XXV. ročník setkání italských automobilů v Poděbradech se koná 20. dubna 2024.

Podzimní jízda 2014

Co proběhlo a co se bude dít?
Odpovědět
Uživatelský avatar
Kronicar
Notorický kecal
Notorický kecal
Příspěvky: 900
Registrován: sobota 3. listopad. 2007 16:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Podzimní jízda 2014

Příspěvek od Kronicar »

Děkuji všem účastníkům a pořadatelům za pomoc a podporu při akci.

Jak si nemálo účastníků postesklo, nějaká ta chybička se našla. Jen doufám, že to neodradí od účasti v dalších ročnících.
Jak již nyní víme, na spolupráci s dalším klubem se spoléhat nedá a tak jdeme do další akce zase jen sami za sebe. 3 týdny před začátkem akce řešit změnu ubytování, místa cíle orientační soutěže a vůbec odpolední program je více než na nervy a ne vše se pak podaří dle představ.

Nyní jde o to posbírat zkušenosti a čerstvě nabyté dojmy z víkendu, ale také z předešlých akcí. Chceme získat představu o jaký typ akce bude největší zájem. Vše je pochopitelně limitováno zejména financemi. Startovné na okruh 500 - 600 ani nezaplatí náklady. Musí buď jezdit více vozů, což bohužel není varianta na kterou se dá spolehnout nebo zvýšit startovné na cca 1000 korun. Ale potřebujeme nějakou zpětnou odezvu.

Zajímá mě především názor na náplň akce:
a) ostrá jízda v uzavřeném místě (okruh, vrch, RZ)
b) orientační jízda (kraší verze do cca 50 km)
c) obě uvedené možnosti

V případě jízdy na okruhu:
1) jízda do vrchu (Praha - Točná)
2) ostrá RZ na okruhu (Bělá pod Bezdězem - Mladá Boleslav)
3) jízda na okruhu (Sosnová - Česká Lípa)
4) jiné místo (návrhy)


Výše startovného:
a) do 200
b) do 500
c) do 800
d) nad 800


S tím, že případná orientační soutěž bude samostatně placena za nížší částku (cca 200,-) a při souběžné účasti na okruhu nebude orientační jízda zpoplatněna.
Budeme-li se pohybovat na okruhu, tak zda jezdit celý den nebo nějakou delší dobu. Někdo vůz nechce zbytečně týrat, někdo naopak kvůli ničemu jinému nepřijel. Můžeme udělat i souběh akcí a zatímco jedna skupina jezdí na okruhu, druhá jede orientační jízdu. Dá se zajistit i doplňkový program, třeba zrovna v Bělé lze jezdit offroad. Zkrátka jak si to uděláme, takové to máme.
Fiat 1100 -1939
Fiat 2300 S -1963
Fiat 600 D -1965, 1968, 1969
Fiat 850 SC -1971
Fiat 128 SC -1975
Fiat 128 A - 1971
Fiat 238 -1980
Fiat 127 Mk 2 -1980
Fiat Uno 1.3 Turbo -1986
Lancia Beta 2000 HPE -1978
.....a to není všechno
Uživatelský avatar
Pedro
Notorický kecal
Notorický kecal
Příspěvky: 524
Registrován: pondělí 5. listopad. 2007 6:55
Kontaktovat uživatele:

Re: Podzimní jízda 2014

Příspěvek od Pedro »

Akce typu jako byla vloni Sosnová nebo letos Bělá pod Bezdězem se mi líbí. Líbí se mi, když se dá pokecat a to u těchto dvou akcí se dá.
Točnou bych už raději nedělal. Začínají jezdit silnější a silnější auta a tam to je opravdu o ústa. O malér.

Co se týče financí. Rád bych se s autem projel někde opravdu ostře po bezpečném okruhu. Tak já bych si uměl představit, že jednou za rok tu 1000 Kč za Sosnovou dám.
Ale pokud se nás nesejde více jak patnáct, tak je to zbytečné uvažování.

