XXV. ročník setkání italských automobilů v Poděbradech se koná 20. dubna 2024.

Hadičky k HBV

Brzdová soustava, posilovač
Odpovědět
Uživatelský avatar
FreeRider
Diskusní matador
Diskusní matador
Příspěvky: 190
Registrován: neděle 4. listopad. 2007 20:30
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Hadičky k HBV

Příspěvek od FreeRider »

Měl bych takový dotaz jaké hadičky používáte...páč já teď při rekonstrukci dal benzínový hadičky.. a ony jaksi mrchy začaly zhruba po dvou měsících proupouštět brzdovku...a to zatím jen stojí na místě...
Fiat 850 berlina [1968]
Fiat 850 Speciál [1971]
Fiat Bravo 1.8 GT 16V [1997]
Uživatelský avatar
předseda
Notorický kecal
Notorický kecal
Příspěvky: 808
Registrován: sobota 3. listopad. 2007 16:08

Re: Hadičky k HBV

Příspěvek od předseda »

to Renda
když jsem v srpnu 2008 zpojízdňoval F850S ,dal jsem samozřejmě nové hadičky/byly nové ,italské se žlutým proužkem/,teď ,když jsem na chatě kontroloval spodek,jejich koncovky stále zářily novotou,ale guma byla popraskaná,jak po 10 letech,tak až pojedu pro ty pístní kroužky vzal bych si i 2 přední hadičky :razz: určitě je budeš mít v lepší kondici než já :mrgreen:
V Černokostelecké jsem také před časem kupoval prachovky na poloosy,byly pěkně v igelitovém pytlíku a vypadaly pěkně,horší to bylo při nasazování na poloosu-obě se rozpadly na 3 kousky-potvory starý gumový :evil: Pozor na gumové součástky!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!§§
F X1/9 1976
F 850 SC tmavě červené 1971
F 850 SC světle červené 1971
F 850 SS -červený sršeň 1972
F 128 SC -modrá obluda 1974
Uživatelský avatar
Renda ze Záboří
Notorický kecal
Notorický kecal
Příspěvky: 357
Registrován: neděle 4. listopad. 2007 10:54
Bydliště: Záboří 12
Kontaktovat uživatele:

Re: Hadičky k HBV

Příspěvek od Renda ze Záboří »

Máš nakupovat u odborníků a né u toho Černokosteleckýho podvodníka.... :bad: :bad: :bad:
"I kdybys 100x žil, blbost nevymýtíš!"
(Ehlenovo moudro)
Uživatelský avatar
předseda
Notorický kecal
Notorický kecal
Příspěvky: 808
Registrován: sobota 3. listopad. 2007 16:08

Re: Hadičky k HBV

Příspěvek od předseda »

to Renda
jestli budeš mít čas ,napiš sem do Diskuze délky brzdových hadiček 500 - 850 S + SC :mrgreen:
Na co půjdou tedy ty 25.5 cm? ,já jak jsem ti psal budu potřebovat těch 28 cm,při max rejdu by byly ty kratší dost napnuté :(
F X1/9 1976
F 850 SC tmavě červené 1971
F 850 SC světle červené 1971
F 850 SS -červený sršeň 1972
F 128 SC -modrá obluda 1974
Uživatelský avatar
Ondrej
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 897
Registrován: sobota 3. listopad. 2007 16:08
Bydliště: Doubrav.
Kontaktovat uživatele:

Re: Hadičky k HBV

Příspěvek od Ondrej »

Zrovna přední brzdový hadice jsem na kupé řešil dost dlouho, protože ty údajně originální mi byly krátké. Jistě tam mělo vliv, že ty podběhy byly pěkně zčíčené, ale i po převaření podběhů a veškerých úchytů (tedy i na trubičku) to vycházelo taky tak, že ty origo se sice vešly, ale v rejdu byly našponované.
Vyřešil jsem to předníma hadičkama z F124, které mají délku cca 32cm, pokud si dobře vzpomínám. A je to OK...
1969 F125p 1300 ... bílý limuzín
1969 F850 Sport Coupe ... Červený Drak
1969 F850 Special ... ex Vzpurník
1987 Fiat Panda ... krabička plná překvapení
+1997 Fiorino Panorama

