XXV. ročník setkání italských automobilů v Poděbradech se koná 20. dubna 2024.

Fiat 850 - zadná náprava

Nápravy, snížení, řízení, tlumiče, geometrie, disky, pneumatiky
Odpovědět
Uživatelský avatar
roman
Začátečník
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: pondělí 5. listopad. 2007 7:48
Bydliště: Bratislava

Fiat 850 - zadná náprava

Příspěvek od roman »

Zdravím,
mam nasledovný problém: aj po krátkej jazde sú pravy zadny disk, naboj, pružná spojka aj poloos teplé, ľavá strana je pritom úplne studená. Vymenil som poloos, prírubu, pružnú spojku, ložiská, rozperny krúžok, všetko je pravidelne mazané. Ide o Fiat 850 BN, r.v. 66, brzdové pakne nie su samonastavovacie. Na zdviháku sa koleso voľne otáča, nikde nič nedrhne ani nešúcha. Auto bolo v minulosti nabúrané zozadu, rameno ale nie je posunuté, pneumatiky sa opotrebúvajú rovnomerne, brzdy pôsobia rovnomerne. V čom by mohol byť problém? Stretli ste sa niekto už s niečím podobným? Ďakujem
Roman
.
Uživatelský avatar
Ondrej
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 897
Registrován: sobota 3. listopad. 2007 16:08
Bydliště: Doubrav.
Kontaktovat uživatele:

Re: Fiat 850 - zadná náprava

Příspěvek od Ondrej »

Čau Roman, na brzdách si niečo robil? Keď si to mal na zdviháku, skúšal si najprv zošliapnuť brzdový pedál a potom otáčať kolesom? Povedal by som, že je možné, že sa buď nevracia alebo pomalu vracia brzdový valček, čo by si najlepšie poznal takto. Problém by nemusel byť len vo valčeku, ale aj v brzdovej hadičke.
1969 F125p 1300 ... bílý limuzín
1969 F850 Sport Coupe ... Červený Drak
1969 F850 Special ... ex Vzpurník
1987 Fiat Panda ... krabička plná překvapení
+1997 Fiorino Panorama

V nebi mě nechtějí a v pekle se mě bojí, tak jsem tady...
Uživatelský avatar
roman
Začátečník
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: pondělí 5. listopad. 2007 7:48
Bydliště: Bratislava

Re: Fiat 850 - zadná náprava

Příspěvek od roman »

Ahoj Ondrej,

ďakujem za tip, aspoň nejaké svetielko v tuneli, už som skúšal všeličo, ale toto nie... spomínam si, že sa tu už raz preberali "napuchnuté hadičky". Hneď sa do toho pustím
ciao
r
Odpovědět