XXV. ročník setkání italských automobilů v Poděbradech se koná 20. dubna 2024.

10. Pražská jízda - jízda pravidelnosti do vrchu

Co proběhlo a co se bude dít?
Uživatelský avatar
Kronicar
Notorický kecal
Notorický kecal
Příspěvky: 900
Registrován: sobota 3. listopad. 2007 16:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

10. Pražská jízda - jízda pravidelnosti do vrchu

Příspěvek od Kronicar »

Pár informací jak pokračuje vyjednávání trati.

Ekonomický odbor Prahy 12 nám dal zelenou, tudíž jsme zproštěni poplatku v řádu desítek tisíc korun.
Na základě tohoto již držím v ruce smlouvu od Technické zprávy komunikací o pronájmu silnice.
Dopravní inspektoráty "Praha - město" a "Praha - venkov" již vydaly příznivé stanovisko.
Městská policie podpoří akci a poskytne strážníky k silniční uzávěře. Pokud to bude možné, pomůže nám i s organizovaným přejezdem (spanilou jízdou) z Kunratic na místo startu jízdy do vrchu. A v neposlední řadě jednáme i o zapůjčení radaru, jenž by měřil rychlost našich strojů v cílové rovince. Pokud to vyjde, budou z toho náramné památeční fotečky.....
Předběžná jednání jsou již vedena i na úřadě Městské části Praha 12, rozhodnutí bude snad příští týden.
Časomíra je zajištěna, dojednání podrobností v průběhu příštího týdne.
V jednání je letos i zapůjčení a asistence sanitního vozu (pro jistotu).
Místo přejímky - Kunratická tvrz - je rezervována.

Už jen aby přijeli nějací účastníci.....
Fiat 1100 -1939
Fiat 2300 S -1963
Fiat 600 D -1965, 1968, 1969
Fiat 850 SC -1971
Fiat 128 SC -1975
Fiat 128 A - 1971
Fiat 238 -1980
Fiat 127 Mk 2 -1980
Fiat Uno 1.3 Turbo -1986
Lancia Beta 2000 HPE -1978
.....a to není všechno
Uživatelský avatar
Libor
Aktivista
Aktivista
Příspěvky: 51
Registrován: sobota 3. listopad. 2007 16:08
Bydliště: Frýdek
Kontaktovat uživatele:

Re: 10. Pražská jízda - jízda pravidelnosti do vrchu

Příspěvek od Libor »

pokud se nestane něco nenadálého,tak bych velice rád dorazil (i do Troje se kouknout)
HAV_4076.jpg
Uživatelský avatar
Kronicar
Notorický kecal
Notorický kecal
Příspěvky: 900
Registrován: sobota 3. listopad. 2007 16:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 10. Pražská jízda - jízda pravidelnosti do vrchu

Příspěvek od Kronicar »

Libor píše:pokud se nestane něco nenadálého,tak bych velice rád dorazil (i do Troje se kouknout)
HAV_4076.jpg
Do Troje s Tebou i s vozem počítáme....
Fiat 1100 -1939
Fiat 2300 S -1963
Fiat 600 D -1965, 1968, 1969
Fiat 850 SC -1971
Fiat 128 SC -1975
Fiat 128 A - 1971
Fiat 238 -1980
Fiat 127 Mk 2 -1980
Fiat Uno 1.3 Turbo -1986
Lancia Beta 2000 HPE -1978
.....a to není všechno
Uživatelský avatar
Renda ze Záboří
Notorický kecal
Notorický kecal
Příspěvky: 357
Registrován: neděle 4. listopad. 2007 10:54
Bydliště: Záboří 12
Kontaktovat uživatele:

Re: 10. Pražská jízda - jízda pravidelnosti do vrchu

Příspěvek od Renda ze Záboří »

Pokud to "Kovářova kobyla!" rozchodí, tak přijedu - nicméně mě právě kleklá převodovka dost s..e!!!
"I kdybys 100x žil, blbost nevymýtíš!"
(Ehlenovo moudro)
Black
Notorický kecal
Notorický kecal
Příspěvky: 335
Registrován: pondělí 5. listopad. 2007 11:15
Bydliště: Žatčany