V nebi mě nechtějí a v pekle se mě bojí, tak jsem tady...
Uživatelský avatar
Renda ze Záboří
Notorický kecal
Notorický kecal
Příspěvky: 357
Registrován: neděle 4. listopad. 2007 10:54
Bydliště: Záboří 12
Kontaktovat uživatele:

Re: Hadičky k HBV

Příspěvek od Renda ze Záboří »

32 cm mají hadičky na Fiat 850 berlina (stejná dýlka i F600, ale se závitem). F 850 special, coupé, spider by měly mít 28,5 cm - 32 tam musí překážet! Jde taky o to kde máte oko na hadičku na podběhu - jestli origo, nebo nějak někde jinde nabastlený, pak pochopitelně dýlky nesouhlasej!
"I kdybys 100x žil, blbost nevymýtíš!"
(Ehlenovo moudro)
Uživatelský avatar
Ondrej
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 897
Registrován: sobota 3. listopad. 2007 16:08
Bydliště: Doubrav.
Kontaktovat uživatele:

Re: Hadičky k HBV

Příspěvek od Ondrej »

Renda ze Záboří píše:F 850 special, coupé, spider by měly mít 28,5 cm - 32 tam musí překážet!
Nemusí- jak píču.
Kompletní podběh, a to včetně úchytu na hadičku byl dělaný přesně podle originálního podběhu - kupáckého (berlina má držák hadičky umístěný jinak). Takže no way.

Za tu sezonu jsem s tím najel přes 6tkm v nejrůznějších podmínkách od dálkových cest po dálnicích až po stovky alpských serpentin a pokud byly s něčím potíže, tak s brzdama určitě ne.
1969 F125p 1300 ... bílý limuzín
1969 F850 Sport Coupe ... Červený Drak
1969 F850 Special ... ex Vzpurník
1987 Fiat Panda ... krabička plná překvapení
+1997 Fiorino Panorama

V nebi mě nechtějí a v pekle se mě bojí, tak jsem tady...
Uživatelský avatar
předseda
Notorický kecal
Notorický kecal
Příspěvky: 808
Registrován: sobota 3. listopad. 2007 16:08

Re: Hadičky k HBV

Příspěvek od předseda »

To Renda a Ondrej
až si přijedu pro ty kroužky,tak vyměníme tedy i ty hadičky ,těch 25.5 cm je málo,těch 28.5 cm je správně ,porovnával jsem to s originálem.32 cm samozřejmě tam v pohodě napasuješ ale ,když je na podběhu úchyt na původním místě ,tak při plném rejdu se hadičky dost ohýbájí /lámou/a při starší hadičce dochází k prasknutí vrchního gum. pláště dříve :(
F X1/9 1976
F 850 SC tmavě červené 1971
F 850 SC světle červené 1971
F 850 SS -červený sršeň 1972
F 128 SC -modrá obluda 1974
Uživatelský avatar
předseda
Notorický kecal
Notorický kecal
Příspěvky: 808
Registrován: sobota 3. listopad. 2007 16:08

Re: Hadičky k HBV

Příspěvek od předseda »

to Renda
podařilo se ti sehnat ty hadičky 28 cm,dej vědět :razz:
F X1/9 1976
F 850 SC tmavě červené 1971
F 850 SC světle červené 1971
F 850 SS -červený sršeň 1972
F 128 SC -modrá obluda 1974
Uživatelský avatar
oldav
Aktivista
Aktivista
Příspěvky: 99
Registrován: pátek 16. listopad. 2007 7:33

Re: Hadičky k HBV

Příspěvek od oldav »

