XXV. ročník setkání italských automobilů v Poděbradech se koná 20. dubna 2024.

Fiatlon 2007 Turnov

Co proběhlo a co se bude dít?
Odpovědět
Dav
Návštěvník

Fiatlon 2007 Turnov

Příspěvek od Dav »

to Enzo: doufám, že přijedeš v sobotu doTurnova
předseda
Návštěvník

Příspěvek od předseda »

to Dav Enzo je do pátku na služebce,včera jsme byli U divadla a říkal mi ,že šedivá F 850 už potřebuje opravu-rezivé sloupky dveří,oprava laku,rezavé dveře,chce si na sezonu 2008 připravit tu modrou F500! Pak rozebral motor u F125 ital a taky je vhodný na výměnu - bloku a přitom dovařuje F130,takže toho má docela až nad hlavu.
Kronicar
Návštěvník

Příspěvek od Kronicar »

předseda počítám s Tebou na sobotu.... Odjezd ještě domluvíme, ale viděl bych to tak na 7:30 u školy? Kaca, JanO. , Václav, Míra, ..... V sobotu obvyklé místo, pod zámkem v Brandýse? Renda... Co ty? Jezdí Ti stroj?
Renda ze Záboří
Návštěvník

Příspěvek od Renda ze Záboří »

Kronicar: Není čas, takže vosumpade zřejmě nedodělám, ale Bára určitě pojede šestikilem a já nejspíš s ní. Takže v sobotu.
Míra
Návštěvník

Příspěvek od Míra »

opět to nevyjde. Mám ten sraz po 25.letech, který je zároveň 1., tak tam nemůžu chybět.
předseda
Návštěvník

Příspěvek od předseda »

OK ,počítám s tebou v 7.30 hod,budeš mi alespoň vykládat zažitky z Deutsche a okomentuješ svůj rychlostní přestupek,to je horší než u Koudyho-:))
Dav
Návštěvník

Příspěvek od Dav »

předseda: díky za info, volal jsem mu a snad dorazí, s tím modrým pětikilem jsem snad jel naposled já a to před 10ti lety a už tenkrát to byla dost chudinka......
Kronicar
Návštěvník

Příspěvek od Kronicar »

Když už tak zahlcuji diskuzi svými příspěvky, ještě přidám.... sobotní akci v Turnově. Tradiční závěrečná akce sezony patřila „příšovickým“ a 7. podzimnímu Fiatlonu v Turnově. Plni očekávání se těšíme na pohodový den a nějaké vtipné soutěže...... Je sobota, uděláme nějakou Fiatí kolonu? Ano! A tak od školy vyjíždí má F 600 D se spolujezdcem Karlem a F 500 Honzy Odstrčila s dalšími dvěma spolujezdci. Cestou se k nám připojuje ještě Václav se synem – F 850 Special. No a v Brandýse nad Labem pak Marcela s Liborem – F 500 a Tříprsťák, který bere Kačku a Pavla (F 600 D). Naše kolona se pak více či méně rychle přesunuje k Turnovu. Přejímka, je téměř deset dopoledne, přihlašujeme se a využíváme možnosti občerstvení. Protože start je až okolo půl jedenácté, máme čas. Využíváme ho a prozkoumáváme zúčastněné vozy, známé i neznámé. Na místě je i Marek alias Enzo s vozem Fiat 850. A také Lída, ovšem s jejím vozem soutěží dcera Adéla (F 600 D), vítáme i další známé. Celkem napočítáme okolo 35 vozů Fiat 500, 600 a 850 + jedna F 127. Start. Na první výzvu ke startu nikdo nereaguje, ovšem na tu druhou...... vyrazili všichni najednou, místo přehledné a spořádané fronty vládne chaos. Jede se podle mapy ve dvou provedeních a čekají nás 4 samokontroly a 4 kontroly. Úkol číslo 1 – hmm, „Houby s octem“, copak to asi bude? Vcelku jednoduché, házíme houby do octu...... Houbičky na nádobí házíme do sklenice, do velké sklenice či spíše vázy. S octem. S lahví octa. Zní to jednoduše, ale z 5 houbiček hodit na cíl alespoň jednu je úspěch. Po neuvěřitelně úzkých silničkách, či polních cestičkách se probíjíme ke kontrole číslo 2 – „Zajíc v pytli“, tedy co bude toto? Zajíce v pytli nekupujeme nýbrž hledáme. A vypadá to opravdu zajímavě. V první chvíli netušíme co se zde děje, obrovský pytel, v něm štafle a na dně se cosi hýbe.... To cosi je soutěžící. Skočím do pytle, jsem po pás zasypán polystyrenovou výplní a hledám v ní malého plyšového zajíčka, připadám si jako „strýček Skrblík“ plovoucí v dolarech. Zanořuji se a vynořuji, lovím, nakonec se daří. Ve dvouminutovém limitu nenalézají všichni, což dává jisté šance na výhru..... Čekají nás jistě zajímavá videa a fotky. A další úkol. „Chytání lelků“. Ech, pardon, vlastně lilků. Zajímavá kombinace rybářského prutu a lilků, na háček se v limitu 45 vteřin snažíme „nalovit“ co nejvíce lilků, samozřejmě na body. Sleduji počínání několika posádek, zajímavé je, že mají všichni stejný počet bodů..... Nu a na závěr tradiční slalom
Tříprsťák
Návštěvník

