřazení vozidla z provozu tomu bývá právě naopak - zůstane zrušený techničák a odevzdají se espézetky. Pokud vozidlo NENÍ trvale vyřazeno z provozu a jen jste přišli o techničák, lze nechat vystavit duplikát technického průkazu (jedna návštěva majitele na registru vozidel a nevelký poplatek) - jen bych se trochu obával, zda na tom nezůstal viset dluh za neplacené povinné ručení, když SPZ ani nebyly v depozitu.

V případě, že byste se rozhodli postavit ho na veteránská čísla, pak vlastní fakt, že nemáte zrušený techničák v ruce není zas až takový problém. Doloží se způsob nabytí vozidla (pokud bylo dříve na Vás napsané, tak s tím nemáte žádný problém) a písemně se vysvětlí, proč není k dispozici zrušený TP (protože se ho nepodařilo dohledat). Zde by naopak BYL problém, kdyby auto NEBYLO trvale vyřazeno z registru silničních vozidel, protože to při přihlašování do registru historických vozidel lustrují podle čísla karoserie a jakmile zjistí, že je zmíněné auto stále přihlášeno v registru silničních vozidel, veteránská čísla mu nevydají.
Fiat 1100/103E: 1957
Fiat 600D: 1961 polocabrio, 1962, 1968, 1968, 1969
Fiat Panda: 1988, 1997 4x4, 1991 Selecta
Lancia Y: 1996 (variator), 1988 (LPG)
Chrysler Voyager 3,3: 1994, 1995 (LPG)
Trabant 601: 1977
Jawa 250: 1961
krysolino
Návštěvník

Re: doklady k přihlášení auta na veteránské SPZ

Příspěvek od krysolino »

Děkuji za opověď. Auto je zrusene uz dlouho dobu. Delalo se to na rychlo a SPZ v tu dobu nemel, protoze auto bylo u nekoho v garazi, kam nemel pristup a nechtel cekat. Zkusim se poptat, kdyz tak jeste napisi.
Odpovědět