XXV. ročník setkání italských automobilů v Poděbradech se koná 20. dubna 2024.

Původní diskuse - karoserie

Úpravy, koroze, modely
Zamčeno
Tříprsťák
Návštěvník

Příspěvek od Tříprsťák »

Rendo, ještě jednu prosbičku: kdybys nááááhodou někde na burze potkal tuhle lištu http://triprstak.chytrak.cz/kraken1/lista.JPG na pravý přední nárazník 1100/103E, tak na mě mysli. Já vím, nenajde se na každém rohu. Ale kdyby kolem tebe šla, prosím, jdi po ní, já si na ni někde půjčím :))
Libor
Návštěvník

Příspěvek od Libor »

pro všechny šestistokaře:... cenově je to prakticky zadarmo :o) ... http://cgi.ebay.de/Fiat-600-Kotfluegel- ... dZViewItem
Libor
Návštěvník

Příspěvek od Libor »

Ondrej
Návštěvník

Příspěvek od Ondrej »

Nějako jim chybí ďůrky na boční blinkříky... dumal jsem čím to... a nejspíš tím, že budou na Zastavu :o) Ale za ty peníze i tak dobrý, pokud to není nějaká vysloveně ujetá druhovýroba.
Renda ze Záboří
Návštěvník

Příspěvek od Renda ze Záboří »

to Tříprsťák Tak jsem v Italii sehnal to víčko na nádrž. Ale je nový, drahý a tudíž zřejmě neprodejný. Ale možná časem pustím to starší z Multiply...
Tříprsťák
Návštěvník

Příspěvek od Tříprsťák »

Renda: Pěkný! Je fakt, že to starší víčko by mi úplně postačilo. Ale i tak se nejprve zeptám: moclipak je to nové drahé?
Renda ze Záboří
Návštěvník

Příspěvek od Renda ze Záboří »

Tříprsťák Dal jsem za něj 40,- euro, takže abych z toho něco měl, tak bych ho musel prodat tak za 1400-1500,- Kč!?! Ale ještě budu přemýšlet o tom, že si ho nechám na Multiplu. Nový je nový!
Tříprsťák
Návštěvník

Příspěvek od Tříprsťák »

Rendo, když mi prodáš to staré víčko, budu raději, každá korunka dobrá. Jinak od tebe koupím to nové, i za tuhle cenu. Nespěchám na to, v klidu si to rozmysli.
Kronicar
Návštěvník

Příspěvek od Kronicar »

Václave mám pro Ondru ten přední blatník na 850, jestli ho chce tak se ozvěte.
MichalKD
Návštěvník

Příspěvek od MichalKD »

Včera jsem si domu prinesl nove poHlinikovany vyfuk na šestikilo. Ted uz mi nikdy nezrezne:) Stalo to necely 300Kc - pohoda, ne? Uvedl bych aj firmu..no, jestli bude nekdo chtit, tak priste treba..
Tříprsťák
Návštěvník

Příspěvek od Tříprsťák »

Tlení výfuku se dobrou podvrchovou úpravou dá zpomalit, to je fakt. Ale časem odejde každý výfuk - to je zkušenost.
Marek
Návštěvník

Příspěvek od Marek »

Jeden velmi kvalitně našopovaný výfuk nám vydržel 8let provozu, potom se zjistilo že z výfuku zbyl jenom svod a hliníkový plášť, zbytek schnil zevnitř. U nás chtěli za šopování výfuku cca velikosti škodovkového 150 kč, bohužel těžko zjistit a zajistit skutečně KVALITNÍ šopování. Záruka nekorodování je nerez=)
rasputin-Plzeň
Návštěvník

Příspěvek od rasputin-Plzeň »

Dají se sehnat plechy (skoro vše) na F 600 ?Díky
Marek
Návštěvník

Příspěvek od Marek »

K tomu ti zasvěceně řekne Renda kterýžto mám pocit je též ve Fulneku, ale s plechy na F 600 by neměl být až takový problém, pokud máš dostatečné finanční zázemí=) A co si tak vzpomínám většina plechařiny se v průběhu roku objeví všemožně po inzercích, jako nové díly které původní majitelé nakoupily do zásoby a teď se nacházejí po půdách a tak, stačí to sledovat.
rasputin-Plzeň
Návštěvník

Příspěvek od rasputin-Plzeň »