Příspěvek od Tříprsťák »

Spanilka Českým Rájem byla nádherná. Akorát ranní cesta z Černošic do Brandejsa mi připravila překvapení - krom toho, že byla kolem Radotína mlha jsem zjistl, že mám mlhu i v kabině auta. Zastavil jsem, zvednul haubnu motoru a - ouha, celý motorový prostor byl hojně "nakonzervován" olejem. Jak jsem v noci dolíval kapaliny, zapomněl jsem do motoru vrátit měrku oleje a on pak po cestě tou dirkou flusal jak lama. Inu, co dělat. Drátem jsem zjistil, kolik oleje zbylo, dolil jsem, očistil co se dalo, vyrobil provizorní ucpávku pomocí šroubováku a izolačky a tradá dál. V Brandejse jsme zjistili, že měrka z f500 tam pasovat nebude, tak jsem to celé odjezdil s tím olepeným šroubovákem. Fiatlon byl moc pěkný (jak popsal Kronicar), mně se moc líbila rozhledna, kterou tvořil vysokánský ocelový sloup s točitým schodištěm vinoucím se kolkolem vzhůru. Pro slabší nátury se závratěmi totální drasťák - schodiště i horní plošina byly svařeny z roštů a tudíž celé průhledné, rozhledna se navíc ve větru (a též aktivním přičiněním Předsedy a Kronicara) poněkud houpala. Velice jsme ocenili statečnost Kačky, která, ač se bála, s námi vylezla až nahoru. Z kolony fiatů poněkud vyčníval Renda, který anžto ještě nezprovoznil Fiata a nechtěl si nechat akci ujít, akci odjezdil "civilem" značky Peugeot, čímž se konečně zcela veřejně a beze studu přihlásil k nám, falešným prorokům, kteří "káží" Fiat a "pijí" jiné značky. Prima akce. Spanilka malinkých fiátků má úžasnou atmosféru - šňůra různobarevných kulatých stříšek, linoucí se nádhernou přírodou je zážitek, který stojí za to! Všem majitelům velkých fiatů doporučuji: rozšiřte svoji modelovou řadu o f500 nebo 600 :) Budu-li moci, příště jedu zas.
Filip HK
Návštěvník

Příspěvek od Filip HK »

Já na té Spanilé Jízdě byl také,byl to první sra tak nevím jestli tenhle byl lepší než kterýkoliv ,ale o srandu nebyla nouze.těším se na další srazy až se trošku otrkám a budu moct konverzovat se skušenějšími členy.
Kronicar
Návštěvník

Příspěvek od Kronicar »

