XXV. ročník setkání italských automobilů v Poděbradech se koná 20. dubna 2024.

Brzdy Fiat 125p

Brzdová soustava, posilovač
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ondrej
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 897
Registrován: sobota 3. listopad. 2007 16:08
Bydliště: Doubrav.
Kontaktovat uživatele:

Brzdy Fiat 125p

Příspěvek od Ondrej »

Mnoho lidí to asi nevyužije, ale přece jen:

Na fiatu 125p model 1969 mi neodbržďovaly pístky zadní kotoučové brzdy. Všechno jsem povyměňoval, aniž by se funkčnost zlepšila a zbývaly už jen těsnicí kroužky pístků, ale ty jsem neměl. Je to ještě původní provedení bez omezovače brzdného tlaku a s pístky průměru 34mm, které se u poláků přestaly používat někdy v roce 1971, takže problém.

Po dlouhém hledání, kdy už jsem začal shánět firmy, které by ty těsnicí kroužky vyrobily na zakázku, jsem v e-shopu firmy Auto Matějček nalezl celou sadu těsnění podle popisu přímo na polského fiata a dokonce toho hledaného menšího průměru. Cena naprosto přijatelná. Teď ve středu jsem provedl montáž. V sadě je kromě těsnicího kroužku ještě O-kroužek na čep, který prochází třmenem a tvoří převod ruční brzdy, prachová manžetka pístku a pryžová čepička na odvzdušňovací šroub. Vše k mojí radosti pasovalo a po zkušební jízdě to vypadá, že to taky konečně bezvadně funguje :ok:

Takže vím sice, že těchto starých modelů tu moc není, ale kdyby to ještě někdo řešil, katalog fy Auto Matějček můžu doporučit :ok: :D
1969 F125p 1300 ... bílý limuzín
1969 F850 Sport Coupe ... Červený Drak
1969 F850 Special ... ex Vzpurník
1987 Fiat Panda ... krabička plná překvapení
+1997 Fiorino Panorama

V nebi mě nechtějí a v pekle se mě bojí, tak jsem tady...
Odpovědět