Původní diskuse - podvozek

Nápravy, snížení, řízení, tlumiče, geometrie, disky, pneumatiky
Zamčeno
Ondrej
Návštěvník

Příspěvek od Ondrej »

Jarda: A na základě čeho jsi si tak jistý, že je ta geometrie v pořádku? Měřil jsi to? Nerovnoměrné sjíždění pneumatik je typickým projevem špatné sbíhavosti- a ta lze seřizovat i na zadní nápravě. Pokud se nadměrně ojíždí vnější polovina běhounu, zmenši úhel sbíhavosti.
Jarda
Návštěvník

Příspěvek od Jarda »

Renda:Naprostý souhlas - to je tvrdá skutečnost Ondrej: Měřil jsem to dvakrát a bylo to v normálu, teď budu stejně vyndávat zadní ramena tak se podívám na podložky a uvidíme . Díky za pomoc .
Jarda
Návštěvník

Příspěvek od Jarda »

Jelikož měním vše na řízení u F 600 D, zajímalo by mě, v čem se má točit pomocný čep řízení . Většinou je to zarezlé a nedá se to ani rozdělat . Šroub , který prochází silentblokam má pod sebou podložku , na ní jsou u středu vylisovýny taky drážky a silentbloky - vnitřní část má taky drážky .Má se to tedy protáčet ale v čem , když je to tak na FEST ? Poraďte - prosím .
Renda ze Záboří
Návštěvník

Příspěvek od Renda ze Záboří »

Jarda - pomocnej čep se kroutí v tý gumě silentbloku, takže na fest je to správně. Páka se musí montovat kolmo k desce čepu a odtáhnout.
Jarda
Návštěvník

Příspěvek od Jarda »

Renda ze Záboří: Díky, tak to udělám , ale jelikož zkušenosti někdy chybí - ještě je teno WEB .
Tříprsťák
Návštěvník

Příspěvek od Tříprsťák »

Jak vyndám z f127 převodku řízení? Mám ji odpojenou od řídicí tyče, obě řídicí ramena odpojená, oba třmeny, které to drží jsou odšroubované a sundané. Ale je to ježek v kleci - tisícihran od řídicí tyče trčí dovnitř do kabiny a překáží tam, nejde to vysunout. Jde to vůbec vyndat, aniž by se muselo hnout s převodovkou?
Jura z KM
Návštěvník

Příspěvek od Jura z KM »

Nenene,převodovkou musíš hnout...
Tříprsťák
Návštěvník

Příspěvek od Tříprsťák »

A sakra, toho jsem se bál. Díky, Juro.
jura
Návštěvník

Příspěvek od jura »

cau z ceho by pasovaly kola elektrony na zastavu rv.1976 dik.
zastavaman
Návštěvník

Příspěvek od zastavaman »

jura: kupodivu z F128, ale neni to laciná sranda...
Tlumiče
Návštěvník

Příspěvek od Tlumiče »

Prosím o radu,staré tlumiče na F 600D se mi po demontáži z kastle asi ztratily ve šrotu a teď nevím kam které patří.Na ponku mám dva druhy snad do F 600D,jedny mají stlačené 21 cm roztáhlé 34 cm,a ty druhé 20 cm a 31 cm, měřím to na koncích trubek. Nemáte někdo staré tlumiče na kterých by jste mi to mohli změřit? Dík za ochotu.Honza Z.
The_FreeRider
Návštěvník

Příspěvek od The_FreeRider »

Měl bych dotaz jaké koupit nejlepší tlumiče na F850?...dnes sem koupil holou kastli tak se vrhnu do skládání...
The_FreeRider
Návštěvník

Příspěvek od The_FreeRider »

Nekupoval jsi ji dneska nahodou v Odrach?
The_FreeRider
Návštěvník

Příspěvek od The_FreeRider »

Mno nahodou jo.. tata tam byl pro ni mi ji koupit :))
600-850.driver
Návštěvník

Příspěvek od 600-850.driver »

To The_FreeRider,mno tak to ji koupil odemne... jinak cokoli co budes potrebovat na osmpade napis mi a ja bych to mel mit,jo a tatovi vyrid ze to celo se na nakonec naslo tak az bude mit cestu na sever kolem ostravy at se mi ozve , mam ho nachystane, cislo na me ma...
The_FreeRider
Návštěvník

Příspěvek od The_FreeRider »

to 600-850.driver....ok.. tata rikal neco o nejakych unasecich ze se tam nekde u vas daji koupit novy tak ty ze budou potreba a pak by se to i s tim celem dalo poslat treba pres PPL bo tak nejak...
Ondra, dvorní konstruktér Frantíka
Návštěvník

Příspěvek od Ondra, dvorní konstruktér Frantíka »

Na "malé" 850 jsou shodné s 600 a ty jsou shodné s 126 maluch .....myslím tím jak příruby , tak unašeče na poloosách.............
Mark L.
Návštěvník

Příspěvek od Mark L. »

Vedel by jeste dneska nekdo jak se driv znacily pneumatiky? Prosim o vysvetleni: 4.25/9.5-13 (7 palců) 6.00/12.0-13 (10 palců)
Ondrej
Návštěvník

Příspěvek od Ondrej »

První číslo udává šířku běhounu v palcích, takže 4,25" odpovídá dnešní 110 (115) mm (nevím, který z těch dvou rozměrů se dnes vyrábí) a 6" odpovídá dnešní pneumatice šířky 155 mm. Číslo za pomlčkou značí průměr pneumatiky na lemu, resp. průměr ráfku kola- 13", toto značení přetrvalo dodnes. Co znamená údaj v závorce, nevím :-/ Do značení mi nesedí.
Ondrej
Návštěvník

Příspěvek od Ondrej »

Měl jsi napsat rovnou, že se jedná o pneu závodního vozu, tam je to značení trochu jiné. 4,25 nebo 6" by mělo značit výšku boku pneumatiky v průřezu a 9,5" resp. 12" pak šířku pneumatiky. Průměr ráfku 13" zůstává (vše je v palcích). Ty údaje v závorkách mi ovšem stále nejsou 100% jasné, nicméně myslím si, že se jedná o šířku ráfku.
Olda V.
Návštěvník

Příspěvek od Olda V. »

Možná by někoho zajímalo, že na vrakovišti v D.Břežanech mají trosku malucha na kterém jsou kola s vyraženým nápisem fiat uprostřed. Mohlo by se to hodit na F500. Ty poslední to tak měly.
Jura z KM
Návštěvník

Příspěvek od Jura z KM »

Oldo, to POTŘEBUJU!!!! Mám tři, jeden mi chybí. Dva bych vzal, ale zjisti cenu...
Tříprsťák
Návštěvník

Příspěvek od Tříprsťák »

Juro, v D.Břežanech obvykle chtějí za kolo podle stavu 3 až 4 stovky.
Jura z KM
Návštěvník

Příspěvek od Jura z KM »

Stačí ráfek. Ty tři kila bych dal, vlastně i ty čtyři, pokud bude perfektní. Vezměte mi,prosím, někdo jeden. 777814755, nebo K.127.J@seznam.cz
Tříprsťák
Návštěvník

Příspěvek od Tříprsťák »

Vzal bych, ale jsem marod a budu asi i příští týden :(
Zamčeno