Co se týče místa.
Pokud dokážeme zaplatit tu Sosnovou nebo tu Bělou, tak s nima nemám problém. U Bělé bych byl pro to, aby nahoře se na tom parkovišti namotala zajímavější trasa se širokýma zatáčkama. Ta erzeta byla pro mě úzká a bál jsem se tam jet nějak ostře. Raději potrápím zadní náhon ve smyku někde v pěkné široké zatáčce.
Rád bych se třeba svezl v Mostě nebo je pěkná trať i ve Vysokém Mýtě. Nevím jak vypadá třeba trať v Písku, kde jezdí Miníci.

Pro levnou variantu bych třeba hlasoval i na styl Letiště a nemusí tam být jen čtvrt míle ale třeba nějaký druh slalomu, osmičky atd.

Mě se jen nechce zase trávit čas na kontrole orientační jízdy. Není čas si pokecat, něco vidět. Proto bych uvítal celodenní akci na jednom místě.

Zdar. Petr
F I A T 1 2 5 b e r l i n a , 2 x O H C , 1 6 0 8 c c m , 9 0 H P - Ital, 1 9 7 0
ALFA ROMEO ALFETTA 2,0 96 kW, 1 9 8 5
FIAT STILO 1,9 JTD, 8 5 k W
Uživatelský avatar
předseda
Notorický kecal
Notorický kecal
Příspěvky: 808
Registrován: sobota 3. listopad. 2007 16:08

Re: Podzimní jízda 2014

Příspěvek od předseda »

Ahoj fiaťáci a fiaťačky,

1. Loňská akce v Sosnové a okolí byla výborná a líbila se mi i tím ,že uspokojila ,jak "závodníky" ,tak i milovníky orientačních soutěží.Trať je ,ale dost úzká /motokárová/,nedá se moc předjíždět,takže je svým způsobem trochu nebezpečná.
2.Letošní Bělou nemůžu hodnotit - nebyl jsem tam.
3. Určitě by stálo za zkoušku oslovit i jiný okruh /viz ,jak psal Pedro/, já se zeptám kluků z Mělnického klubu sport. vozidel, ty jezdí nějaký pohár na pěti různých místech po Čechách?!
Jak by to vycházelo finančně - časomíra naše - jejich apod.
4.Akci bych navrhoval ponechat v této formě - krátká orientačka /do 30 km/ a pak nějaké to závodění, hlavně musí zbýt čas na pokec , prohlídku vozů , na klidné vyhlášení výsledků a večeři.
5. Levnější varianta:
klidně bych opět oslovil Kunratice - Točná, silnice v letě nevypadala špatně a svodidla byla již na kritických místech vyměněna /jel jsem tam na kole v srpnu/

6. startovné do 1000,- /orientačka + trať/

7. opravdu se radši na nikoho nespoléhat,vzpomeňta kolik přijelo nakonec miníkářů a aut členů z mělnického klubu na Točnou!

8. sprinty nemusím , to jsem si dříve vyzkoušel na 1/4 míle u Mělníka
F X1/9 1976
F 850 SC tmavě červené 1971
F 850 SC světle červené 1971
F 850 SS -červený sršeň 1972
F 128 SC -modrá obluda 1974
Uživatelský avatar
Pavel 128
Diskusní matador
Diskusní matador
Příspěvky: 117
Registrován: neděle 4. listopad. 2007 16:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Podzimní jízda 2014

Příspěvek od Pavel 128 »

Ahoj.

Především díky pořadatelům za organizaci. byl to krásný zážitek a užili jsme si to.

Mě se líbí Točná, Sosnová i Bělá. Bělá asi nejvíce, Točná na druhém místě, v Sosnové je to pro soutěžní auto trochu trápení, kdyby se trať více otevřela a prodloužila... ale vím že je to závislé na Sosnění.

Startovné do 1000,- mi přijde rozumné a pro tento typ akce akceptovatelné.

Orientačku bych vynechal, protože pro soutěžní nebo polozávodní auta je to dost komplikace a čas bych využil na více ježdění. Chápu ale že zas pro jiné účastníky je orientačka důležitější než okruh... ale skvělá orientačka je přeci v Poděbradech.