/Marek > Dík,budu to sledovat.
Tříprsťák
Návštěvník

Příspěvek od Tříprsťák »

Himbajs, kterého ováda napadlo natřít nárazníky asfaltovým lakem, kterým se v minulosti natíraly počůrávací stěny na pánských záchodech laciných putyk! Ať to zahřeju pistolí, nebo rozleptám barvožroutem, furt se to maže jako lejno a nejde to seškrabat. Asi ty nárazníky raději vyhodím, jinak se z toho asi okotim. Navíc je pod tím zdravý chrom, poškrábaný šmirglem, aby na tom ten hajzllak lépe držel. Autora toho nátěru naštěstí neznám, jinak bych ho šel kopnout do holeně, i kdybych kvůli tomu měl jít celý den pěšky. Chtěl to mít asi hezčí, buvol jeden, ať žije "modernisace".
Maluch
Návštěvník

Příspěvek od Maluch »

Polej je benzínem a zapal to. Potom třeba jen oškrábeš spáleninu a bude to dole.
Tříprsťák
Návštěvník

Příspěvek od Tříprsťák »

Již delší dobu řeším otázku - patří na holý plech karoserie rovnou plnič, nebo je lepší pod něj dát ještě základovku jako ochranu před korozí? Slyšel jsem již mluvit zastánce obou teorií a nevím, co je lepší. Na obou svých šestistovkách mám pod plničem ještě červenou základovku. Ale musím dodat i to, že obě ty šestistovky na mnoha místech oprýskávají. U té mé "staré" jsem oprýskávání dával za vinu příliš tlusté vrstvě plniče. Ovšem na té šestistovce, ze které teď sundavám lak je též vespod základovka, přes ní poměrně slabá vrstva plniče a na tom postupně dva vrchí nástřiky. Loupe se to také, zůstává tam jen ta základovka. To mne od základovky pod plničem poněkud odrazuje. Má s tím někdo zkušenost?(Včetně dlouhodobého efektu)?
Franta
Návštěvník

Příspěvek od Franta »

to Tříprsťák: Já jsem lakoval jen nějaká místa na svém Fiatu a vždy jsem dával základovku na holý plech. Byla to šedivá základovka ve spreji a plnič byl od firmy Motyp žlutý a lak akrylátový též ve spreji. Zatím to mám na autě téměř 4 roky a drží to perfektně!!! Třeba jsi to jen špatně odmastil??? Nebo ta červená základovka není zrovna vhodná pod akrylátový lak??? Těžko říct.
Tříprsťák
Návštěvník

Příspěvek od Tříprsťák »

Pravděpodobně je ta červená základovka pod plnič naprosto nevhodná... Ty laky dělali nějací předchozí majitelé a jsou oba už nějaké ty roky staré. Jelikož se tento základ evidentně neosvědčil, sundavám to až na plech. Zadní haubna je na sundavání laku super :/
Kronicar
Návštěvník

Příspěvek od Kronicar »

Jo, to jo, zadní haubna nemá chybu.
Renda ze Záboří
Návštěvník

Příspěvek od Renda ze Záboří »

Co blbnete - zrovna zadní haubna jde bez problému opískovat!!! Stojí to 50,- a je to hotový za 30 vteřin....
Tříprsťák
Návštěvník

Příspěvek od Tříprsťák »

Dobrá, Rendo, zkusím to s pískováním. Kompresor i pískovací pistoli mám. U té zadní haubny mi nevadí ani tak ty žebra, jako ta kopule zespoda - za ní se prostě nedopstaneš. Zřejmě to ve fabrice do barvy namáčeli. Totéž platí pro tu výztuhu vespodku přední haubny.
Tříprsťák
Návštěvník

Příspěvek od Tříprsťák »

Ještě, Rendo, psal si jednou, že ti pískaři pár kastlí zkazili. Já to sám ještě nikdy nedělal (v době, kdy jsem dělal bicykly mi rámy pískovali ukrajinci). Na co si při tom mám dát bacha?
Renda ze Záboří
Návštěvník

Příspěvek od Renda ze Záboří »

Je třeba dávat bacha na velký plochy - střecha, dveře, boky - pískovat malým tlakem, neb vůbec! Teď to ti chlapi už umí a lak mi tam nechají - jde to dobře třeba opálit. Ostatní je v pohodě.
Zamčeno