Sleduji počínání několika posádek, zajímavé je, že mají všichni stejný počet bodů..... Málem bych zapomněl, u úkolu číslo 2 bylo připraveno malé zpestření v podobě návštěvy unikátní rozhledny. Za nevelký poplatek jsme se vydrápali po železném schodišti dobrých 40 metrů vysoko. Výšlapu se zúčastnila i Kačka a předvedla nejedno malé vystoupení. Hlavně když se nám podařilo rozhlednu rozhoupat....... Nu a na závěr tradiční slalom na čas. Letos opět s vozem. Dráha je poněkud „těsná“ a větší vozy mají s jejím projetím lehké problémy. Okukuji styl a snažím se zjistit kudy vede optimální průjezdní dráha. Překvapivý úspěch slaví vozy jedoucí klidným tempem, řidiči stíhají točit volantem a nemusí pak zbytečně couvat.... což se o mě říci nedá. Nemohu si pomoci, jedu co to dá, bohužel musím pak couvat a hned 2x. Přesto dosahuji alespoň průměrného času. Na rozdíl od „klidných“ průjezdů ten můj sklidí divácký ohlas, šestikilo jedoucí chvílemi po dvou kolech je velmi fotogenické..... Čekáme na poslední posádku na trati, nějak se courají a další program proto nabírá poněkud zpoždění. Na druhou stranu je alespoň čas na drobnou opravu, nesvítí mi zadní světlo..... žárovka. A nejde vydolovat. Beru si kladívko což spolehlivě přitáhne pozornost diváků, během chvíle si mě fotí dobrá desítka fotografů. Daří se, po chvíli boje z oxidací světla svítí a klakson troubí..... Odjezd na spanilou jízdu Českým rájem. Jedeme v klidu a v pohodě, kocháme se krajinou a dominantami. Projíždíme okolo Trosek. Míříme k Prachovským skalám kde bude v parkhotelu Skalní město vyhlášení výsledků. Obsluha si splní svoje, roznese jídlo, kasíruje, ale víc se od ní čekat nedá. Proto po vyhlášení zvedáme kotvy a přesunujeme se na Prachovské skály. Jo, ty výsledky..... No pro nás (pro FCC) nic moc. Vyhrávají dámy, všechna tři místa obsazují ženy, nás muže nechávají za sebou. Jednu z cen si odnáší Adéla. Na kompletní výsledky si počkáme. Prachovské skály. Je po sezoně což znamená: neplatí se za vstup ani parkoviště, milé. Absolvujeme krátký okruh za tři čtvrtě hodinky. Kocháme se skalami i výhledem, dokonce sbíráme houby. Prolézáme průrvy a schodiště. Po návratu k vozům se vydáváme k domovu. Nastává reorganizace spolujezdců, ke mě se vejde Kačka a Pavel, Karel přesedá k Václavovi. Ještě krátká (asi hodinová) pauza u kolegy fiatáře, který nám předvedl čerstvě zrenovovaný Mercedes Benz 220. Marcela se svým rychlým vozem jede napřed, my ji následujeme, nasazujeme tempo. Po dálnici to jede jedna báseň.
Kronicar
Návštěvník

Příspěvek od Kronicar »

V Brandýse nad Labem jsme krátce před osmou, je rozdělán oheň, opékáme buřty, možná letos naposled. Těchto radovánek se Václav a spol. již nezúčastňují. Takže tlacháme a opékáme, do 22 hodin. Konec akce, jedu domů
Black
Návštěvník

Příspěvek od Black »

Filip HK: sranda je vždycky, když se to soutěžení moc "nežere" a když jde hlavně o setkání s bezva lidičkama. Nejvíc se "kvalita člena" pozná na vícedenních srazech (hlavně v pozdních nočních hodinách). Už teď se těším na Poděbrady.
Dav
Návštěvník

Příspěvek od Dav »

nám se to moc líbilo, taková sobotní pohodovka...
Vlasovec
Návštěvník

Příspěvek od Vlasovec »

to Tříprsťák: To s tou měrkou se mi již také jednou stalo. Při dolévání oleje jsem ji povytáhnul, aby mi olej nevybublával horem, no a pak jsem ji zapomněl zasunout zpět. Také jsem měl v autě mlhu a motorový prostor celý zaliskaný. Jediný štěstí bylo, že jsem tam tu měrku aspoň nechal, takže pak stačilo jen ji zasunout, odolejit okolí motoru, dolít olej do motoru a mohlo se pokračovat v cestě... ;-)
předseda
Návštěvník

Příspěvek od předseda »

to Kronicar já si to myslel ,že ten sobotní příjezd z Prachovských skal nebude do 20 hod,ale je fakt ,že na buřtíky už asi počasí nebude?! Vem s sebou účetnictví tedy alespoň základní info. Luigi pracuje a Enzo je na služebce,takže zítra nepřijdou.
Odpovědět