XXV. ročník setkání italských automobilů v Poděbradech se koná 20. dubna 2024.

Původní diskuse - palivová soustava

Karburátory, seřízení, spotřeba
Zamčeno
Administrátor
Návštěvník

Příspěvek od Administrátor »

První příspěvek
Lindemannos
Návštěvník

Příspěvek od Lindemannos »

Mám v háji čidlo je to těžký vyměnit?? nechce se mi tam nák zbytečně hrabat a skreslení je o 1/3 nádrže to už mam dost vevoku :-)
Zdeněk
Návštěvník

Příspěvek od Zdeněk »

Nevím jaký typ Fiatu máš, ale výměna je zpravidla jednoduchá - odpojíš od čidla kabely, benz.hadici a odšroubuješ těch pár šroubků kolem. Pokud ti to ukazuje míň než tam je, tak můžeš mít děravý plovák na čidle. Pokud máš plovák OK, zkus přihnout raménko plováku. Jinak by se tam snad ani nemělo nic pokazit.
Lindemannos
Návštěvník

Příspěvek od Lindemannos »

Díky asi už vím.. bude podle mě děravej.. jo a je to 850
Marek
Návštěvník

Příspěvek od Marek »

Chtěl jsem Vás jen poprosit o radu. Mám fiata 850 Special a zajímalo by mě, kdybych vyměnil karburator za karburátor z kupátko, jestli by to ovlivnilo pružnost motoru a tak. Zatím dik
motylekw
Návštěvník

Příspěvek od motylekw »

Lidičky potřebuju demontovat nádrž z F127 Mk.I nevím kde začít...dělal jste to někdo někdy? třeba u F850 jsou si podobný, dík za radu!
Holecekp
Návštěvník

Příspěvek od Holecekp »

Nazdar Motylekw, tak nikdo neodpovídá, tak to zkusím já. Teda nemím jak je to u F 127. Ale renovoval jsem jednu na F 125p, pak jsem ji i měnil za novou. Tak demontáže byla naprosto bez zádrhelu. Nejhorší je vycucnout benzín. To nesnáším. Minule mě to vlítlo do oka. Nic moc. Tak jsem to raději vyjel. Hele jediný je si poznačit ty dráty na čidlo a pak jen všechno povolit. V Poláku se k tomu plováku dá dostat z kufru. Pak povolit pásky držící nádrž a hrdlo a jde dolů. Myslím si, že by to nemělo být nic těžkého u žádného auta. Akorád je horší to nandat zpátky. Docela jsem bojoval s hrdlem. Zdar. Petr.
Míra
Návštěvník

Příspěvek od Míra »

Musím říct, že u 127 se ta nádrž vyndavá dost blbě a ještě hůř se nandavá. Přívod benzínu a dráty k plováku jsou nahoře a to celé je pod podlahou kam se nikdo nedostane. Takže, všechno povolit, odpojit hadici k hrdlu (nejlépe oddělat i tapecírunk v kufru a povolit i tam) a potom nádrž vyvěsit a teprve potom je možné odpojit hadičky a dráty. Nasadit opačným postupem. Musím potvrdit Petrovu zkušenost s hrdlem - taky jsem bojoval. Pomohlo mně hadici zevnitř trochu máznout vazelínou, pak pěkně klouzala. No snad Ti to nějak pomůže. Čau Míra
Mark L.
Návštěvník

Příspěvek od Mark L. »

Ha, nekdo me predbehl s odpovedi, neni co dodat, presne jak popsal Mira, tu vazelinu doporucuju. Je dobre necim nadrz podlozit, at po povoleni sroubu a matek nevysi na dratech, zvlast, jestli je v ni jeste benzin. 127 totiz vetsinou nema vypustni sroub.
Holecekp
Návštěvník

Příspěvek od Holecekp »

Nazdar pánové, potřeboval bych radu nějakého borce přes půl roku otevřená. Tak by mě zajímalo, jestli se to nemusím bát zapájet? Co? Vím, že někdo ve škole mě říkal, že se někde rozbila nádrž a že ji museli hned zavařit. Tak ji naplnili plně vodou a pak opatrně vařit. Ale že to byl děsnej risk. No jde o to, jestli to vyprchá nebo je to vázané v pórech. Jenže když tam naleju vodu, tak už to pořádně neohřeju abych to zapájel. Petr
Franta
Návštěvník

Příspěvek od Franta »

to Holecekp: Já bych to každopádně nedělal, jednou vařily dva lidi nádrž která byla 7 let otevřená a prázdná a asi i vyprchaná a stejně jim to bouchlo u držky tak bych to já osobně rozhodně nedělal.
Zdeněk
Návštěvník

Příspěvek od Zdeněk »

to Holecekp: Konečné rozhodnutí je na tobě,takže akorát moje zkušenost.Ještě na škodě120 jsem letoval nádrž přímo na autě.Nádrž jsem dvakrát vypláchl vodou,pak jsem do té nechtěné dírky vrazil samořezný šroub,nádrž napustil vodou a zespodu ten šroub přiletoval.Dělal jsem to propan-butanovou pájkou a cínem,nic jinýho jsem tehdy neměl.Auto už sedm let nemám,ale občas ho vídávám a to letování furt drží. Být tebou bych to vypláchl a ještě za mokra zapájel.Pro jistotu se prý ještě dělá ze zmačkaných novin jakoby zápalná šňůra,tu narveš do nádrže a z bezpečné vzdálenosti zapálíš.Pokud tam bude nějaký benzinový výpar,tak to blafne a hotovo. Každopádně si myslím,že pokud je ta nádrž vymytá vodou a nebudeš u práce stát přímo proti nějakýmu otvoru (nalévací víko a tak),tak se nemáš čeho bát.Že by případný výbuch roztrhal nádrž tomu nevěřím, maximálně to blafne ven nějakou dírou.
Míra
Návštěvník