Já osobně přijedu na jakoukoli z těchto tří akcí. Případně na akci podobnou.
128 A 1970-"Pohádkové"
128 AF 1972-"Kombík"
128 AR Gr. 2 1973-"Kosmík"
128 AC5 1975-"Neřád"
132 A4/S 1985-"Můra"
131 A1 1977-"Modřenín"
Uživatelský avatar
zastavaman
Diskusní matador
Diskusní matador
Příspěvky: 177
Registrován: sobota 3. listopad. 2007 16:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Podzimní jízda 2014

Příspěvek od zastavaman »

Mejto by mi vyhovovalo ano nejvíc, byla by asi i možnost stanovat u nás na zahradě :)
Zastava je stejně nejlepší Fiat
lubbina
Návštěvník

Re: Podzimní jízda 2014

Příspěvek od lubbina »

Taky bych rád poděkoval za skvělou sobotu,ani jsem nezaznamenal nějaký organizační zádrhele,takže netřeba se omlouvat :-)Počasí taky vyšlo,co víc si přát.
Pokud bych si mohl vybrat,tak já hlasuju pro Sosnovou protože tam se jezdilo nejvíc.3x 7 minut na okruhu je lepší než v Točné nebo Bělé 3 jízdy a konec.
Orientačku bych taky mít nemusel,s tou mojí drncavou potvorou je to celkem peklo :-D Startovné klidně 1000 když se bude jezdit víc jak 3 okruhy po dvou minutách.
danielistico
Aktivista
Aktivista
Příspěvky: 81
Registrován: úterý 26. leden. 2010 20:41

Re: Podzimní jízda 2014

Příspěvek od danielistico »

Za me musim rict, ze jsem si cely vikend moc uzil, moc se mi to libilo a doufam, ze pristi rok se znovu ucastnim, at to bude kde chce. Ta kombinace Orientacni jizdy a ostre RZ je velice pekna, ale pro priste bych ji udelal kratsi, z duvodu casoveho. Myslim si, jako vetsina, ze 1000,- startovne se da jednou za rok, za poradnou jizdu dat, ale tohle si nemusi myslet dalsi zucastneni :( nebo take maloobsahove stroje serioveho typu, ktere nejsou schopne poskytnout adrenalin v krvi svym majitelum bychom potom na startovnim rostu nemuseli spatrit, coz by me celkem mrzelo, neb prave s nimi si nejvice uzijeme. :( . A v ohledu trati, se mi libi jak Sosnová, tak Bela. Pripadna vymena trati by mohla byt taky zajimava, ale to by bylo nutne zvazit veskere pro a proti. :lol:
Uživatelský avatar
Ondrej
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 897
Registrován: sobota 3. listopad. 2007 16:08
Bydliště: Doubrav.
Kontaktovat uživatele:

Re: Podzimní jízda 2014

Příspěvek od Ondrej »

Dovolím si do diskuse vstoupit z pohledu pořadatelete.

Letošní Podzimní jízda byla kompletně východiskem z nouze.

Dva týdny před stanoveným termínem nám "padla" Sosnová. Abychom zcela neměnili avizovanou náplň akce, domluvila se tedy Bělá.
Tím, že se domluvila Bělá, bylo nutné upravit trasu orientační soutěže. To znamenalo buď trasu překopat od půlky, pokud bychom chtěli udržet původní délku ca 50km a nebo změnit jen nezbytně nutnou část s tím, že délka trasy naroste.
Vzhledem k tomu, že překopání od půlky by znamenalo najít nové úkoly na trase, a tedy značně delší přípravný čas, který jsme neměli, zvolili jsme úpravu jen nezbytně nutné části.
Úprava nezbytně nutné části probíhala v pátek odpoledne před akcí, protože dřív to prostě časově nešlo. Vstoupil do toho však další vnější faktor, a sice objížďka Bělé, která jednak trasu natáhla o dalších zbytečných 10 km a za druhé přispěla k chybě, kterou se mi v itineráři povedlo vyrobit (při hledání nejkratší cesty jsem špatně odbočil a ty chybně najeté kilometry jsem pak zapomněl odečíst).
A díky tomu, že úprava probíhala až v pátek, nezbyl už čas na kontrolu nově upravené části, díky čemuž se chyba dostala do finálního itineráře, který jsme tiskli ještě v pátek večer.
Natažení trasy pak mělo za následek, že posádky přijížděly do cíle později, než jsme si vymysleli v původním časovém plánu a to zase vedlo k tomu, že na jízdy na okruhu bylo méně času.

