XXV. ročník setkání italských automobilů v Poděbradech se koná 20. dubna 2024.

Původní diskuse - brzdy

Brzdová soustava, posilovač
Zamčeno
Kronicar
Návštěvník

Příspěvek od Kronicar »

To jsem byl já, máš ještě moji adresu?
Kronicar
Návštěvník

Příspěvek od Kronicar »

Jo, a co ty rozvody a přední znak?
Zdeněk
Návštěvník

Příspěvek od Zdeněk »

Kronicar: rozvody tu mám pro tebe pořád schovaný. Ten znak snad už ani nebude, ta italská firma ho přestala vyrábět. Včera jsem ale nějaký znaky objednával u jiné firmy, takže jestli ten 600 budou mít tak mi ho k tomu přibalí. Takže budeš mít u mě i ten brzd.válec Multipla.
předseda
Návštěvník

Příspěvek od předseda »

to Zdeněk jestli zavadíš o to přední sklo na Fx1/9 na na mne nezapomeň!Dík
Zdeněk
Návštěvník

Příspěvek od Zdeněk »

předseda: myslím na to a každý večer to projíždím, bohužel zatím nic. Zkoušel jsem i dodavatele tady v ČR, ale většina nemá vůbec páru, že se takový auto někdy dělalo :-)
Kronicar
Návštěvník

Příspěvek od Kronicar »

Díky Zdeňku zatím na to nespěchám, kdyby něco ozvu se a budu urgovat :-)))
Zdeněk
Návštěvník

Příspěvek od Zdeněk »

to Kronicar: hlavní brzd.válec na Multiplu mám u sebe, cena je těch 685,-. Kdyby měl ještě někdo zájem, mám jeden navíc.
Zdeněk
Návštěvník

Příspěvek od Zdeněk »

A ještě něco pro abarthisty. Dneska mi dorazily čtyři kousky hlavního brzdovýho válce na F600/D - dvouokruhový z Abartha 850/1000 TC/TCR. Je to přesně ten typ, co se občas vyskytuje na eBay (http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?Vie ... 4545543526) a prodává se kolem 2.700 Kč. O víkendu budu zkoušet montáž. Válec je celkově o kousek delší než origo, ale měl by se vejít. No, větší je podstatně, ale pokud se na origo 1-okruh nasadí gumka k tyčince z pedálu a na druhé straně rozvodka, je rozdíl do 1 cm. Zcela jistě se bude muset vyvrtat jedna díra do podvozku. Použije se pouze ta první zleva (u pedálu) a druhá se bude muset vrtnout skrz a dát šroub s maticí. Každopádně když to tam dostal Abarth, tak to tam jít musí. No a cena, bude cca 1.600 - 1.700, až spočtu náklady. Teoreticky jsou už volné jen dva válce (1. pro mě, 2. pro V z Hustopečí). Foto: http://www.klucka.cz/bazar/2okruh/2okruh.jpg Více fotek z montáže doufám o víkendu.
Karel...
Návštěvník

Příspěvek od Karel... »

zdravim chtel bych se zeptat jak to je kdyz mi praskne prasatko a brzdovka z nej tekla na pakny.... potreboval bych vedet jestli mam pakny vymenit nebo sem slysel ze je staci zdrsnit smirkem....tak nevim....prosim poradte...diky
35-10
Návštěvník

Příspěvek od 35-10 »

Vyměnit...
Kronicar
Návštěvník

Příspěvek od Kronicar »

Pokud na ty pakny ta brzdovka tekla jen krátce, tak ještě stačí je zdrsnit smirkem a odmastit benzinem. Ale po delší době tu brzdovku obložení paken nasákne a pak ani obroušení nepomůže. Tvoří se skelný povrch nebo to klouže, pak pomůže pouze výměna.
karel...
Návštěvník

