XXV. ročník setkání italských automobilů v Poděbradech se koná 20. dubna 2024.

Původní diskuse - podvozek

Nápravy, snížení, řízení, tlumiče, geometrie, disky, pneumatiky
Zamčeno
Black
Návštěvník

Příspěvek od Black »

Jura z KM: mrknul jsem dnes do své stodoly a z devíti malušáckých disků, co jsem tam objevil, má jeden taky ten vylisovaný nápis FIAT a tak pokud ti chybí do sady - je tvůj.
Jura z KM
Návštěvník

Příspěvek od Jura z KM »

Má radost nezná mezí! Předpokládám, že ráfek pobývá v Žatčanech. Napiš sem, prosim, svuj fén, nebo na můj 777814755. Při příležitostné crstě do BM bych směnil za svatý obrázek ČNB.
Vašek
Návštěvník

Příspěvek od Vašek »

Mám problém s promazáním svislých čepů u F 850.Maznice nahoře není-je tam pouze otvor.Nedaří se mi to ani rozebrat. Poradíte nějaký fígl? Díky.
Renda ze Záboří
Návštěvník

Příspěvek od Renda ze Záboří »

Svisláky u všech malejch fiatů se musejí stále mazat, jinak beznadějně zarezaj!!! Jestli tam maznice nebyla, tak voda vykonala svý a musíš to opravit - vyndat klínek, vylisovat silentblok a pak čep - když to nejde nahřát autogenem a nejde-li to stejně, tak zahodit a shánět novou těhlici! Bez dobrejch přípravků to budeš dělat těžko - uděláš to, ale je otázka jak: nová pouzdra je třeba vystružit a to dost přesně, jinak tam máš vůli za chvíli zas...a upevnit do těhlice víčka s maznicí, tak aby zas hned nevypadly a později se daly ještě rozebrat je úkol u všech vpravdě nadlidský, spíš neproveditelný!
Black
Návštěvník

Příspěvek od Black »

Vašek: na ty horní maznice jsem se dávno vykašlal (aby se shora pořádně promazalo i to spodní futro je podle mě utopie) a mám udělaný mazničky přímo do futer.
Vašek
Návštěvník

Příspěvek od Vašek »

Díky za rady - nastříkal jsem tam červenou brzdovku a těhlice se krásně pohybuje bez vůle. Do horního otvoru jsem vyříz závit a dal maznici ale nevím, jestli kolem silentbloku projde vazelína do horního pouzdra...dále chci navrtat do spodního víčka otvor a dát tam taky maznici, aby se namazalo spodní pouzdro-vazelína by měla vylézat za pouzdrem což se mi zatím nepodařilo-je to OK? Jak si udělal mazničky přímo do futer?
Black
Návštěvník

Příspěvek od Black »

Vašek: jo, můžu nafotit.
Vašek
Návštěvník

Příspěvek od Vašek »

Black: to by bylo super - zase bych byl chytřejší :-) adresa je: vatule@seznam.cz dík předem
Honza
Návštěvník

Příspěvek od Honza »

Kruci kruci.... kdosi tu před časem dával odkaz na seznam kol cromodora, na jaký auta se dávaly a tak...zaboha to nemůžu najít, nevíte kde to je? Dík
Mark L. to Honza
Návštěvník

Příspěvek od Mark L. to Honza »

Hehe, to byla na F127IFC a ne tady ;o)
Honza
Návštěvník

Příspěvek od Honza »

A jo, máš pravdu! Mám už to asi nějaký popletený... koho by to zajímalo, tak tady to je: http://www.fiat-furious.pl/html/artykuly/cromodora.html Marku dík...a jdu shánět CD58 :o)
Honza
Návštěvník

Příspěvek od Honza »

...aha, tak ne 58, ale 57...
Renda ze Záboří
Návštěvník

Příspěvek od Renda ze Záboří »

Honza: Sadu CD 57 tu mám - starší cena 2000,- Kč/1 disk. Rychlé jednání - 7000,- Kč za sadu! ehlenrene@seznam.cz
Marek
Návštěvník

Příspěvek od Marek »

CD 57 už mám, ale hodily by se CD 10 :( Jinak fajn přehled.
Ondrej
Návštěvník

Příspěvek od Ondrej »

Marek: ty seš pytlík, ty CD10 jsem tu měl, opískované připravené k laku, házel jsem echo i na FCC a nikdo nejevil zájem- je to tuším rok. Nakonec na ně původní majitel domluvil jako kupce nějakého šestistovkaře, se kterým byla hovno domluva, za nějaké 2tis za celou sadu
Marek
Návštěvník

Příspěvek od Marek »

Ondrej: Ty si děsný :o))) Já mám pocit, alespoň co se týče disků, že jsi všechno "naschvál" nedávno prodal :-) No kromě, toho co jsem u tebe občas poptával, mě s nabídkami zřejmě úspěšně vynecháváš. Mrzí mě to, protože podle zmíněné tabulky jsou kola čistě a jen na rally, na všech prospektech i v příručkách to ty kola má, jen já mám plechy... a navíc se podobné kola vůbec neobjevují ani na ebay, ani CZ inzerci. Jediné kde sem ty kola naposled viděl bylo: http://oldtimerauto.cz/nabidka/fiat_850_cabrio/1.jpg - ale nového majitele, neznám a asi by se jen tak nenechal přemluvit. Tak snad příště =)
zastavaman
Návštěvník

Příspěvek od zastavaman »

opískovat a nastříkat kola (plechová) bych potřeboval taky... koho byste mi v Praze a okolí doporučili? ovšem na dobu pískování a stříkání bych potřeboval půjčit nějakou provizorní sadu disků i s gumami, aby auto mělo v garáži na čem stát
Tříprsťák
Návštěvník

Příspěvek od Tříprsťák »

Já si nechávám dělat laky tady: http://www.lakovna-praskova.cz/
Míla
Návštěvník

Příspěvek od Míla »

Poraďte, potřebuji vymontovat svislý čep z předního kola na Fiat 600D. Jak ho dostat ven? Díky Čau!
Renda ze Záboří
Návštěvník

Příspěvek od Renda ze Záboří »

Míla: Vylisovat na lisu za občasného ohřívání autogenem! Nejde-li to, těhlici vyhodit a vzít jinou lepší....
Renda ze Záboří
Návštěvník

Příspěvek od Renda ze Záboří »

Ještě drobnost - nepředpokládám, že by někdo dobejval čep s nevyraženým klínkem!!!!!
Míla
Návštěvník

Příspěvek od Míla »

ještě jeden dotaz: kterou stranou se má vytláčet čep? Z hora nebo z dola?
Renda ze Záboří
Návštěvník

Příspěvek od Renda ze Záboří »

Míla: je to jedno, dolu to jde líp
Jura z KM
Návštěvník

Příspěvek od Jura z KM »

...tzn. taky blbě...
Ďábel
Návštěvník

Příspěvek od Ďábel »

Čau všichni,nemáte náhodou doma staré již nepoužitelné zadní tlumiče ze 128? Díky za odpovědi
Zamčeno