A teď abych shrnul nějaké poučení z krizového vývoje do pár vět:

Souhlasím s názorem, že pěknou orientační jízdu máme v Poděbradech a podzimní jízdu bych raději celou vyhradil kravení na okruhu. Už jenom z toho důvodu, že na okruh se často jezdí s "tvrdšími" vozy a nějakých 50km sice v nádherném prostředí, zato po neskutečně rozbitých silnicích (nejen) Kokořínska v řidičích těchto vozů velké nadšení nevzbudí. Letošní Podzimní jízdou jsme se v podstatě pokusili o spojení dvou takřka extrémů a neřekl bych, že je to úplně to pravé.
Samotnou volbu, jestli Bělou nebo Sosnovou nebo něco úplně jiného, už pak nechám na účastnících, protože ať to bude kde chce, já na okruhu jezdit nebudu :nene:
1969 F125p 1300 ... bílý limuzín
1969 F850 Sport Coupe ... Červený Drak
1969 F850 Special ... ex Vzpurník
1987 Fiat Panda ... krabička plná překvapení
+1997 Fiorino Panorama

V nebi mě nechtějí a v pekle se mě bojí, tak jsem tady...
Honza F127
Návštěvník

Re: Podzimní jízda 2014

Příspěvek od Honza F127 »

Ahoj, v první řadě chci poděkovat za super sobotu a taky za to jak rychle jste zvládli najít náhradu za Sosnovou.

Sosnová byla zajímavá i pro diváky, v Bělé je zase dobrá technická trať... líbila se mi i Točná, prostě ať bude příští "Jízda" kdekoliv, tak určitě dorazíme! A startovné kolem 1000,- se za podobnou akci dá zvládnout.

Nakonec něco pro pobavení, tréninková jízda, skoro vůbec jsem si nepamatoval trať a měl studený gumy :-)
https://www.youtube.com/watch?v=YFdU6Dd ... e=youtu.be
Uživatelský avatar
Kronicar
Notorický kecal
Notorický kecal
Příspěvky: 900
Registrován: sobota 3. listopad. 2007 16:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Podzimní jízda 2014

Příspěvek od Kronicar »

Sosnová je zajímavá, hlavně divácky, ale spoustě účastníků vadí při hromadných startech nemožnost předjíždění a na jezdění po jednotlivcích asi nebude dostatek času. Navíc je o víkendech poměrně drahý pronájem.

Točná je super, ale zase je náročné oběhat veškeré dotčené úřady a zajistit uzavírku. Navíc zde hrozí největší riziko nějaké nehody.

Bělá pod Bezdězem nabízí hodně možností vyžití, zase je to jen o financích. S majitelem se dá dohodnout na ledasčem a mám několik nápadů.

Když bychom zůstali u té Bělé, asi nemá cenu zdržovat se orientační jízdou, kterou máme v Poděbradech a více se na ni soustředíme. Pro podzimní akci jsme vždy chtěli jinou náplň, což okruh zajišťuje. Navíc platíme za denní pronájem a když jezdíme 3 hodiny místo třeba šesti, je to asi škoda.

Kupodivu si to na RZ v Bělé užily i slabší vozy jako pětikilo nebo šestikilo, navíc máme pravidelnost, kterou letos vyhrály vozy nečekané, takže může opravdu jezdit kdo chce a jak chce.

Startovné okolo tisícovky, by mělo při účasti 30 vozů pokrýt náklady na celý den a poskytnout dostatek času na zábavu. Možná by nebylo od věci pozvat ještě jiný klub (oslovil jsem známé v Mini, BMW a Škoda klubu), mohli by pomoci pořadatelsky (stavění trati, zajištění trati či časomíry apod.), přispějí na náklady a my tak nebudeme v červených číslech.

