XXV. ročník setkání italských automobilů v Poděbradech se koná 20. dubna 2024.

Původní diskuse - karoserie

Úpravy, koroze, modely
Zamčeno
FilipHK
Návštěvník

Příspěvek od FilipHK »

my rozlešťovali na šestistovce matný povrch takovým smícháním silichromu a tempopasty.a výsledek stojí za to , kdy je ten lak opravdu hodně zašlý , tak spíš jen ze začátku silichromem.Teda nevím jestli existje něco lepšího ale za málo peněz celkem dobrý výsledek .
Marek
Návštěvník

Příspěvek od Marek »

Honza: S "lakem na lak" zkušenosti nemám, ale na hrubé nečistoty je dobré použít silichrom což je vlastně jemný písek-pasta, která brousí. Na starý lak jako takový pastu Tempo, dá to práci, ale po nanesení a následném rozleštění je lesk jako blesk zaručen a funguje to i na zvětralé nebo vyšisované laky. Nic jiného se mi zatím neukázalo být lepšího - ikdyž jsou k dostání i přípravky drahé jak šlak, výsledek žalostný.
Tříprsťák
Návštěvník

Příspěvek od Tříprsťák »

Tempo pasta se vyrábí už drahně let (možná už od první republiky) a není-li člověk líný provádět hojnost krouživých pohybů - dokáže i totálně zvětralý lak našpekovat do lesku. Bohužel se tato procedura musí vždy po nějaké době opakovat. Nevýhoda Tempo pasty je, že je hodně abrazivní a pokud to tím člověk dře často a hodně, nakonec z toho ten lak sedře. Svého prvního fiata jsem pravidelně "oživoval" Tempo pastou, neb jsem tehdy neměl prostředky na to, abych ho dal pořádně do kupy a chtěl jsem, aby se ten kus šrotu aspoň blýskal. Za pár let jsem lak oleštil až na kyt až byl z červeného fiata byl skoro bílý.
Libor
Návštěvník

Příspěvek od Libor »

Tempo pastou oživit a poté již používat neabrazivní vosk... třeba s teflonem :o)
Honza
Návštěvník

Příspěvek od Honza »

Tak díky za rady... zkoušel jsem to a zatím to vypadá nejlíp nejdřív nahrubo silichromem a pak tempem. Ale jde to dost pomalu, uvažuju o zakoupení nějaké leštičky...
FreeRider
Návštěvník

Příspěvek od FreeRider »

Zdravim..mam problem...na sloupkach co drzi dvere u 850 special mi chybi uchyceni dorazu pri otevreni dveri...ale origo u 850 mam ve sloupkach vyvarenou prohluben ve ktere je tenhle drzak navarenej...ale na kastli speciala co sem koupil jsou sloupky vyvareny uplne rovny...nema nekdo napad jak tohle uchyceni udelat jinak nez pres ten U profil ve kterém je vlastně pak přes čep chycená ta pásovinka ?
FreeRider
Návštěvník

Příspěvek od FreeRider »

jen sem se chtel pochlubit svym specialkem po laku fotky v sekci stavba na http://www.fiat850.tym.cz a pak video cesty karoserie k laku http://www.youtube.com/watch?v=aGxPclEmzEk
Ondrej2
Návštěvník

Příspěvek od Ondrej2 »

Zdravim vsechny,doufam,ze to pisu do spravne rubriky. Nevite nekdo, kde by se dala sehnat nejaka 2"normalni" venkovni chromova zpetna zrcatka na Fiata 850 Berlina?Diky
Renda ze Záboří
Návštěvník

Příspěvek od Renda ze Záboří »

Jestli někdo potřebujete nové přední okno + gumu na jakékoliv Italské auto (veteran!), tak dejte do neděle vědět - další neděli to přivezu! ehlenrene@seznam.cz
qwerty
Návštěvník

Příspěvek od qwerty »

Zdravím, máme doma 127 mk2 TOP a díly z verze SPORT, tak bych chtěl vědět, jaké změny byly mezi těmito verzemi, jde mi hlavně o karoserii a interiér, rád bych "postavil" orginál verzi sport. Když někdo budete znát odpověď na moji otázku, tak mi prosím napište na mail: pavel.voburka(zavináč)seznam(tečka)cz Děkuji
Black (ZdeněkMKALKA)
Návštěvník

Příspěvek od Black (ZdeněkMKALKA) »

Čau qwerty, tak to má být - dobrá kombinace: Fiati a modelařina.
Black
Návštěvník

Příspěvek od Black »

qwerty: teď k té sedmě: sice jsem přesvědčen, že i na těchto stránkách se najde dost odborníků přes sedmy, ale určitě se mnohem víc dovíš přímo na http://fiat127.webzdarma.cz/fanclub/ , kde zakladatel tohoto klubu Mark L. má zrovna tu verzi sedmy, která tě zajímá, a myslím, že i fyzicky to nemáte k sobě moc daleko.
qwerty
Návštěvník

Příspěvek od qwerty »

Black: No ty o tom musíš něco vědět co :-D U nás sme měli kromě 2 škodovek samý fiátky počínaje 127 přez una až po ducato... A na tu stránku sem psal už taky, ale radši se zeptám na více místech, copak já vím, kde se najde někdo znalý věci :-) Díky za odpověď
x 1/9
Návštěvník

Příspěvek od x 1/9 »

Renovouju si toto auto a chybí mi rameček kolem světlometu a čelní sklo...za boha to nemůžu sehnat, čelní sklo jsem našel,ale 7000,- je podle me dost peněz.Nevíte o někom kdo by mě mohl pomoct?
Vlasovec
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 211
Registrován: sobota 3. listopad. 2007 16:08
Bydliště: Hustopeče
Kontaktovat uživatele:

Původní diskuse - karoserie

Příspěvek od Vlasovec »

Toto téma obsahuje příspěvky ze staré diskuse.
Zamčeno