Re: 10. Pražská jízda - jízda pravidelnosti do vrchu

Příspěvek od Black »

Kronicar píše:...Už jen aby přijeli nějací účastníci.....
Moravák z lontu víkend ve stověžaté Matičce - to bude něco 8O .
Už se těším a doufám, že auta, rodina...nebudou mít něco proti.
Uživatelský avatar
předseda
Notorický kecal
Notorický kecal
Příspěvky: 808
Registrován: sobota 3. listopad. 2007 16:08

Re: 10. Pražská jízda - jízda pravidelnosti do vrchu

Příspěvek od předseda »

Zdar Blacku, nevím sice co přesně znamená "Moravák z lontu" ,ale jestli vše vyjde ,myslím tedy i sobota na Trojském zámku ,tak si všichni přijdem na své :greenf:
F X1/9 1976
F 850 SC tmavě červené 1971
F 850 SC světle červené 1971
F 850 SS -červený sršeň 1972
F 128 SC -modrá obluda 1974
karel-škola
Návštěvník

Re: 10. Pražská jízda - jízda pravidelnosti do vrchu

Příspěvek od karel-škola »

píšu to z ředitelny ,nejsem na tomto PC zaregistrovaný :nene:

to Kronicar
stř.-pá mám ještě dovolenou,jedu na chalupu ,tak přivezu kužely,párty -stany, stolečky , provázky + "mlíka" :razz: snad už nic nebude potřeba, značky + 9x stojan mám ve škole!
karel-škola
Návštěvník

Re: 110 let značky Fiat

Příspěvek od karel-škola »

to Kronicar
pokud bude nějaký ten plakátek-upoutávka ,tak mi to doprav ,já to dodám do ZOO :razz:
V.Janovskému z Mělnického klubu jsem psal ,že je možno zůčastnit se jízdy do vrchu,Pražáků a z blízského okolí je v klubu dost -např. J. Šarocha vrchové BMW 16002, M. Šárka-BMW-Alpine, B. Pivoňka - R 8S, bratři Přibylové -Datsun ,Vašek J.- Lancia atd,uvidíme komu to dá vědět ?
Uživatelský avatar
Libor
Aktivista
Aktivista
Příspěvky: 51
Registrován: sobota 3. listopad. 2007 16:08
Bydliště: Frýdek
Kontaktovat uživatele:

Re: 110 let značky Fiat

Příspěvek od Libor »

jen houšť s vrchařskými a jinými starými závodními speciály. Jsem všemi deseti pro,aby se jízdy účastnily i staré nefiatí závodní stroje, alespoň bude porovnání a věřím,že by se i tato akce stala časem daleko více mediálně známá. Takže ač nejsem členem klubu a nemám do toho co kafrat,tak hlasuju pro :D
Black
Notorický kecal
Notorický kecal
Příspěvky: 335
Registrován: pondělí 5. listopad. 2007 11:15
Bydliště: Žatčany

Re: 110 let značky Fiat

Příspěvek od Black »

V tom případě by se asi ale měla upravit na pozvánce věta: "Soutěž pořádá FCC a je pro veškeré italské vozy do roku výroby 1983".
Taky nejsem členem klubu a taky do toho nemám co kafrat - ale mě se to nelíbí.
Uživatelský avatar
Libor
Aktivista
Aktivista
Příspěvky: 51
Registrován: sobota 3. listopad. 2007 16:08
Bydliště: Frýdek
Kontaktovat uživatele:

Re: 110 let značky Fiat

Příspěvek od Libor »

tak se alespoň rozpoutala debata mezi nečleny klubu. Viděl bych to třeba rozdělení dle kubatůr jak bylo plánováno, plus jedna třída nazvaná "Open",kde by startoval zbytek světa. Tak jasně je to akce fiat klubu a pro italské značky,ale u těch závodních speciálů bych třeba já tu vyjímku udělal pro takové stroje (třeba po zvážení,zda je vůz zajímavý nebo ne)
Black
Notorický kecal
Notorický kecal
Příspěvky: 335
Registrován: pondělí 5. listopad. 2007 11:15
Bydliště: Žatčany