Pokud budeme jezdit od 10 hodin, kapacitně by to mělo stačit pro 60 vozů, možná i více. Bude zároveň stále na co koukat, pořád se bude něco dít.

Divácky zatraktivnit bychom mohli parkoviště a asfaltovou plochu naproti depu. Z mostu bude pěkný výhled na trať, kterou bych postavil trochu ve stylu motokár, malé obratné vozy zde budou mít jistě navrch před obrovskými výkonnými limuzínami. bude se jezdit vícekolově, měřit budeme čas jednotlivých kol i celkový čas na dráze - samostatná časomíra. Tedy trochu jako Sosnová, ale menší okruh a vždy jen jedno auto na trati.

A nezávisle bych nechal letos ježděnou RZ v téměř nezměněné podobě, zde má naopak silnější vůz jistou výhodu. Vlastně druhý nezávislý okruh s další vlastní časomírou. Tím můžou jezdit dvě na sobě nezávislé skupiny a po hodině se střídat (třeba zrovna BMW s námi). Tím můžeme zvýšit kapacitu akce a divácky to zatraktivnit.

Vypsat můžeme více kategorií, zvlášť "motocar" a "RZ - okruh". Klidně i dvě samostatné pravidelnosti. Pochopitelně by se nemíchaly jablka s hruškami a italské vozy s BMW nebo Škodovkami, ty by měly vlastní kategorie. Náklady na druhý okruh nebudou nijak závratné, vlastně jen ceny, případně časomíra. Vše ostatní je je zajištěno v rámci areálu. A soutěžící získají dvě v jednom, dvě soutěže za jedno startovné.

Co vy na to?
Fiat 1100 -1939
Fiat 2300 S -1963
Fiat 600 D -1965, 1968, 1969
Fiat 850 SC -1971
Fiat 128 SC -1975
Fiat 128 A - 1971
Fiat 238 -1980
Fiat 127 Mk 2 -1980
Fiat Uno 1.3 Turbo -1986
Lancia Beta 2000 HPE -1978
.....a to není všechno
Uživatelský avatar
Pavel 128
Diskusní matador
Diskusní matador
Příspěvky: 117
Registrován: neděle 4. listopad. 2007 16:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Podzimní jízda 2014

Příspěvek od Pavel 128 »

Honza F127 píše:Ahoj...
Honzo velké gratulace k vítězství... Myslel jsem si že když porazím Vojtu, tak to mám v kapse... ale prd :razz: a navíc jsi neměl výhodu, kterou nám s Vojtou poskytli pořadatelé a nejel jsi ta tři kola za sebou jako my se zahřátým motorem a pneu. Příště si prostě musím uvědomit, že ten kruháč se má jet po asfaltu :roll: :roll: Také díky za video, ta trať byla fakt krásná.

A ještě jednou díky pořadatelům, kteří skvěle zvládli i nečekaný přesun akce ze Sosnové do Bělé :ok: :ok: :ok: . Příští rok přijedu kamkoli, ale Bělá mne nadchla :grin: .
128 A 1970-"Pohádkové"
128 AF 1972-"Kombík"
128 AR Gr. 2 1973-"Kosmík"
128 AC5 1975-"Neřád"
132 A4/S 1985-"Můra"
131 A1 1977-"Modřenín"
Uživatelský avatar
Pavel 128
Diskusní matador
Diskusní matador
Příspěvky: 117
Registrován: neděle 4. listopad. 2007 16:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Podzimní jízda 2014

Příspěvek od Pavel 128 »

