XXV. ročník setkání italských automobilů v Poděbradech se koná 20. dubna 2024.

F 125 - tlumiče výfuku

Motor, hlava, rozvody, mazání, chlazení, úpravy, seřízení
Odpovědět
David D.
Návštěvník

F 125 - tlumiče výfuku

Příspěvek od David D. »

Čau všichni.
Jak jsem si všiml někteří z Vás vlastní jak originál 125ku tak licenční 125p a proto se na Vás obracím s prosbou. Chci koupit oba tlumiče výfuku pokud možno v co nejpodobnějším provedení jak původní originál (tzn. koncový plochý na stojato s esíčkem) s důrazem nejen na životnost, rozměry,ale hlavně na vnitřní uspořádání, které má samozřejmě hlavní vliv na hlučnost a parametry motoru. Jen připomínám, že zpočátku výroby měl 125 i 125p naprosto shodné tlumiče (alespoň zvenčí). Takže pokud máte dobré zkušenosti s konkrétní značkou, případně jejím prodejcem dejte vědět. Já jsem zatím bohužel našel pouze prodejce sice většinou velmi levných, ale zato velmi ošizených tlumičů pocházejících nejčastěji zřejmě z polska jejichž vnitřní uspořádání zejména prvního ani zdaleka nepřipomíná originál. O kvalitě materiálu a výplně ani nemluvě. Výsledkem je od začátku vyšší a velmi nepěkný hluk za autem při každém trochu větším přidání plynu, který se navíc časem dále zvyšuje a hlavně horší chování motoru v nízkých otáčkách (moje zkušenost u 125p/1500). Nejlepší by byla možná nějaká solidní italská značka. Díky všem za případný názor a tip.
Uživatelský avatar
Ondrej
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 897
Registrován: sobota 3. listopad. 2007 16:08
Bydliště: Doubrav.
Kontaktovat uživatele:

Re: F 125 - tlumiče výfuku

Příspěvek od Ondrej »

Sháněl bych po inzercích staré zásoby bývalých majitelů. Většina šotoušila o106 a stále lze narazit na leccos použitelného i zajímavého :)
1969 F125p 1300 ... bílý limuzín
1969 F850 Sport Coupe ... Červený Drak
1969 F850 Special ... ex Vzpurník
1987 Fiat Panda ... krabička plná překvapení
+1997 Fiorino Panorama

V nebi mě nechtějí a v pekle se mě bojí, tak jsem tady...
Odpovědět