Vážení kolegové, sháněl jsem hadičku na brzdovou kapalinu od nádobky k HBV a všude (5 různých pražských obchodů značkových i běžných) mi nabídlo hadičku 6mm univerzální palivovou. Takovou jsem tam měl a do roka zmokvala a zančně probarvovala brzdovou kapalinu (z průzračné do černé :bad: ) To hrozí zanesením, následně řadou průs.. z nichž nejmenší je rozborka a sborka brzdového systému. Všichni prodejci se tvářili znalecky, samozřejmě a že je to OK. Jako ti před rokem. A že nic jinýho stejně není. Pak jsem zavolal do Autodíly Krč a tam měli správnou 7mm hadičku spec. na brzdovou kapalinu i s černým opletením. Metr ani ne za 40 korun.Tak jen kdyby někdo řešil totéž.
1971 FIAT 125p 1300, bílý a plná garáž starých krámů
Uživatelský avatar
oldav
Aktivista
Aktivista
Příspěvky: 99
Registrován: pátek 16. listopad. 2007 7:33

Re: Hadičky k HBV

Příspěvek od oldav »

Je to v Praze 4 Krči - díly na Žigulíky, Fiaty a třeba gumové koberečky do interiéru na Oktávku jednotlivě, kam člověk zrovna potřebuje. A Gumex v Dubči rovněž, volal jsem tam půl dne před tím než jsem jel do Krče, sortiment ohromný, ceny mírné, paní ochotná, ale já chtěl ještě nějaké negumárenské drobnosti, třeba asymetrické žárovky aj., tak jsem jel do Krče. Nevíte, kde by se daly sehnat plastikové pásky na upevnění kabelů v mot. prostoru? Takové ty černé nebo bílé žebříčky na zamačkávacím čepu do otvoru v karoserii.
1971 FIAT 125p 1300, bílý a plná garáž starých krámů
Uživatelský avatar
Ondrej
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 897
Registrován: sobota 3. listopad. 2007 16:08
Bydliště: Doubrav.
Kontaktovat uživatele:

Re: Hadičky k HBV

Příspěvek od Ondrej »

oldav píše:Vážení kolegové, sháněl jsem hadičku na brzdovou kapalinu od nádobky k HBV a všude (5 různých pražských obchodů značkových i běžných) mi nabídlo hadičku 6mm univerzální palivovou. Takovou jsem tam měl a do roka zmokvala a zančně probarvovala brzdovou kapalinu (z průzračné do černé :bad: ) To hrozí zanesením, následně řadou průs.. z nichž nejmenší je rozborka a sborka brzdového systému. Všichni prodejci se tvářili znalecky, samozřejmě a že je to OK. Jako ti před rokem. A že nic jinýho stejně není. Pak jsem zavolal do Autodíly Krč a tam měli správnou 7mm hadičku spec. na brzdovou kapalinu i s černým opletením. Metr ani ne za 40 korun.Tak jen kdyby někdo řešil totéž.
Vrátím se k tomu, co se tu řešilo skoro před pěti lety... má někdo tip na hadičku, která by odolávala brzdové kapalině, ale byla bez toho černého opletení, tzn. byla průhledná? Tedy přesně taková, jaké se dávaly továrně do starých fiatů pro spojení nádobky brzdové kapaliny a HBV.
Dík.

Zatím jsem všude našel v nabídce jen ty benzínové :roll:
1969 F125p 1300 ... bílý limuzín
1969 F850 Sport Coupe ... Červený Drak
1969 F850 Special ... ex Vzpurník
1987 Fiat Panda ... krabička plná překvapení
+1997 Fiorino Panorama

V nebi mě nechtějí a v pekle se mě bojí, tak jsem tady...
Uživatelský avatar
Renda ze Záboří
Notorický kecal
Notorický kecal
Příspěvky: 357
Registrován: neděle 4. listopad. 2007 10:54
Bydliště: Záboří 12
Kontaktovat uživatele:

Re: Hadičky k HBV

Příspěvek od Renda ze Záboří »

Já bych Ti ji dovezl - problém je ten, že nevím co bych dělal s těmi zbývajícími 49 metry........ :retard:
"I kdybys 100x žil, blbost nevymýtíš!"
(Ehlenovo moudro)
Odpovědět