XXV. ročník setkání italských automobilů v Poděbradech se koná 20. dubna 2024.

Původní diskuse - převodovka, spojka

Převody, řazení, spojka
Zamčeno
Kronicar
Návštěvník

Příspěvek od Kronicar »

Ondrej jo je to tak. Dneska to byl den super po všech stránkách. Chtěl jsem Honzovi pomoct seřídit spojku na pětikile, moc to nešlo, pořád to prokluzovalo nebo řadilo jen přes zuby (jako by to u pětikila snad šlo nějak jinak :-)) Honza zainvestoval a koupil nový přítlačák a novou lamelu, tak že to tedy vyměníme. Vyndat motor se podařilo vcelku bez obtíží (až na lanko starteru, které se mi podařilo přetrhnout - fakt dostat se k němu to vyžaduje dvoukloubový loket). No a pak se to posr.... Samozřejmě, že Honza koupil lamelu s přítlačákem na nový typ (tisícihran) a my s hrůzou zjistili, že tam někdo nabušil starou převodovku se šestihranem a samozřejmě i se starým typem lamely a přítlačáku. (Podotýkám, že rok výroby je 1971, typ 500 F). Na motor pak nandal setrvák na který nešel ten nový přítlačák. Spojkové ložisko mě konkrétně také překvapilo, nebylo valivé nýbrž kluzné, takový grafitový kroužek. Fakt lahůdka, ovšem to auto nás mělo odvést domů 35 km. Takže všechno tak jak bylo zpátky do auta. No a když už jsme konečně chtěli vypadnout z garáže, tak na autě totálně zhasla elektřina. Pomohl až nově natažený drát ke spínačce, což se za svitu mobilu v půl desáté večer dělalo obvzlášť dobře :-)) No v garáži jsem byl také bez proudu, ale už si zvykám. Musím si to někdy zopakovat, abych se ujistil jaká auta nekupovat :-)) Spatlané, do nové kastle přeskládané staré modely.
Ondrej
Návštěvník

Příspěvek od Ondrej »

Tak to je fajn, já už šestistovčí motor neviděl ani nepamatuju :o)) Ale ještě si něco pamatuju:o) Koukám, že sis dnes taky užíval, jak je v těch našich Fiatech té elektriky málo, tak to tokáže být pořádně nepříjemné, když ji vylepšoval břídil. Na Drakovi jsme svého času vytahovali desítky metrů drátů, které vedly odnikud nikam- obvykle někde pod přístrojovkou visel jeden konec a na libovolném místě v motorovém prostoru, ale i kdekoli jinde druhý...
martin
Návštěvník

Příspěvek od martin »

... a nov&
martin
Návštěvník

Příspěvek od martin »

to se to nejak nepovedlo ... a novy pritlacny talir spojky na f600 se da nekde sehnat?
Kronicar
Návštěvník

Příspěvek od Kronicar »

Na 600 nebo 600 D? Na 600 D ho nejspíš bude mít Renda v Záboří nebo Šlehofer v Auto Uni na Černokostelecké. Případně Zdeněk na webu.
Zdeněk
Návštěvník

Příspěvek od Zdeněk »

eee, já samotný přítlačák nemám, akorát v komplet spojkové sadě
Renda ze Záboří
Návštěvník

Příspěvek od Renda ze Záboří »

Doporučuji na 6 kile vyměnit setrvák za 850 a přehodit buď ozubený věnec, neb pastorek startéru a dát přítlačák z 126 neb new z F500 Fka - tyhle přítlačáky jsou lepší - ty ze 600 štelovací stojí za h....o!!!
Joutat
Návštěvník

Příspěvek od Joutat »

ahoj fiataci chtel jsem se zeptat jestli nekdo nevi co by to mohlo byt za zavadu na 600 kdyz se rozjizdim tak se me strasne trepe a mlati motor ale na zpatecku to nedela.
Kronicar
Návštěvník

Příspěvek od Kronicar »

Ten motor drží na převodovce a tom gumovém silentbloku na zadním čílku, pokud je to uložení OK tak se na tom moc vylepšit nedá. Není to tedy spíš jako když škube spojka?
Tříprsťák
Návštěvník

Příspěvek od Tříprsťák »