Příspěvek od karel... »

diky moc...takze vymenim jistota je jistota:-)
Black
Návštěvník

Příspěvek od Black »

kdybych se tím měl řídit, tak to bych na svých "plečkách" musel ty pakny měnit snad po půl roce -což bych finančně "neunesl".
Karel...
Návštěvník

Příspěvek od Karel... »

blacku...a jak to teda delas???? je naky jynaci reseni nez shanet novy pakny??
Kronicar
Návštěvník

Příspěvek od Kronicar »

Ještě si můžeš nechat nalepit nové obložení. Ale nechat tam ty staré pakny nacucané brzdovkou, to to pak fakt příliš brzdit nebude.
Marek
Návštěvník

Příspěvek od Marek »

Brzdy mě tekly už x-krát a na výměnu vždy čekají tak čtvrt roku, je to přece jen piplačka která s výměnou těsnění a čištěním zabere den. Potom čtvrt roce byly sice pakny nacucané ale smirkovým papírem se to dá brousit dokud se ten černý nacucaný povrch neztratí a zůstane suchý našedlý, pak už jen odmastit již zmiňovaným benzínem. Samozřejmě pokud tím broušením člověk nesjede i tu min. přípustnou tloušťku, ale tak zle bych to neviděl=) Měl jsem v plánu koupit nové pakny ovšem po posouzení finanční situace jsem to nechal nalepit. Boříci to opískovali nalepily, natřeli a můžu to vřele doporučit a na koupi nových paken sem rád zapomněl - zaplatil sem 65 Kč/ks =) Doufám že to za ty prachy bude i držet=)
35-10
Návštěvník

Příspěvek od 35-10 »

Doufám že to za ty prachy bude i držet=) ........spíš brzdit......:o))
Kronicar
Návštěvník

Příspěvek od Kronicar »

No ono také záleží na materiálu z jakého je to obložení. Já jsem dostal k autům nebo v dílech obložení na nalepení a jsou z různých materiálů (světlé/tmavé). Také některé starší víc saje tu brzdovku. Dá se to sice obrousit, ale už je to v obložení a po brždění se opět vytvoří skelný povrch se kterým to dost mizerně brzdí.
35-10
Návštěvník

Příspěvek od 35-10 »

známý problém, už sem jich pár vyhodil. po těchto zkušenostech, "staré" obložení získané něgdy něgde, že to někomu leží doma, používám jen v nutných případech.
Marek
Návštěvník

Příspěvek od Marek »

To je též fakt, máme toho už taky pár desítek kousků, ale ti hošové mi tam dali své obložení, tak sem se nevnucoval. Otec už taky projevil názor aby sme jim to příště dali i s obložením, né snad že by jejich obložení nevěřil, ale doma je toho kupa a vypadá že nouze s tím nikdy nebude. Můj názor je ten že si tam radši nechám nalepit to jejich , protože kvalitu toho co máme těžko odhadnu. A pokud to bude alespoň brzdit... =)
Adam
Návštěvník

Příspěvek od Adam »

Kde splašit lanko ruční brzdy na zadní kola ? Není na autě žádné . Děkuji
Adam
Návštěvník

Příspěvek od Adam »

Doplnění - pro F600D
Tříprsťák
Návštěvník

Příspěvek od Tříprsťák »

Lanko ruční brzdy koupíš buď u Šlehofera, nebo u Rendy. Naposledy jsem ho kupoval za cca 500,- ale už je to nějaký rok zpátky.
Petr
Návštěvník

Příspěvek od Petr »

nebo ho má v nabídce auto.klucka.cz za necelých 450
OldaV
Návštěvník

Příspěvek od OldaV »

Mám doma komplet lanko ruční brzdy na F125p- před 25 lety nový díl - teď je na něm zpuchřelá guma prachovek na koncích bowdenů (takové válcové harmoniky). Neví někdo jak na to? Je to nepoužitý díl, skladovaný celou dobu v suché garáži. Děkuji za rady
Zamčeno