XXV. ročník setkání italských automobilů v Poděbradech se koná 20. dubna 2024.

hlava fiat 126 bambino - POMOC

Motor, hlava, rozvody, mazání, chlazení, úpravy, seřízení
Odpovědět
Honza 126tka
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: pátek 8. srpen. 2008 12:18
Bydliště: Holice v Čechách
Kontaktovat uživatele:

hlava fiat 126 bambino - POMOC

Příspěvek od Honza 126tka »

Ahoj ,mám Vám problém dnes jsem si rekl , že bambino naposledy projedu a poté šup do stodoly a hura na spodek , co se mi ale nestalo pár km od domova,rána bum a svíčka my vylítla z hlavy i s nějakou redukcí v hlave je servanej závit a na redukci taky nevim co stim,hlavu na bambino asi jen tak neseženu , existuje nějaká varianta jak udělat nový závit nebo já vůbec nevím tohle jsem nikdy nedělal ...Pomozte a%t mám na zimu co dělat ....Děkuju Vám předem
Fiat 126 Bambino 1978 - ital
Fiat 126 persnonal 1typ 1973 - ital
a jednou mou vysněnou Fiat 500 nuovu :)
Black
Notorický kecal
Notorický kecal
Příspěvky: 335
Registrován: pondělí 5. listopad. 2007 11:15
Bydliště: Žatčany

Re: hlava fiat 126 bambino - POMOC

Příspěvek od Black »

Předpokládám, že stejně jako u ostatních těchto strojů, byla původně svíčka přímo v hlavě, tj. v hliníku. Zřejmě se před Tebou někomu podařilo ten zánit strhat a tak tam udělal vložku, která ale asi taky v tom hliníku nevydržela. To znamená, že to bude chtíh hlavu sundat a případně udělat vložku ještě větší a potom ji tam hlavně dobře zajistit, aby, když se vyndává svíčka se místo ní neuvolňovala z hlavy i ta vložka. Mám to tak na jednom válci taky udělané už asi 17 roků. Do jednoho válce šroubuji svíčku s krátkým závitem, do druhého - s vložkou, s dlouhým.
Honza 126tka
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: pátek 8. srpen. 2008 12:18
Bydliště: Holice v Čechách
Kontaktovat uživatele:

Re: hlava fiat 126 bambino - POMOC

Příspěvek od Honza 126tka »

Ahoj blacku , no snad to pujde páč tahle vložka co vyletěla byla dost široka a moc místa už tam nezbývá pak je možnot jeste to zavařit a provrtat...
Fiat 126 Bambino 1978 - ital
Fiat 126 persnonal 1typ 1973 - ital
a jednou mou vysněnou Fiat 500 nuovu :)
Odpovědět