F 850 - hlava válců

Vše nezařaditelné, možno i nesouvisející s Fiatem
Odpovědět
Uživatelský avatar
Renda ze Záboří
Notorický kecal
Notorický kecal
Příspěvky: 357
Registrován: neděle 4. listopad. 2007 10:54
Bydliště: Záboří 12
Kontaktovat uživatele:

F 850 - hlava válců

Příspěvek od Renda ze Záboří »

A v soutěži o nejstupidnější otázku vyhrává.........

Edit Radek: Rendo, ne každý tomu rozumí a ne každý má na to, aby si to nechal někde udělat. Ano, existuje dělba práce a každý by měl dělat pouze to co umí a čemu rozumí. Existují však věci, který si dotyčný chce udělat sám, ať již proto, že nemá na to, aby zaplatil někoho kdo mu to udělá, nebo proto, že je samouk a má to třeba jako hobby. Já třeba také nevím jaké je pořadí ventilů, ikdyž je pravda, že bych se do štalování ventilů ani nepouštěl. Ale například do přeprogramování řídící jednotky moderních vozů bych se klidně pustil a také bych musel hledat jak do toho, případně vznést na nějakém foru dotaz. Od toho tato fora jsou. Proto Tvou poznámku považuji přinejmenším za nemístnou.

Omlouvám se za editaci Tvého příspěvku, ale přišlo mi to lepší, než "citace".

R.
"I kdybys 100x žil, blbost nevymýtíš!"
(Ehlenovo moudro)
Uživatelský avatar
Renda ze Záboří
Notorický kecal
Notorický kecal
Příspěvky: 357
Registrován: neděle 4. listopad. 2007 10:54
Bydliště: Záboří 12
Kontaktovat uživatele:

Re: F 850 - hlava válců

Příspěvek od Renda ze Záboří »

Renda ze Záboří píše:A v soutěži o nejstupidnější otázku vyhrává.........

Edit Radek: Rendo, ne každý tomu rozumí a ne každý má na to, aby si to nechal někde udělat. Ano, existuje dělba práce a každý by měl dělat pouze to co umí a čemu rozumí. Existují však věci, který si dotyčný chce udělat sám, ať již proto, že nemá na to, aby zaplatil někoho kdo mu to udělá, nebo proto, že je samouk a má to třeba jako hobby. Já třeba také nevím jaké je pořadí ventilů, ikdyž je pravda, že bych se do štalování ventilů ani nepouštěl. Ale například do přeprogramování řídící jednotky moderních vozů bych se klidně pustil a také bych musel hledat jak do toho, případně vznést na nějakém foru dotaz. Od toho tato fora jsou. Proto Tvou poznámku považuji přinejmenším za nemístnou.
R.
Hele Radku asi takhle:
- princip spalovacího motoru jsme se všichni učili tuším v 6. nebo 7. třídě a to ve Fyzice! Někteří ještě jednou a podrobněji na střední škole! I člověk jehož IQ dosahuje podprůměrných hodnot by měl po hodině této bezpečně dokázat určit na jakémkoliv spalovacím motoru který ventil je sací a který výfukový - jo že nedával pozor - to je ale jeho problém!
- myslím si, a to už jsem tu i onde psal mockrát, že člověk pouštící se do takové a podobných mechanických akcí by o věci měl mít aspoň primitivní povědomost a né se hned blbě vyptávat.....
- jo je to hrozně jednoduchý - napíšu dotaz a čekám - co bych se namáhal něco zkoumat, nebo se vzdělávat - ať svůj čas marní ostatní - však on se někdo najde néééé! Já si přece hlavu lámat nebudu :greenf:
- No chlapci koho se to dotýká ty mé kydy, tak se omlouvám! Sorry já byl vždy zvyklej přijít věcem na kloub a pochopit je a rozhodně bych se za blbou otázku styděl - a to i teď :?: :!: :?:
- kde budete až Vám ten internet a mobily vypnou - zkuste všichni trochu popřemejšlet!
"I kdybys 100x žil, blbost nevymýtíš!"
(Ehlenovo moudro)
Uživatelský avatar
Radek
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 283
Registrován: sobota 3. listopad. 2007 16:08
Bydliště: Praha 7
Kontaktovat uživatele:

Re: F 850 - hlava válců

Příspěvek od Radek »

Rendo,

z fyziky mám maturitu a o spalovacích motorech to rozhodně nebylo, ikdyž máš pravdu, že na základce se základní princip probíral. To už je ale tak dávno a v životě jsem to nepotřeboval, že bych na motoru ani nepoznal co je ventil, natož který to je. Místo šroubováku, klíčů, příp. kladiva mám totiž mobilní telefon a číslo na asistenční službu. Není to totiž o inteligenci, nebo blbosti, ale o tom, že žádný učený z nebe nespadl a každý holt umíme něco jiného.
Radek
Uživatelský avatar
Renda ze Záboří
Notorický kecal
Notorický kecal
Příspěvky: 357
Registrován: neděle 4. listopad. 2007 10:54
Bydliště: Záboří 12
Kontaktovat uživatele:

Re: F 850 - hlava válců

Příspěvek od Renda ze Záboří »

Nemůžu si pomoct, ale znát princip spalovacího motoru, tedy něčeho co je na světě tak rozšířeno, patří k všeobecnýmu vzdělání a měl by ho každý znát! Obzvlášť člověk pořídivší si veterána chtěje se v něm rejpat!
Chápu otázky typu:
- přehřejvá se mi to
- klepe to ve vyšších otáčkách
- unikají kapaliny ze záhadných míst
- co nahradit čím a tak.....
Rozhodně by mě třeba potěšila otázka co mohu udělat při adiabatickém rozpínání plynů v motoru pro zvýšení účinnosti Carnotova cyklu s ohledem na detonační hoření směsi - no nebo podobné :ok:
Ale ptát se na základní stavbu motoru, princip a věci všeobecně známé značí jen a jen lennost tázavšího se se tím nějak namáhat - Howgh! :retard: :retard:
Naposledy upravil(a) Renda ze Záboří dne čtvrtek 17. květen. 2012 2:00, celkem upraveno 1 x.
"I kdybys 100x žil, blbost nevymýtíš!"
(Ehlenovo moudro)
Uživatelský avatar
Radek
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 283
Registrován: sobota 3. listopad. 2007 16:08
Bydliště: Praha 7
Kontaktovat uživatele:

Re: F 850 - hlava válců

Příspěvek od Radek »

Rendo,

tohle opravdu nemá smysl. Nechci se s Tebou hádat! Myslím, že svůj názor jsem již vyjádřil dostatečně a srozumitelně. Tímto považuji naši výměnu názorů za ukončenou.
Radek
Uživatelský avatar
Renda ze Záboří
Notorický kecal
Notorický kecal
Příspěvky: 357
Registrován: neděle 4. listopad. 2007 10:54
Bydliště: Záboří 12
Kontaktovat uživatele:

Re: F 850 - hlava válců

Příspěvek od Renda ze Záboří »

Já si ale nezačal! Howgh!
"I kdybys 100x žil, blbost nevymýtíš!"
(Ehlenovo moudro)
karel - škola
Návštěvník

Re: F 850 - hlava válců

Příspěvek od karel - škola »

Každý z vás má svoji pravdu ,prostě by se dalo říct ,že mladší z vás by situaci /daný problém/ řešil způsobem pro dnešní dobu zcela běžným a normálním ,Renda volí způsob ,který je i pro mě bližší.Dříve jsme ani takové možnosti neměli, dotyčnému vůbec neuškodí nastudovat si B. Steinera,opravdu pro modely F 500,600 a 850 je to nejlepší dosažitelná kniha u nás!!! :mrgreen: V dnešní době /vidím to u svých dětí/ se pořád pospíchá a tudíž není čas na zkoumání , čtení ,prohlížení ,ale je rychlejší se kouknout na net nebo se zkušenějšího zeptat :razz:
Odpovědět