Příspěvek od Míra »

to Holecekp: Já jsem spravoval nádrž speciálním lepidlem Bison Metall. Nevím, ale jaká bude životnost. Zatím to mám zalepené 3měsíce a je to OK. Ta nádrž byla jako řešeto (asi 20 děr), tak jsem to vyzkoušel jenom jako nouzovku než seženu jinou. Nejdřív jsem díry patřičně zvětšil a pročistil. Pak jsem nádrž nechal asi dva dny odvětrat, aby tam nebyly zbytky kapaliny a zalepil. Když to zaschlo(24 hod.), tak jsem tam nalil trochu benzínu a vyzkoušel jestli ještě někde nesákne a pak jsem to přetřel Hameraitem (nevím jak se to píše). To lepidlo jsem už zkoušel na jiný věci a je fakt dobrý, tak doufám, že to něco vydrží.
Triprstak
Návštěvník

Příspěvek od Triprstak »

to Lindemannos: k tomu meraku benzinu u 850 pokud ta raficka ukazuje jen na casti ciferniku, muze to take byt shrnuty ten odporovy dratek, prez ktery ten kontakt jezdi. Kdyz ten dratek trochu povoli, vytahne se, udela tam skobu, prez kterou se ten kontakt nedostane dal. Jinak pokud bys chtel, nekde ten merak mam, docela dobrej (vlastne celou nadrz). K oprave nadrze: na PROVIZORNI opravu prorazene nadrze se mi osvedcilo mydlo. Zamazal jsem dirku mejdlem a od te chvile ani nekaplo.
Tříprsťák
Návštěvník

Příspěvek od Tříprsťák »

To Linde: pokud ti ještě stále blbne plovák, hledal jsem jestli najdu náhradní a našel jsem na 850 dva. Tak bych ti jeden mohl přinést. To Míra a spol: díky za příspěvky ohledně výměny plováku u 127. Sice nebyly napsány pro mě, ale já teď budu muset vyměnit plovákové mechanismy u obou f127, takže se mi to hodí.
//LINDE//
Návštěvník

Příspěvek od //LINDE// »

no blbne ale je to spíš v mojí lenosti a počasí nějak se mi to nechce měnit jinak mam ještě jeden i s celou nádrží na 850-tku a ten vypadá velmi velmi dobře.. ale jinak ti děkuji..
Tříprsťák
Návštěvník

Příspěvek od Tříprsťák »

Lidi, vy snad spíte! Nedivím se vám, také už bych spal až bych pištěl. Tak jsem učil fiata jezdit bez benzínu. Že bych jako ušetřil. Ale když to už skoro uměl, tak mi chcípnul. Úplně. Budu muset stlouct velkou dubovou rakev. Nebo mu zas nalejt, zas ho zhýčkat a zkazit mu měsíc tréningu, ach jo. Plechovka jedna tvrdohlavá. Dobrou noc.
Kronicar
Návštěvník

Příspěvek od Kronicar »

No, já třeba ještě nespím. A zkoušíš nějaké pepetum mobile nebo máš speciální palivo, mně teda auta bez benzinu nejezděj. Možná bychom mohli udělat soutěž Eko-rally, bylo by zajímavé vědět na jakou spotřebu se dá dostat třeba šestistovka. CO VY NA TO?
//LINDE//
Návštěvník

Příspěvek od //LINDE// »

těžko odhadnout... ale třeba já sem v úterý dobral nádrž co jsem měl poloprázdnou už od zimy :-) tak bych si mohl dát Ekosoutěž s přededou po motorové stránce jsme teď na tom stejně..
Enzo
Návštěvník

Příspěvek od Enzo »

Jasně Ekorally,to beru.Ale až dodělám 2300-ku! :-))
Tříprsťák
Návštěvník

Příspěvek od Tříprsťák »

To nic, to jsem si jen tak včera ráno postesknul, než jsem vstal od rachoty a šel spát. Nejhospodárněji mě snad jezdil f600 s motorem 903 a karburátorem z 850BN. Počítal jsem spotřebu na jedné dovolené, byl totálně přetížený, se čtyřma lidma a spoustou krámů na střeše, ještě ve strašném vedru, a upil 5,6l na 100Km. Asi by ta spotřeba šla různě stlačit, kdyby se obuly na kola diagonálky a podtáčel se motor svinským způsobem, možná by se člověk pod 4l dostal. Ale toho motoru je škoda, kvůli pár litrům ho takhle vyprasit.
Kronicar
Návštěvník

Příspěvek od Kronicar »

Já jsem na cestě Chorvatsko a zpět s nechutně přetíženou šestistovkou (767 cm3) spotřeboval 5,9 l/100 - taky dobrý, ne? Je pravda, že na Ekorally se s motorama dělaj neuvěřitelný věci, ale tady by každý jel jak uzná za vhodné?
Tříprsťák
Návštěvník

Příspěvek od Tříprsťák »

Aha, vycucáme nádrže, každý dostane panáka benzínu a kam až dojede?
Enzo
Návštěvník

Příspěvek od Enzo »

No,na panáka benzinu bych tak možná nastartoval:-))
Kronicar
Návštěvník

Příspěvek od Kronicar »

Možná, kdo nejrychleji vycucne nádrž? Nebo jak jsi psal, každý dostane zaletovanou nádrž a hodnotit se bude jak rychle ji zamontuje a kam až dojede?
Zamčeno