XXV. ročník setkání italských automobilů v Poděbradech se koná 20. dubna 2024.

Terezín (výstaviště Zahrada Čech Litoměřice)

Co proběhlo a co se bude dít?
Odpovědět
Uživatelský avatar
1/2 litr
Notorický kecal
Notorický kecal
Příspěvky: 275
Registrován: pondělí 19. listopad. 2007 19:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Terezín (výstaviště Zahrada Čech Litoměřice)

Příspěvek od 1/2 litr »

Tuto sobotu jsme se ve složení Já s Kačkou a všemi dětmi + Aleš s Lucií + Miloš s Magdou rozhodli prezentovat náš klub FCC na akci pořádanou VCC Velemín v Litoměřicích. Na přejímku jsme dorazili kolem deváté hodiny dopoledne, kde nás přivítalo poměrně chladných 6 °C. Na místě jsme se ještě shledali s Enzem, Ondrejem a Štefanem Řečínským.
Během dopoledne jsme se zahřáli teplou kávou a vylomeninama při nájezdu na osiřelé dětské hřiště.
Jelikož orientační jízda byla ryze v režii "Cánkařů" nemá velký smysl se o průběhu a umístění našich posádek rozepisovat. Inovací orientační jízdy byl hned na začátku start 6ti pěkně renovovaných traktorů. Jízdu samotnou jsme povětšinou pojali jako lehce závodní a radarové tabule v obcích nám ukazovali rychlost i 93 km/h. Jen Ondrej toto naše nadšení nesdílel, snažil se o ekonomickou jízdu a učil svoji 125p jezdit na vzduch.
Do cíle jsme dojeli všichni v pořádku a po večeři v Kolibě, čímž jsme projedli i vyhlášení výsledků, jsme se rozjeli domů. Cestou jsme ještě potrestali Petra s Jůlií za neúčast na srazu přepadovou návštěvou.
I.
Přílohy
rozlucka.jpg
prepadovky.jpg
Jidlo.jpg
houpaccky.jpg
houpacky.jpg
Fiat 500 F - 1970 Bambino
Fiat 600 D - 1962
Fiat 850 BN - 1970-2016 Rychlík
Fiat 900T - 1978 Pulmino
Fiat Uno - 1989
Steyr-Puch 700C
Uživatelský avatar
Ondrej
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 897
Registrován: sobota 3. listopad. 2007 16:08
Bydliště: Doubrav.
Kontaktovat uživatele:

Re: Terezín 2014

Příspěvek od Ondrej »

Ano, máloco během srazu všechny tak pobavilo, jako když mi těsně před posledním kontrolním stanovištěm vyschla nádrž :oops: :mrgreen:
Nejlepší na tom je, že až do poslední chvíle jsem byl přesvědčený, že mám všechno naprosto pod kontrolou. Ještě pár set metrů před tím, než motor zhasl, jsem Enzovi tvrdil, že do cíle dojedeme úplně v pohodě, protože tam musí být zásoba ještě nejmíň na 50 km. No, zapomněl jsem na jednu maličkost - na tomhle polákovi mám promáčknutou nádrž, takže se do ní nevejde zdaleka tolik, kolik by mělo. Tak příště, až zase na nějakou takovou výpravu pojedeme, tak si na to dáme pozor :)
Takže ještě jednou děkuji Milošovi za pomoc :ok:

Jinak až na tu zoufalou zimu by to byl celkem pěkný výlet :)
DSC05768.JPG
DSC05786.JPG
DSC05773.JPG
1969 F125p 1300 ... bílý limuzín
1969 F850 Sport Coupe ... Červený Drak
1969 F850 Special ... ex Vzpurník
1987 Fiat Panda ... krabička plná překvapení
+1997 Fiorino Panorama

V nebi mě nechtějí a v pekle se mě bojí, tak jsem tady...
Uživatelský avatar
Pedro
Notorický kecal
Notorický kecal
Příspěvky: 524
Registrován: pondělí 5. listopad. 2007 6:55
Kontaktovat uživatele:

Re: Terezín 2014

Příspěvek od Pedro »

Copak to tam bylo za Popeklu, co zkoušela ladnou nožičkou střevíček?
P.
F I A T 1 2 5 b e r l i n a , 2 x O H C , 1 6 0 8 c c m , 9 0 H P - Ital, 1 9 7 0
ALFA ROMEO ALFETTA 2,0 96 kW, 1 9 8 5
FIAT STILO 1,9 JTD, 8 5 k W
Uživatelský avatar
Ondrej
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 897
Registrován: sobota 3. listopad. 2007 16:08
Bydliště: Doubrav.
Kontaktovat uživatele:

Re: Terezín (výstaviště Zahrada Čech Litoměřice)

Příspěvek od Ondrej »

Je to tady (nejenom) z hlediska akcí nějaký úplně umrtvený, tak podám aspoň krátkou zprávu z letošního nočníku veteránské akce "Terezín 2017". Ačkoliv to nejdůležitější už je prý na fejsbůku...

Po nočním dešti to vypadalo, že počasí konečně bude přát a v průběhu dopoledne bylo i vyloženě horko, ale zcela v souladu s dosavadním trendem letošního jara se odpoledne zatáhlo a během půl hodiny po vyhlášení výsledků přišla pěkná průtrž, která mně osobně vydržela od Litoměřic až dodom. Naštěstí pro nedořešenou závadu na 850 jsem byl v LT coby řadový návštěvník Fiorinem, a tak jsem se aspoň nevykoupal, neb do Fiorina už mi neteče :retard:

Tato situace také měla za následek, že jsem na orientační jízdu spojil síly s Enzem a v této silné a již prověřené sestavě jsme si vyjeli první místo v kategorii automobilů do roku výroby 1960 :) Takže myslím, že my jsme klub reprezentovali dostatečně, ačkoliv Enzo tam byl částečně i za velemínské... :D
A pro zajímavost, Cejnkovi se Simkou 5 byli první ve třídě předválečných vozů. Nějak jim ta soutěž sedla daleko víc, než Poděbrady, které nedlouho po startu vzdali :)

Z širšího okruhu klubu se dále účastnila Magda s Milošem, Ivoš s rodinou, Aleš s rodinou, Ivan a byl i Štefan.
1969 F125p 1300 ... bílý limuzín
1969 F850 Sport Coupe ... Červený Drak
1969 F850 Special ... ex Vzpurník
1987 Fiat Panda ... krabička plná překvapení
+1997 Fiorino Panorama

V nebi mě nechtějí a v pekle se mě bojí, tak jsem tady...
Odpovědět