Joutat: malinko mě zaráží, že při couvání to nedělá. Projisotu prohlédni zavěšení převodovky, jestli je ten závěsný třmen upevněn oběma šrouby do podvozku a jestli v něm převodovka leží na obou silentblocích.
Renda ze Záboří
Návštěvník

Příspěvek od Renda ze Záboří »

Chlapci je vidět, že Fiatům stále ještě moc nerozumíte... To škubání dělá buď utržená trubka ve které vede spojkové lanko, nebo bowden zalezlý do víka tunelu, případně nemající průhyb. Pak taháš spojkou přímo celej motor i s převodovkou a škube to! Pochopitelně to na zpátečku nedělá. Howgh !
předseda
Návštěvník

Příspěvek od předseda »

to Renda ze Záboří to se divím ,že Kronicar tuto závadu nepopsal ,protože to samé mu dělá Beruška ,ale je fakt ,že ta závada může být u jiného kombinací několika věcí,které se tady popsaly?! Ten třípackový přítlačák ,když už má svoje roky ,je vyhřátý,unavené pružiny ,popř. jedna prasklá,špatné seřízení pacek a k tomu ten lanovod ,tak potom rozjezd do konce je hrůza pro řidiče.
Pajik
Návštěvník

Příspěvek od Pajik »

O tom rozjizdeni do kopce bych mohl vypravet... ostatne jste to vsichni videli, jak se nam darilo na srazu v Turnove pri vyjizdeni ze stopky :) take mi to moc nejde rozjet do kopce... kontroloval jsem ten bowden i tu trubku, ale vse se zda v poradku, nemohl byste to nekdo trosku vic popsat ? dela mi to uz od koupe, myslel jsem ze tak ostra spojka je tam normalne :( Dik pajik
Kronicar
Návštěvník

Příspěvek od Kronicar »

No mě to dělá Beruška taky a to jsem vyměnil lanko spojky, přítlačák i lamelu a ta trubka pod pedálama je důkladně přivařena.
Renda ze Záboří
Návštěvník

Příspěvek od Renda ze Záboří »

Musel bych ty Vaše káry vidět - to spojkový lanko musí mít průhyb, ale blbě se to vysvětluje, takže až pojedete kolem, tak to ukažte....
Kuba
Návštěvník

Příspěvek od Kuba »

Zdravim.Potřeboval bych někoho kdo ví jáké číslo ložiska má být na 5st. předlohového hřídele fiatu 125.Diky
Štěpánek Marek
Návštěvník

Příspěvek od Štěpánek Marek »

nechcete někdo fiata cinquecento na náhradn díly nebo samotné díly motor převodovku a tak za rozumnou cenu číslo 604 895 225
Marek Štěpánek
Návštěvník

Příspěvek od Marek Štěpánek »

mlátí to kvůli silenbloku nic jinýho
Renda ze Záboří
Návštěvník

Příspěvek od Renda ze Záboří »

to Marek Štěpánek Řekl bych špatná volba stránek!! Vřele doporučuji Annonci, či jiné klubové prostředí. Nebo že by se našel nějaký Superbastlič! No snad radši né......
Marek
Návštěvník

Příspěvek od Marek »

Skvělý nápad. Zbastlit třeba starou šestistovku novou pětistovkou, to se jen tak nevidí:o))) Teď jen kdo to realizuje..
Duso
Návštěvník

Příspěvek od Duso »

prosim Vas viete mi poradit.chcem vymenit povodnu 4rychlostnu za 5 rychllostnu prevodovku do fiatu 128 sedan motor 1116, karoseria novsi model 4 dvere.neviete este z ktorych modelov, alebo typov tam pasuje prevodovka.dik za pomoc
Kronicar
Návštěvník

Příspěvek od Kronicar »

5. kvalt se dá dodat do té čtyřrychlostní skříně. Pro Fiaty 128 to dělá jeden člověk v Praze.
Pavel KV
Návštěvník

Příspěvek od Pavel KV »

Duso: Dělal jsem si to sám do svých F128 sám, napiš mi na můj e-mail: linda-pavel@volny.cz kontakt a já ti tu operaci popíšu.
duso
Návštěvník

Příspěvek od duso »

stefan
Návštěvník

Příspěvek od stefan »

dobrý den, mám takový dotaz, jaká musí být tloušťka spojkové lamely na polském fiatu 125p
Zamčeno