Re: 110 let značky Fiat

Příspěvek od Black »

Libor píše:...(třeba po zvážení,zda je vůz zajímavý nebo ne)
Kdo bude určovat, který vůz je zajímavý nebo ne, a hlavně, kdo bude ty nezajímavé posílat pryč a jak jim bude vysvětlovat, že oproti jiným tam nepatří. Viděl bych to pak na pěknou ostudu. Dovedu si představit, že jakmile se široké veřejnosti ukáže, že se dá v Praze, za pár korun, zazávodit si do vrchu, kam až to může dojít.
Podobně jako v Poděbradech, když se nehledí na roky výroby, pak třeba čtvrtinu kolonády zaplní moderní auta a pro krásné staré kousky je místo až někde u nádraží.

Jsme asi trochu v blbým vlákně :roll: .

Přesunuto... :) On.
Uživatelský avatar
Ondrej
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 897
Registrován: sobota 3. listopad. 2007 16:08
Bydliště: Doubrav.
Kontaktovat uživatele:

Re: 10. Pražská jízda - jízda pravidelnosti do vrchu

Příspěvek od Ondrej »

Dovolím si do toho mírně zasáhnout, než se to tu rozvášní nežádoucím směrem :)

Rozdělení je naplánováno zhruba tak, jak to nadhodil Libor, tedy italské vozy ve svých obsahových kategoriích (letos bude o 1 kat. víc) a pro všechny neitalské jedna samostatná kategorie řekněme "Open".

Důvod pro rozšíření byl ten, že akce se letos vůbec poprvé bude konat v neděli, což může mít vliv na účast, ale nikdo z nás netuší, jak velký. Proto, aby akce nebyla natolik ztrátová, jako vloni, padl návrh přizvat i jisté "spřátelené" kluby, sdružující neitalské historické vozy. Nemělo by jít každopádně o nějakou masovou záležitost.
1969 F125p 1300 ... bílý limuzín
1969 F850 Sport Coupe ... Červený Drak
1969 F850 Special ... ex Vzpurník
1987 Fiat Panda ... krabička plná překvapení
+1997 Fiorino Panorama

V nebi mě nechtějí a v pekle se mě bojí, tak jsem tady...
Uživatelský avatar
Libor
Aktivista
Aktivista
Příspěvky: 51
Registrován: sobota 3. listopad. 2007 16:08
Bydliště: Frýdek
Kontaktovat uživatele:

Re: 10. Pražská jízda - jízda pravidelnosti do vrchu

Příspěvek od Libor »

jo jo, dle mého gusta by samosebou nebylo,aby se z toho stala akce bláznivých tunerů..ale myšleno,to bylo tak že historické závodní auta by měly zelenou..ale to co napsal Ondrej se mi líbí a mohlo by to být ku prospěchu akce
Uživatelský avatar
Kronicar
Notorický kecal
Notorický kecal
Příspěvky: 900
Registrován: sobota 3. listopad. 2007 16:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 10. Pražská jízda - jízda pravidelnosti do vrchu

Příspěvek od Kronicar »

