čalounění stropu ...

Sedačky, odhlučnění, přístrojová deska
Odpovědět
Uživatelský avatar
FreeRider
Diskusní matador
Diskusní matador
Příspěvky: 190
Registrován: neděle 4. listopad. 2007 20:30
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

čalounění stropu ...

Příspěvek od FreeRider »

Zdravím... bych se chtěl zeptat čím nejlíp nalepit čalounění stropu u F 850 speciál? Každopádně celoplošně...jen ale nevím přesně čím aby to pořádně drželo :)
Fiat 850 berlina [1968]
Fiat 850 Speciál [1971]
Fiat Bravo 1.8 GT 16V [1997]
Uživatelský avatar
oldav
Aktivista
Aktivista
Příspěvky: 99
Registrován: pátek 16. listopad. 2007 7:33

Re: čalounění stropu ...

Příspěvek od oldav »

Bohužel nevím, jak na strop, ale rád bych se zeptal jak se sundavá klička na stahování oken na F125p, netuším, jak je zajištěna a slyšel jsem o spec. nástroji. Nevím však, jak vypadá. Dík za info.
1971 FIAT 125p 1300, bílý a plná garáž starých krámů
Petr z Kolína
Návštěvník

Re: čalounění stropu ...

Příspěvek od Petr z Kolína »

Bylo tu již popsáno - ale jednoduše - odmáčknout umělohmotný kroužek k tapecírunku , objeví se pružina ve tvaru řeckého písmena omega , vytáhnout na stranu ,kde je pružina vcelku , pozor ráda odskočí a je k nenalezení , šroubovákem , kleštičkami , klička se vytáhne ,poté se objeví tisícihran s drážkou , kam se při montáži zpětnou manipulací do drážek v kličce vrátí pružina.
Petr z Kolína
Návštěvník

Re: čalounění stropu ...

Příspěvek od Petr z Kolína »

K tomu lepení , sice v autě jsem to nedělal, ale panely v koupelně drží perfektně - Lukoprén dle návodu k použití , natřít obě plochy , nechat zavadnout a tlakem dlaní , gumovou paličkou přitisknout.
Honza F 127
Návštěvník

Re: čalounění stropu ...

Příspěvek od Honza F 127 »

Petr z Kolína píše:Bylo tu již popsáno - ale jednoduše - odmáčknout umělohmotný kroužek k tapecírunku , objeví se pružina ve tvaru řeckého písmena omega , vytáhnout na stranu ,kde je pružina vcelku , pozor ráda odskočí a je k nenalezení , šroubovákem , kleštičkami , klička se vytáhne ,poté se objeví tisícihran s drážkou , kam se při montáži zpětnou manipulací do drážek v kličce vrátí pružina.
Taktak, taky je dobré to dělat při zavřených dveřích, okruh k hledání ztracené pružinky se tím zmenší :mrgreen:
Uživatelský avatar
Tříprsťák
Notorický kecal
Notorický kecal
Příspěvky: 441
Registrován: sobota 3. listopad. 2007 16:08
Bydliště: Černošice
Kontaktovat uživatele:

Re: čalounění stropu ...

Příspěvek od Tříprsťák »

To lepení čalounění stropu mne také čeká. Také to nejspíš zkusím některou z odrůd chemoprenu a asi si při téhle práci dám fiátka na kolíbku - myslím, že na boku se to bude dělat lépe, než nad hlavou. Navíc to určitě udělám dříve, než nandám okna a dveře, takže u toho bude i kam šlápnout :D Lépe se mi to dělalo u f127Mk3 - ta má celý strop z jednoho kusu kartonu - ten jsem zadními dvířky z auta vyndal, pěkně doma na zemi polepil novým plátnem a zase nasunul do auta a nacvakal špuntíky :)
...upřímně řečeno - sám celou dobu ze zájmem čekám, kdo na tuhle otázku FreeRiderovi odpoví, neb každá předchozí zkušenost by byla dobrá. Někdy zjara to provedu a pak se pochlubím, jak to dopadlo.
Fiat 1100/103E: 1957
Fiat 600D: 1961 polocabrio, 1962, 1968, 1968, 1969
Fiat Panda: 1988, 1997 4x4, 1991 Selecta
Lancia Y: 1996 (variator), 1988 (LPG)
Chrysler Voyager 3,3: 1994, 1995 (LPG)
Trabant 601: 1977
Jawa 250: 1961
Uživatelský avatar
FreeRider
Diskusní matador
Diskusní matador
Příspěvky: 190
Registrován: neděle 4. listopad. 2007 20:30
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: čalounění stropu ...