Kronicar píše:Sosnová je zajímavá, hlavně divácky, ale spoustě účastníků....
Jak jsem již psal, přijedu. To co Ondro píšeš zní lákavě a jestli se na to organizačně "cejtíte" tak to bude super, přijedu ale i na omezenější atrakci, pokud by bylo nutné tento bohatý plán redukovat :D .
128 A 1970-"Pohádkové"
128 AF 1972-"Kombík"
128 AR Gr. 2 1973-"Kosmík"
128 AC5 1975-"Neřád"
132 A4/S 1985-"Můra"
131 A1 1977-"Modřenín"
Uživatelský avatar
Ondrej
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 897
Registrován: sobota 3. listopad. 2007 16:08
Bydliště: Doubrav.
Kontaktovat uživatele:

Re: Podzimní jízda 2014

Příspěvek od Ondrej »

Honza F127 píše:Nakonec něco pro pobavení, tréninková jízda, skoro vůbec jsem si nepamatoval trať a měl studený gumy :-)
https://www.youtube.com/watch?v=YFdU6Dd ... e=youtu.be
Pěkné :razz:
Někdo tam měl i kameru vně vozu (zboku), neví někdo, kdo? Já si nepamatuju, jen vím, že jsem to tam zahlédl.
1969 F125p 1300 ... bílý limuzín
1969 F850 Sport Coupe ... Červený Drak
1969 F850 Special ... ex Vzpurník
1987 Fiat Panda ... krabička plná překvapení
+1997 Fiorino Panorama

V nebi mě nechtějí a v pekle se mě bojí, tak jsem tady...
Uživatelský avatar
předseda
Notorický kecal
Notorický kecal
Příspěvky: 808
Registrován: sobota 3. listopad. 2007 16:08

Re: Podzimní jízda 2014

Příspěvek od předseda »

čau,

vzhledem k tomu ,že vyřizování uzavření trasy /silnice/ na Točnou je pěkné administrativní kolečko + ještě romísťování dopravních značek ,tak se Bělá jeví jako nejlepší řešení /nebyl jsem tam ,ale z příspěvků mi tak vyplynulo/, Sosnová je daleko dostupnější a patrně i levnější ve všedních dnech ,ale to bychom se asi nesešli ,snad jedině v letních měsících v rámci dovolených?!

..ještě chci připomenout ,že vzhledem k tomu ,že odjezd na Fiatskou dovolenou je až začátkem července ,můžeme stihnout se podívat na akci Knovíz -Olšany " závod" - pravidelnost ve dvojicích do kopce,která bývá poslední červnovou sobotu :razz:


..já bych byl pro krátkou /do 30 km/ orientační jízdu ,třeba až v okolí Bělé , protože některé okruh vůbec neláká?!Ty co by si chtěli zazávodit ,tam by rovnou přijeli do Bělé k okruhu,aby netrápili své "speciály"!Sraz by mohl být pro "orientačníky "okolo 9 hod, do 12 hod by bylo vše hotové a po 12 hod by začal ohruh ,třeba to 17 hod?!Záleží samozřejně ,jak by se to organizačně a časově zvládlo.Taky by muselo několik z nás na kontroly/max 2-3stanoviště/ nebo by byly jen samokontroly a dávali by si účastníci třeba razítka do itinerářů a tím bychom měli důkaz ,že projeli danou trasou a žádného poředatele by nebylo třeba?!

..pro Pavla 128
nemáš z dřívějška nějaké kontakty třeba na jinou trať , máš z nás patrně největší "závodní" zkušenosti? :mrgreen:
F X1/9 1976
F 850 SC tmavě červené 1971
F 850 SC světle červené 1971
F 850 SS -červený sršeň 1972
F 128 SC -modrá obluda 1974
Honza F127
Návštěvník

Re: Podzimní jízda 2014

Příspěvek od Honza F127 »

Pavel 128 píše:
Honza F127 píše:Ahoj...
Honzo velké gratulace k vítězství... Myslel jsem si že když porazím Vojtu, tak to mám v kapse... ale prd :razz: a navíc jsi neměl výhodu, kterou nám s Vojtou poskytli pořadatelé a nejel jsi ta tři kola za sebou jako my se zahřátým motorem a pneu. Příště si prostě musím uvědomit, že ten kruháč se má jet po asfaltu :roll: :roll: Také díky za video, ta trať byla fakt krásná.
Díky, mimochodem ty dvě ostré jízdy jsem měl jet původně hned za sebou...jenže na konci první jsem na kruháku vycestoval mimo trať a rozpojil si táhlo řazení, takže byla nutná drobná servisní pauza :-)