Přesně tak, mimo kategorie italských vozů bude letos navíc ještě tzv. "volný pohár" kde budeme hodnotit jízdu pravidelnosti neitalských vozů do roku 1983. V žádném případě z Pražské jízdy nehodláme dělat masovou akci, nicméně po loňském dotování akce, přiznávám, že nás k tomu vedou i ekonomické důvody.
Na druhou stranu již delší dobu jednáme s klubem anglických vozů a "angličani" by se rádi s "italy" poměřili.... My jezdíme na jejich sraz anglických vozů do Lobče, tak bychom je rádi na oplátku pozvali k nám. Když oslovíme i další spřátelené kluby jako klub sportovních vozů v Mělníku a majitele vozů Mini, může z toho být zajímavá podívaná....
Více "otevřenost" jízdy do vrchu nehodláme propagovat, italské stroje mají a budou mít přednost, ale že se sveze ještě pár dalších vozů přece nikomu nemůže uškodit. Optimum vidím zhruba ve 20 neitalských vozech.
Loni se zúčastnilo na 50 automobilů a řekněme že 80 jich bez problémů, časových prodlev a neůměrnému posunutí vyhlášení výsledků, dokážeme zvládnout.
Berte to jako zpestření 10. ročníku, pakliže se to z nějakého důvodu neosvědčí, bereme vše zpět.
Fiat 1100 -1939
Fiat 2300 S -1963
Fiat 600 D -1965, 1968, 1969
Fiat 850 SC -1971
Fiat 128 SC -1975
Fiat 128 A - 1971
Fiat 238 -1980
Fiat 127 Mk 2 -1980
Fiat Uno 1.3 Turbo -1986
Lancia Beta 2000 HPE -1978
.....a to není všechno
Uživatelský avatar
Pavel 128
Diskusní matador
Diskusní matador
Příspěvky: 117
Registrován: neděle 4. listopad. 2007 16:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 10. Pražská jízda - jízda pravidelnosti do vrchu

Příspěvek od Pavel 128 »

V zásadě nemám nic proti a Renault 8, BMW 1602, Datsun 240, Mini nebo Spitfire... jistě budou ozdobou podniku. Jen pozor na to, že se zvyšujícím se počtem účastníků (kor závodníků) narůstá nebezpečí "průseru" :? . Je jasné, že zvýšení bezpečnosti (třeba sanitka atp.) navyšuje náklady, ale... Přimlouval bych se alespoň za povinnost vzít si přilbu pro ty, kteří chtějí být vyhodnoceni i v kategorii nejlepšího dosaženého času, kdo nebude mít přilbu, bude hodnocen jen v pravidelnosti a ve výsledkové listině by se uváděl jen rozdíl časů, nebo, pokud to není technicky možné, tak by alespoň jezdci bez přileb nebyli zařazeni do výsledkové listiny dle dosažených časů, ale jen do pravidelnosti... :?: :?: :?: . V autech vybavených ochranným obloukem nebo rámem bych o povinnosti vzít si přilbu vůbec nediskutoval, pokud si někdo chce do takového auta sednout bez kýble, tak na kopci nemá co dělat :nene: .

Jestli vše klapne, tak s bratrancem přivezeme dva závodní stroje. Zdravím, Pavel 128.

P.S. doufám, že si nezapomeneme kýble a nebudeme nakonec za pitomce :roll:
Přílohy
Fiat128SLGr1 RallyGr2m.JPG
128 A 1970-"Pohádkové"
128 AF 1972-"Kombík"
128 AR Gr. 2 1973-"Kosmík"
128 AC5 1975-"Neřád"
132 A4/S 1985-"Můra"
131 A1 1977-"Modřenín"
sipkatom
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: pondělí 26. leden. 2009 23:46

Re: 10. Pražská jízda - jízda pravidelnosti do vrchu

Příspěvek od sipkatom »

Jak uz se predemnou zminil Pavel, se zvysujicim se poctem startujicich se enorme zvysuje riziko nehody zvlaste, kdyz pocet startujicich co jedou pravidelnost je nizsi nez prstu na jedne ruce. Mereny zavod do vrchu na uzavrene trati za radove stokorunove startovne je velmi atraktivni pro vsechny amaterske zavodniky a nadsence vcetne tunicu . Obrazek si muzeme udelat dle profesionalne organizovaneho zavodu v Lobci. Zacinali jako klubovy sraz anglickych vozu a pred tremi lety pridali nedelni jizdu do kopce. Rychle se roznesla moznost si kvalitne levne zazavodit a dnes maji problem jakym zpusobem omezit pocet startujicich vozu. Vsechny vozy startuji v pravidelnosti, ale tu jedou snad tak tri ctyri vozy.... . Nemaji rozdeleni do trid,vzdyt je to "pravidelnost". Presto by radi omezili pocet a vyber vozu, ale je to slozite kdyz uz jednou se zavod jezdi jako volny. Kdyz pustite BMW a Triumphy tak proc odmitnout Skodovky? Ktere navic s prehledem vyhravaji v rychlosti. Lobec pres gigantickou ucast zustava pro klub akci neziskovou.
Chcete-li mit komercni akci, tak nechte zavod volny a proformu ho nazyvejte pravidelnosti. Zajistete profi bezpecnostni servis, pojisteni a pravnika.
Chcete-li mit zavod komornejsi a jednodussi na organizaci, pak bych doporucoval omezeni na italske vozy.
Tomas S.
Uživatelský avatar
Ondrej
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 897
Registrován: sobota 3. listopad. 2007 16:08
Bydliště: Doubrav.
Kontaktovat uživatele:

Re: 10. Pražská jízda - jízda pravidelnosti do vrchu

Příspěvek od Ondrej »

Mám takové tušení, že by letos měla být k dispozici alespoň sanitka; zda se někomu povede vyjednat i SDH, nevím.
I když mě napadlo, že lepší motivační účinek by mohlo mít, kdybychom na start vedle časomíry postavili místo sanity pohřebáky, ale to se nesetkalo příliš s pochopením... :twisted:
1969 F125p 1300 ... bílý limuzín
1969 F850 Sport Coupe ... Červený Drak
1969 F850 Special ... ex Vzpurník
1987 Fiat Panda ... krabička plná překvapení
+1997 Fiorino Panorama

V nebi mě nechtějí a v pekle se mě bojí, tak jsem tady...
Uživatelský avatar
Kronicar
Notorický kecal
Notorický kecal
Příspěvky: 900
Registrován: sobota 3. listopad. 2007 16:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 10. Pražská jízda - jízda pravidelnosti do vrchu

Příspěvek od Kronicar »

Dnes opět učiněn nějaký pokrok v Pražské jízdě. Protože loňská časomíra už měla jiný program, za pomoci Koudyho se podařilo zajistit jinou. Dnes po tříhodinovém jednání už to máme definitivně potvrzeno.
Tedy časomíra zajištěna.
Asistence sanitního vozu zajištěna.

Ale aby to nebylo tak jednoduché, je potřeba doložit ještě nějaké povolení k uzavírce....

Omezení v účasti je více méně na italské vozy, případně licence. Držet se budeme vozidel do roku výroby 1984. Za pomoc na trase, tedy traťovým komisařům, případně dalším organizátorům jsem přislíbil možnost účasti historických vozů neitalských. Týká se i našich kamarádů a známých, tudíž se neobávám nějaké masové účasti těchto vozů, neb většina našich známých má právě stroje italské.....
Fiat 1100 -1939
Fiat 2300 S -1963
Fiat 600 D -1965, 1968, 1969
Fiat 850 SC -1971
Fiat 128 SC -1975
Fiat 128 A - 1971
Fiat 238 -1980
Fiat 127 Mk 2 -1980
Fiat Uno 1.3 Turbo -1986
Lancia Beta 2000 HPE -1978
.....a to není všechno
Uživatelský avatar
Kronicar
Notorický kecal
Notorický kecal
Příspěvky: 900
Registrován: sobota 3. listopad. 2007 16:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 10. Pražská jízda - jízda pravidelnosti do vrchu

Příspěvek od Kronicar »

Dnes konečně provedeno závěrečné zúčtování s úřadem Prahy 12, v ruce držíme "Rozhodnutí" a "Povolení" spolu se "Smlouvou o pronájmu"!
Nutno bylo znovu zajít na Technickou správu komunikací pro dodatečné povolení a pak vše ještě zkonzultovat s MČ Praha 12, nicméně zde je již snad všechno vyřízeno a akci nic nebrání....
Fiat 1100 -1939
Fiat 2300 S -1963
Fiat 600 D -1965, 1968, 1969
Fiat 850 SC -1971
Fiat 128 SC -1975
Fiat 128 A - 1971
Fiat 238 -1980
Fiat 127 Mk 2 -1980
Fiat Uno 1.3 Turbo -1986
Lancia Beta 2000 HPE -1978
.....a to není všechno
Uživatelský avatar
Libor
Aktivista
Aktivista
Příspěvky: 51
Registrován: sobota 3. listopad. 2007 16:08
Bydliště: Frýdek
Kontaktovat uživatele:

Re: 10. Pražská jízda - jízda pravidelnosti do vrchu

Příspěvek od Libor »

díky všem pořadatelům, kteří zorganizovali sobotní i nedělní akci. Takže myslím,že povedený víkend a těším se na příště. :ok:

http://www.dolitru.cz stále probíhá foto/video soutěž...

PS: no ale rád se kouknu i na nesoutěžní fotky/videa,tak všichni fotografové,zkuste dát odkaz na netu na nějakou fotogalerii.. díky
Naposledy upravil(a) Libor dne pondělí 7. září. 2009 9:16, celkem upraveno 1 x.
Black
Notorický kecal
Notorický kecal
Příspěvky: 335
Registrován: pondělí 5. listopad. 2007 11:15
Bydliště: Žatčany

Re: 10. Pražská jízda - jízda pravidelnosti do vrchu

Příspěvek od Black »

Také moc velké poděkování za mě i mé syny za zajímavý, krásně prožitý víkend.
Naši Fiatci natočili po 620-ti km. Maluch po zlobení v Praze, cestou domů chytil druhý dech a šlapal jak o život.
Uživatelský avatar
Marek
Aktivista
Aktivista
Příspěvky: 96
Registrován: sobota 3. listopad. 2007 16:08
Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: 10. Pražská jízda - jízda pravidelnosti do vrchu

Příspěvek od Marek »

Taktéž díky za chvílemi náročný, ale jinak fantastický víkend v Praze.
Fiatci šlapali jako hodinky, takže jsme s Tomem něco po půlnoci dorazili domů.

Blacku velká gratulace ke skvělému výsledku, na bedně jsi byl zastoupen :D ale příště si to nesmíš nechat ujít! :auto: :salute:
IMG_4240.jpg
Přílohy
IMG_4236.jpg
IMG_4298.jpg
*Fiat 850 100G* 1970
*Fiat 128 A* 1971
*Fiat 128 AR* 1972
*Fiat 128 AC* 1973
*Fiat 128 AF1*
*Fiat 133* 1976
*Fiat 125 A*
* a další

__________________
Black
Notorický kecal
Notorický kecal
Příspěvky: 335
Registrován: pondělí 5. listopad. 2007 11:15
Bydliště: Žatčany

Re: 10. Pražská jízda - jízda pravidelnosti do vrchu

Příspěvek od Black »

Marek píše:...Blacku velká gratulace ke skvělému výsledku, na bedně jsi byl zastoupen...
Marku díky za foto - konečně vím, jak jsem skončil :ok: . Těším se na výsledky - jsem zvědavý, kterou z těch dvou jízd jsem měl lepší :?: .
Doufám, že to šampáňo jste otevřeli na moje zdraví.
Marek píše:... ale příště si to nesmíš nechat ujít! :auto: :salute:...
I tak jsme přijeli domů až za tmy dost pozdě a od naší maminy jsem to hned dnes ráno "dostal", že se hochům nechtělo vztávat do školy. :D
Vlasovec
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 211
Registrován: sobota 3. listopad. 2007 16:08
Bydliště: Hustopeče
Kontaktovat uživatele:

Re: 10. Pražská jízda - jízda pravidelnosti do vrchu

Příspěvek od Vlasovec »

Také jsme vpořádku dorazili domů - já byl doma okolo třetí hodiny ranní jako na koni a pak jsem totálně vytuhnul x( a probudil se okolo jedné odpoledne. Byl to opravdu náročný víkend, ale stálo to za to :!:
Fiat 600D [1969] - Beruška
Fiat 900T [1978] - Barča
Fiat 126P [1987] - otloukánek
Odpovědět