XXV. ročník setkání italských automobilů v Poděbradech se koná 20. dubna 2024.

Fiat 850 SC

Úpravy, koroze, modely
Odpovědět
tschombe
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: čtvrtek 20. srpen. 2009 5:56

Fiat 850 SC

Příspěvek od tschombe »

Zdravim vas pani kolegove!
Jsem dlouholety fiatak uz asi i starsi generace proto prominte uroven pisma
Vlastnim vlastnorucne repasovany f500,ten je jiz hotov a plne pojizdny-- toho se muj dotaz netyka
Ale jiz nejaky patek repasuji f850sc /jiz se snad take blizi kyzene finale /a pro uspesne dokonceni
jsem zakoupil vrak 850sc, ze ktereho jsem pouzil potrebne drobnosti
Dotaz se tyka verze vraku : odlisne od me III rady ma tento lestene nerezove listy u stahovacich oken dveri, to same kolem vyklapecich zadnich oken, zamek zadni kapoty je vystouply.
Predni naprava je bez kotoucovych brzd -jsou tam bubny.
Muze mi nekdo sdelit co je to za verzi a zda ma smysl ty nerezove listy predelavat na vuz rocnik 1971?
Dekuji za odpoved a snad pokud by nekdo ty dily potreboval jsou k dispozici
Uživatelský avatar
Ondrej
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 897
Registrován: sobota 3. listopad. 2007 16:08
Bydliště: Doubrav.
Kontaktovat uživatele:

Re: Fiat 850 SC

Příspěvek od Ondrej »

Zdravím,

pokud máte na mysli široké nerezové lišty, které jsou pod všemi bočními okny, tak ty na třetí serii kupé nepatří. Pokud byly myšleny lišty na rámu dveří kolem okna a na prostředním sloupku, tak ty měly všechny serie kupé.
Bubny jsou náhražka, kotouče měly vepředu všechny serie kupé.
Co je myšleno vystouplým zámkem zadní kapoty netuším, resp. jiný než ze zadní kapoty vystupující jsem snad ani neviděl. Jediný rozdíl, který si u zámku kapoty vybavuju byl, že buď šel v zamknutém stavu stlačit (jako při otevírání kapoty) nebo ne.
1969 F125p 1300 ... bílý limuzín
1969 F850 Sport Coupe ... Červený Drak
1969 F850 Special ... ex Vzpurník
1987 Fiat Panda ... krabička plná překvapení
+1997 Fiorino Panorama

V nebi mě nechtějí a v pekle se mě bojí, tak jsem tady...
tschombe
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: čtvrtek 20. srpen. 2009 5:56

Re: Fiat 850 SC

Příspěvek od tschombe »

Dekuji za odpoved!
Opravdu jsem mel na mysli siroke listy pod vsemi okny
Jen bych mel jeste jednu prosbu: muzete mi sdelit kdy se ty serie rocnikove menili?
Nebo abych se nemusel stale vyptavat--existuji nejake stranky kde jsou tyto data a modely popsany?
Uživatelský avatar
Ondrej
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 897
Registrován: sobota 3. listopad. 2007 16:08
Bydliště: Doubrav.
Kontaktovat uživatele:

Re: Fiat 850 SC

Příspěvek od Ondrej »

Druhá serie kupé (dvě velká a dvě malá světla vepředu) přišla na italský trh v březnu 1968, třetí serie (čtyři malé reflektory vepředu) se dostala do výroby v průběhu roku 1970, někdy ve druhé polovině, možná až v posledním kvartále. Tohle nemám přesně zjištěno. Výroba ukončena 1971.

Nějakou zevrubnou historii řady 850 mám na svých stránkách (odkaz v mém profilu), ale nepopisuju tam podrobně všechny odlišnosti.
1969 F125p 1300 ... bílý limuzín
1969 F850 Sport Coupe ... Červený Drak
1969 F850 Special ... ex Vzpurník
1987 Fiat Panda ... krabička plná překvapení
+1997 Fiorino Panorama

V nebi mě nechtějí a v pekle se mě bojí, tak jsem tady...
Mark_L.
Návštěvník

Re: Fiat 850 SC

Příspěvek od Mark_L. »

Dostal jsem otazku se kterou si nevim rady, ale vim kde se mam zeptat. Takze prosim zasvecene o odpoved.
Cituji:"chci Vás požádat, zda nevíte jakou barvou byly natřeny spodky u fiatů, konkrétně u Fiatu 850 Sport Coupé- III.verze. Mně to totiž jedni chytráci namydlili asfaltovkou a teď nevím co s tím"
Diky.
Odpovědět