Příspěvek od FreeRider »

takže abych se taky podělil....původně sem chtěl taky použít něco z rodiny chemoprénu, ale jelikož jsem na strop a zadní sloupky nalepil 2cm polystyrenu [kritiku přijmu] kvůli vyrovnání postraních přechodů a taky abych měl místo na přidělání světel osvětlení interiéru [zrušil jsem osvětlení v zrcátku], tak jsem musel sehnat něco, co polystyren nerozleptá.... nakonec zvítězil super fix od pattexu. testovací lepení doma proběhlo úspěšně, tak teď je momentálně strop v garáži v první etapě lepení, hezky zafixovaný a v garáži se topí aby to pěkě uschlo...až to sundám... tak napíšu jak to drží ;-)

Pro ilustraci fotka jak to teď vypadá...
Přílohy
01 171.jpg
Fiat 850 berlina [1968]
Fiat 850 Speciál [1971]
Fiat Bravo 1.8 GT 16V [1997]
Uživatelský avatar
Kronicar
Notorický kecal
Notorický kecal
Příspěvky: 900
Registrován: sobota 3. listopad. 2007 16:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: čalounění stropu ...

Příspěvek od Kronicar »

Já to lepil na šestikilu vším možným a nikdy to pořádně nedrželo.... Ani Chemoprénem, ani superfixem a podobným, dokonce jsem se to pokoušel podlepit oboustranou samolepkou, to bylo úplně na houby. Zasvítilo sluníčko a měl jsem to na hlavě. Asi nejdéle to podržel ten Chemoprén. Nejlepší by bylo to auto obrátit na střechu, nalepit a pořádně zatížit... :mrgreen:
Fiat 1100 -1939
Fiat 2300 S -1963
Fiat 600 D -1965, 1968, 1969
Fiat 850 SC -1971
Fiat 128 SC -1975
Fiat 128 A - 1971
Fiat 238 -1980
Fiat 127 Mk 2 -1980
Fiat Uno 1.3 Turbo -1986
Lancia Beta 2000 HPE -1978
.....a to není všechno
Uživatelský avatar
FreeRider
Diskusní matador
Diskusní matador
Příspěvky: 190
Registrován: neděle 4. listopad. 2007 20:30
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: čalounění stropu ...

Příspěvek od FreeRider »

no já si taky říkal že bych to nejradši hodil na střechu :lol: .. ale rad ši sem to podložil jednou deskou polystyrenu na plochu.. a třema dalšíma zafixoval o podlahu a tunel...takže si myslím že to tlačí na spoj dostatečně :D aspoň doufám teda no :)
Fiat 850 berlina [1968]
Fiat 850 Speciál [1971]
Fiat Bravo 1.8 GT 16V [1997]
Black
Notorický kecal
Notorický kecal
Příspěvky: 335
Registrován: pondělí 5. listopad. 2007 11:15
Bydliště: Žatčany

Re: čalounění stropu ...

Příspěvek od Black »

Soused je čalouník a taky to lepí chemoprénem. Jen pro dokonalejší, jednodušší, rychlejší a hlavně časově stejnoměrnější nanesení lepidla na obě plochy používá upravenou vzduchovou stříkací pistoli.
Uživatelský avatar
oldav
Aktivista
Aktivista
Příspěvky: 99
Registrován: pátek 16. listopad. 2007 7:33

Re: čalounění stropu ...

Příspěvek od oldav »

Ahoj, já bych taky šel do chemoprénu a nebo slovenského bratříčka alkaprénu jen nevím, které to ředění je pravé. Kupovával jsem to v prodejně Guma v Ječné ul. v Praze nebo v drogerii v Sefertově ulici na Žižkově P3. Taky bych myslel, že nejraději na střechu a zatížit. To tepelné namáhání sluncem nebo při vytápění a trvalá pozice ve visu jsou skutečně na spoj náročné.
1971 FIAT 125p 1300, bílý a plná garáž starých krámů
Uživatelský avatar
FreeRider
Diskusní matador
Diskusní matador
Příspěvky: 190
Registrován: neděle 4. listopad. 2007 20:30
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: čalounění stropu ...

