XXV. ročník setkání italských automobilů v Poděbradech se koná 20. dubna 2024.

Renovace F500/F

Vše nezařaditelné, možno i nesouvisející s Fiatem
Odpovědět
Milena
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: středa 13. květen. 2020 6:55

Renovace F500/F

Příspěvek od Milena »

Zdravím všechny nadšence :brow:
Nastal čas, kdy se chystám dopřát své Hašlerce - Fiat 500/F 1970 - nějakou péči. Minimálně potřebuje natáhnout komplet novou elektriku, pořešit interiér, vyspravit pár prohnilých děr, nová kola.... Když to tak počítám jedno k druhýmu, a když už bude odstrojená, vypadá to na kompletku :oops:
Nejradši bych jí na zimu někam šoupla a na jaře si jí vyzvedla celou novou a krásnou. Tak nějak tuším, že do toho budu muset zainvestovat nějaký prachy, i tuším, že to nebude málo ale úplně konkrétní představu nemám. Na kolik cca vás vyšla renovace vašich mazlíků? Prosím prosím, měli byste kontakt na někoho megašikovnýho, ověřenýho a spolehlivýho, kdo by byl schopný a ochotný se do toho pustit a nesedřel mě přitom z kůže? Ideálně Praha-Západ/Praha/Střední Čechy. Za případné tipy moc a moc děkuji :ciao:
Fiat 500f 1970 - Hašlerka
a 6x Volvokrabice (Labutěnka, Turbošmejd, Glen, Hnusák, Elvíra, Mazel)
Uživatelský avatar
Renda ze Záboří
Notorický kecal
Notorický kecal
Příspěvky: 357
Registrován: neděle 4. listopad. 2007 10:54
Bydliště: Záboří 12
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace F500/F

Příspěvek od Renda ze Záboří »

O renovacích něco vím a je třeba si hned na začátku říct, jaký auto vlastně chcete! Buď na ježdění a aby něco vydrželo nebo vozidlo historicky věrné. Ceny renovací letí nahoru, protože všeobecně zdražuje práce a to hodně, díly také, ale ne tolik. Cena renovace 5 kila v prvním případě vychází cca 150-250 000,- Kč v tom druhém 300 000,- Kč a i více.......Cena se odvíjí hlavně od stavu a shnilosti karoserie. Obecně je levnější z Italie dovézt hotové auto - 5-10 000,- eu a jezdíte hned a to své prodat.
Bohužel lidí, kteří umí vůz dobře zrenovovat moc není, takže si budete muset někde stoupnout do fronty a třeba i pár let počkat! Bohužel mladí se snaží nějaké peníze vyčumět z mobilů a řemeslo je pro ně sprostý slovo! Já už renovace nedělám, protože co jsem měl udělat je skoro hotový a sklonek života věnuju mejdanům a jiným obveselujícím aktivitám.........
"I kdybys 100x žil, blbost nevymýtíš!"
(Ehlenovo moudro)
Odpovědět