XXV. ročník setkání italských automobilů v Poděbradech se koná 20. dubna 2024.

přestavba na 10" kola

Brzdová soustava, posilovač
Odpovědět
old garage
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: sobota 19. listopad. 2011 10:14
Bydliště: Praha

přestavba na 10" kola

Příspěvek od old garage »

Ahoj všem, konečně jsem po letech zakoupil F 500 i když je zatím po krabicích. Potřeboval bych nějakou radu ohledně přestavby na 10" kola a co vše je potřeba koupit. Já jako uživatel klasického Mini Coopera si ani jiná kola už nedovedu na autě představit. Nevím jak je to s roztečí na nějakou konverzi ale Mini má 101.6 mm tj. 4" . Díky Marin.
500F , Delta HPE GT
danielistico
Aktivista
Aktivista
Příspěvky: 81
Registrován: úterý 26. leden. 2010 20:41

Re: přestavba na 10" kola

Příspěvek od danielistico »

No předpokládám, že asi nejspíš máš normální 500 brzdy a tím pádem i velkou rozteč , já bych to změnil na brzdy z F126 s malou normální roztečí 4x98 a vyrobil bych si podložku na Miníkářskou rozteč, ale je otázka jestli se ti tam brzdy vejdou do toho kola??
old garage
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: sobota 19. listopad. 2011 10:14
Bydliště: Praha

Re: přestavba na 10" kola

Příspěvek od old garage »

To je docela dobrý řešení ale včera jsem našel že existuje celej kit kotoučovejch brzd a za relativně malý peníze. Je to všecko nový a než repasovat ty původní mizerný brzdy nebo předělávat tzn. kupovat brzdy z f126. Tenhle kit má už určitě rozteč 98 a když na to koukám tak předělám rozteč rovnou na těch nábách a kotoučích.
500F , Delta HPE GT
danielistico
Aktivista
Aktivista
Příspěvky: 81
Registrován: úterý 26. leden. 2010 20:41

Re: přestavba na 10" kola

Příspěvek od danielistico »

Jo tak to bude asi nejlepsi, mimochodem mam Innocenti mini 1000 a taky nejake kola shanim.
Odpovědět