XXV. ročník setkání italských automobilů v Poděbradech se koná 20. dubna 2024.

označování pneumatik

Nápravy, snížení, řízení, tlumiče, geometrie, disky, pneumatiky
Odpovědět
predseda
Návštěvník

označování pneumatik

Příspěvek od predseda »

zajímalo by mě ,od jakého roku se přibližně dá zjistit kdy byla daná pneumatika vyrobena? 8O Na Fiaty kupuji /jsem doposud kupoval/ starší dovezené pneu , vzorek byl k ceně výborný,ale teď zjišťuji,že po 1-2 letech začínají pěkně na bocích i mezi figurami vzorku praskat/puchřet/Na boku pneu je nápis DOT a vedle oválet s čísly u starších i s písmeny ,tak jsem se chtěl zeptat ,jestli se někdo v tomto značení orientuje? :D nebo je vždy lepší nová pneu,když např.objednám přes internet ,tak ceny nových pneu jsou docela solidní :mrgreen: Jaké máte vy zkušenosti a kde nejčastěji kupujete? dík Karel

Nepatří téma pneumatik spíše do sekce podvozek? Přesouvám. On.
Uživatelský avatar
Renda ze Záboří
Notorický kecal
Notorický kecal
Příspěvky: 357
Registrován: neděle 4. listopad. 2007 10:54
Bydliště: Záboří 12
Kontaktovat uživatele:

Re: označování pneumatik

Příspěvek od Renda ze Záboří »

Já pneumatiky nakupuju na tý hromadě co mám za barákem (cca 400 ks) a zatím se vždycky nějaká použitelná našla.......
Jo gumy puchří - záleží na tom jak směs byla namíchána a jak byla guma skladována či provozována, ale zaručenej recept na dlouhověkost neexistuje (kromě uložení ve tmě, v dusíku a stálé teplotě - ale to se na tom pak blbě jezdí)! Jediný co můžeš udělat je plnit dusíkem a zvenku mazat nějakým glycerínem!
"I kdybys 100x žil, blbost nevymýtíš!"
(Ehlenovo moudro)
alfox
Začátečník
Začátečník
Příspěvky: 25
Registrován: úterý 27. listopad. 2007 23:10

Re: označování pneumatik

Příspěvek od alfox »

predseda píše:zajímalo by mě ,od jakého roku se přibližně dá zjistit kdy byla daná pneumatika vyrobena? 8O Na Fiaty kupuji /jsem doposud kupoval/ starší dovezené pneu , vzorek byl k ceně výborný,ale teď zjišťuji,že po 1-2 letech začínají pěkně na bocích i mezi figurami vzorku praskat/puchřet/Na boku pneu je nápis DOT a vedle oválet s čísly u starších i s písmeny ,tak jsem se chtěl zeptat ,jestli se někdo v tomto značení orientuje? :D nebo je vždy lepší nová pneu,když např.objednám přes internet ,tak ceny nových pneu jsou docela solidní :mrgreen: Jaké máte vy zkušenosti a kde nejčastěji kupujete? dík Karel
Datum výroby pneumatiky lze zjistit z bočnice pneumatiky. Značení výrobního data pneumatiky je rámci tzv. "DOT-čísla" na bočnici. Označení data výroby se skládá ze čtyř číslic od 0 do 9, které označují týden a rok výroby. Například DOT 0201 říká, že pneumatika byla vyrobena ve druhém týdnu roku 2001. Čtyřmístné číslo je většinou jakoby vypáleno.

Pneu starší než 3 roky už asi nebrat. Nové, za dobré ceny, kupuji v obchodě http://www.pneunet.cz.
Každý večer, když jdu dát děti spát, přemýšlím, zda je mám Uložit nebo Uložit jako...
Black
Notorický kecal
Notorický kecal
Příspěvky: 335
Registrován: pondělí 5. listopad. 2007 11:15
Bydliště: Žatčany

Re: označování pneumatik

Příspěvek od Black »

Na obouvání je "nejlepší" pětikilo. Sehnat za rozumnou cenu (tak, aby to obutí nepřesáhlo cenu celého auta) rozměr 125R12 je kumšt. Argument, že se to běžně obouvá do malucháckých 135 po posledních dvou TK neberu. A to, že je mají v nabídce ve většině netových obchodů s pneu, končí obvykle tím, když je objednáte a pak nějaký měsíc (dokud vás to nepřestane bavit) posloucháte, že se jim to nějak nedaří sehnat.
Uživatelský avatar
zastavaman
Diskusní matador
Diskusní matador
Příspěvky: 177
Registrován: sobota 3. listopad. 2007 16:08
Kontaktovat uživatele:

Re: označování pneumatik

Příspěvek od zastavaman »

Black: je to sice off-topic, ale to mi připomíná shánení šestivoltový baterky do našeho trabanta... co vim, tak těch tušim 40 Ah už dělaj jenom Němci a stojí kolem 3500, šestivoltová z Avie za +- 1400 má asi 75 Ah a trabi to prostě nedobije :)
Zastava je stejně nejlepší Fiat
Odpovědět