Jinak tu kameru na dveřích měl Jirka s Integralou, zkusím mu napsat jestli z toho něco vyšlo. Já jednou taky zkoušel dát kameru ven, obraz byl dobrej, ale zvuk to nezvládalo, bylo slyšet jen proudění vzduchu.
Uživatelský avatar
Pavel 128
Diskusní matador
Diskusní matador
Příspěvky: 117
Registrován: neděle 4. listopad. 2007 16:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Podzimní jízda 2014

Příspěvek od Pavel 128 »

předseda píše:čau,

..pro Pavla 128
nemáš z dřívějška nějaké kontakty třeba na jinou trať , máš z nás patrně největší "závodní" zkušenosti? :mrgreen:
Ahoj Karle, v tomto ohledu nemohu být asi moc nápomocen. V době mé "aktivní kariéry :) :D " se jednalo o klasické soutěže, které pořádaly celé teamy pořadatelů a dobrovolníků, prostě normální rallye. Etapové, často dvoudenní podniky o celkové délce třeba 400 km a z toho 180 km rychlostních zkoušek na šesti až deseti dočasně uzavřených tratích, tvořených normálními silnicemi nižších tříd, nepamatuji se, že by některá z RZ byla na nějakém stálém okruhu. Prostě á la desetkrát Točná.

Občas jsme jeli i nějaký ten sranda match, ale to bylo zas v Sosnové a mělo to úplně stejný průběh jako my loni, vlastně s tím rozdílem, že se to jelo stylem jako my letos v Bělé, tedy jako RZ na čas a ne s hromadným startem. Jelo se to ale po celé rallyecrossové trati, tenkrát dokonce i se šotolinovým úsekem (šotolina je už bohužel odklizena) a jednou i přes ten mostek... to bylo na srdce :D :D :D . Pravda ovšem bylo také to, že vždy minimálně tři z nás si odváželi na vlecích domů šrot... jak zpíval kdysi Landa "s partou magorů, jo to je vono..." a někteří z nás byli holt rychlejší než chytřejší :roll: .

Napadá mne ale jedna trať, kde jsme ještě takovéto sranda matche jezdili, v Tchořovicích u Lnář. Bývalo tam vojenské letiště a to se propojilo s okolní silničkou a vzniklo něco podobného jako v Bělé. Nevím ale jestli to není moc z ruky, je to na jihozápadě Čech. Nevím také jestli by se mi vůbec podařilo někoho z těch dávných známých kontaktovat a jestli ta možnost svezení ještě vůbec existuje, je to už přeci jen deset a více let. Pokud usoudíte že to mám zkusit, tak to zkusím. První fotka je z mých bujarých let, druhá přímo z těch Tchořovic - s kombíkem, bez rámu, s tím kostěným kolem místo volantu, na 145/80/13 Brilantis... vskutku brilantní :roll: . Na posledním snímku je méně šťastný kolega... upozorňuji že ve zdraví přežil i když uhodnout typ vozu je už otázka pro znalce... soudního :? .
Přílohy
b.jpg
c.jpg
e.jpg
128 A 1970-"Pohádkové"
128 AF 1972-"Kombík"
128 AR Gr. 2 1973-"Kosmík"
128 AC5 1975-"Neřád"
132 A4/S 1985-"Můra"
131 A1 1977-"Modřenín"
Uživatelský avatar
předseda
Notorický kecal
Notorický kecal
Příspěvky: 808
Registrován: sobota 3. listopad. 2007 16:08

Re: Podzimní jízda 2014

Příspěvek od předseda »

Ahoj Pavle ,díky za příspěvek ,na listopadové schůzi se třeba na něčem již konkrétnějším domluvíme :razz:
F X1/9 1976
F 850 SC tmavě červené 1971
F 850 SC světle červené 1971
F 850 SS -červený sršeň 1972
F 128 SC -modrá obluda 1974
Odpovědět