Příspěvek od FreeRider »

Takže....strop je u konce ... co na to říkáte?

http://www.fiat850.tym.cz/pictures/skladani/152.jpg
http://www.fiat850.tym.cz/pictures/skladani/153.jpg

podrobnosti o celý stavbě zde http://www.fiat850.tym.cz pod odkazem stavba :D
Fiat 850 berlina [1968]
Fiat 850 Speciál [1971]
Fiat Bravo 1.8 GT 16V [1997]
Uživatelský avatar
Tříprsťák
Notorický kecal
Notorický kecal
Příspěvky: 441
Registrován: sobota 3. listopad. 2007 16:08
Bydliště: Černošice
Kontaktovat uživatele:

Re: čalounění stropu ...

Příspěvek od Tříprsťák »

No, dobrý. Ale tohle už je vpodstatě volná tvorba.
Mne momentálně jde o to, jak přilepit na strop šestistovky originální plastový polep tak, aby tam držel - což je opravdu trošičku oříšek.
Fiat 1100/103E: 1957
Fiat 600D: 1961 polocabrio, 1962, 1968, 1968, 1969
Fiat Panda: 1988, 1997 4x4, 1991 Selecta
Lancia Y: 1996 (variator), 1988 (LPG)
Chrysler Voyager 3,3: 1994, 1995 (LPG)
Trabant 601: 1977
Jawa 250: 1961
Uživatelský avatar
FreeRider
Diskusní matador
Diskusní matador
Příspěvky: 190
Registrován: neděle 4. listopad. 2007 20:30
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: čalounění stropu ...

Příspěvek od FreeRider »

Mno....tak to osobně ani nevim co v sestikilu je :(
Fiat 850 berlina [1968]
Fiat 850 Speciál [1971]
Fiat Bravo 1.8 GT 16V [1997]
Honza F 127
Návštěvník

Re: čalounění stropu ...

Příspěvek od Honza F 127 »

Náhodou mně se to líbí... je v tom vidět už dost práce (hlavně pokud si to sám kytoval a lakoval, k tomu já se odhodlávám už rok a pořád nic). Tohle auto neni žádnej ultramega unikát,je jich celkem dost, navíc pokud se nepletu tak FR to koupil jako holou kastli na kolech a postavil si to uplně odznova, takže žádná "zachovalá leštěnka" na to nepadla 8)
Takže proč si to neudělat dle svých představ, ten vnitřek se mi líbí, jenom se trochu bojím toho středového panelu, na fotce kde je čerstvě vyndaný z formy vypadá dosti strašidelně :mrgreen:
Uživatelský avatar
FreeRider
Diskusní matador
Diskusní matador
Příspěvky: 190
Registrován: neděle 4. listopad. 2007 20:30
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: čalounění stropu ...

Příspěvek od FreeRider »

Honza F 127 píše:Náhodou mně se to líbí... je v tom vidět už dost práce (hlavně pokud si to sám kytoval a lakoval, k tomu já se odhodlávám už rok a pořád nic). Tohle auto neni žádnej ultramega unikát,je jich celkem dost, navíc pokud se nepletu tak FR to koupil jako holou kastli na kolech a postavil si to uplně odznova, takže žádná "zachovalá leštěnka" na to nepadla 8)
Takže proč si to neudělat dle svých představ, ten vnitřek se mi líbí, jenom se trochu bojím toho středového panelu, na fotce kde je čerstvě vyndaný z formy vypadá dosti strašidelně :mrgreen:
Tak tak....byla to holá kastle na kolech a všechno na tom dělám sám s tátou...takže díky za pochvalu :)
Jinak ten středovej panel se mi taky nezdál když sem ho z ty formy vyndal [je to moje první práce s laminátem], ale po seřezání a dopasování na místo už je to o něčem jinym :vivat: ... ještě jak ho teď i s palubkou sladím do jedný látky a osadím všema věcma co tam přijdou, tak myslím že to vůbec nebude mít chybu :tongue:
Fiat 850 berlina [1968]
Fiat 850 Speciál [1971]
Fiat Bravo 1.8 GT 16V [1997]
Odpovědět