XXV. ročník setkání italských automobilů v Poděbradech se koná 20. dubna 2024.

Lampárna

Vše nezařaditelné, možno i nesouvisející s Fiatem
Odpovědět
Black
Notorický kecal
Notorický kecal
Příspěvky: 335
Registrován: pondělí 5. listopad. 2007 11:15
Bydliště: Žatčany

Re: Lampárna

Příspěvek od Black »

Renda ze Záboří píše: pondělí 2. listopad. 2020 2:09 ... Nicméně 400 m2 uživí jednoho člověka - naštěstí mám na zahradě 800 m2, takže u mně dobrý! Zlikviduju zbytky Fiatů a zasadím brambory - huráááááá
Zimu a příští rok přečkáme - mám dobrý sklep a letos se zadařilo - takže v něm 2 tuny brambor (mám trošku větší rodinu :D ). Ale meruňka letos nebyla na zahradě ani jedna a tak bohudík za těch 40 litrů z loňského roku - no budeme se muset trošku uskromnit. :roll:
Karel
Návštěvník

Re: Lampárna

Příspěvek od Karel »

Ahoj ! díky za přání :D
také jsem slyšel o dalších vlnách a dlouhé"covidové" době.Jasně , začne se razit heslo - zahrada ,zelenina ,ovocné stromy =soběstačnost. Ceny chat ,chalup a domků na vesnicích slušně stoupají. U nás ve vesničce u Poděbrad je cca 270 stálých obyvatel a podle covidové mapy žádný nakažený!Bydlení mimo velká a větší města se tedy zdá být bezpečnější , ve velkých městech bude lepší zdravotní zabezbečení a péče, co je nakonec lepší ?!No nic musíme věřit , že tyto předpovědi se nenaplní. :lol:
Uživatelský avatar
Ondrej
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 897
Registrován: sobota 3. listopad. 2007 16:08
Bydliště: Doubrav.
Kontaktovat uživatele:

Re: Lampárna

Příspěvek od Ondrej »

Renda ze Záboří píše: úterý 3. listopad. 2020 23:52 Obávám se, že dovolená v příštím roce je to poslední co teď lidi zajímá........ Podle aktuálních zpráv zcela nezávislých novinářů je tato covidová vlna první za účelem zničení ekonomik jednotlivých států - což se průběžně poměrně úspěšně daří! Příští rok bude vypuštěn další vir, ale ten už bude mít 30% úmrtnost za účelem snížení lidské populace. Věřte - nevěřte - budoucnost to ukáže.........
Nesouhlas! Při všech těch apokalyptických vizích, které média tvoří a při všudypřítomné "blbé náladě", je naopak potřeba rozptýlit se něčím pozitivním. Nevidím důvod, proč se na dovolenou netěšit a neplánovat!

Nebo je na tom ta společnost opravdu tak blbě, že se i tady na klubu místo fiatů bude řešit jen kovid??
1969 F125p 1300 ... bílý limuzín
1969 F850 Sport Coupe ... Červený Drak
1969 F850 Special ... ex Vzpurník
1987 Fiat Panda ... krabička plná překvapení
+1997 Fiorino Panorama

V nebi mě nechtějí a v pekle se mě bojí, tak jsem tady...
Luigi
Aktivista
Aktivista
Příspěvky: 63
Registrován: pondělí 5. listopad. 2007 21:12

Re: Lampárna

Příspěvek od Luigi »

Dodatečně Karlovi k svátku, uzdravení a jasné mysli přeje všeho ve zdraví Luigi z Krkonoš. Neklesejme na mysli fiatar to vymyslí...:))))
Ahoooj.
Luigi
Aktivista
Aktivista
Příspěvky: 63
Registrován: pondělí 5. listopad. 2007 21:12

Re: Lampárna

Příspěvek od Luigi »

Luigi píše: úterý 10. listopad. 2020 7:06 Dodatečně Karlovi k svátku, uzdravení a jasné mysli přeje všeho ve zdraví Luigi z Krkonoš. Neklesejme na mysli,
fiatář to vymyslí...:))))
Ahoooj.
Uživatelský avatar
Ondrej
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 897
Registrován: sobota 3. listopad. 2007 16:08
Bydliště: Doubrav.
Kontaktovat uživatele:

Re: Lampárna

Příspěvek od Ondrej »

1969 F125p 1300 ... bílý limuzín
1969 F850 Sport Coupe ... Červený Drak
1969 F850 Special ... ex Vzpurník
1987 Fiat Panda ... krabička plná překvapení
+1997 Fiorino Panorama

V nebi mě nechtějí a v pekle se mě bojí, tak jsem tady...
Uživatelský avatar
Renda ze Záboří
Notorický kecal
Notorický kecal
Příspěvky: 357
Registrován: neděle 4. listopad. 2007 10:54
Bydliště: Záboří 12
Kontaktovat uživatele:

Re: Lampárna

Příspěvek od Renda ze Záboří »

Naposled u mně nakupoval v říjnu 2018......... Ať je mu země lehká! Doufám, že to na mě za těch pár let taky nepřijde..........
"I kdybys 100x žil, blbost nevymýtíš!"
(Ehlenovo moudro)
Uživatelský avatar
Kronicar
Notorický kecal
Notorický kecal
Příspěvky: 900
Registrován: sobota 3. listopad. 2007 16:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Lampárna

Příspěvek od Kronicar »

Smutná zpráva, naposledy jsem ním mluvil asi před měsícem. ČEST JEHO PAMÁTCE!
Fiat 1100 -1939
Fiat 2300 S -1963
Fiat 600 D -1965, 1968, 1969
Fiat 850 SC -1971
Fiat 128 SC -1975
Fiat 128 A - 1971
Fiat 238 -1980
Fiat 127 Mk 2 -1980
Fiat Uno 1.3 Turbo -1986
Lancia Beta 2000 HPE -1978
.....a to není všechno
Uživatelský avatar
Pedro
Notorický kecal
Notorický kecal
Příspěvky: 524
Registrován: pondělí 5. listopad. 2007 6:55
Kontaktovat uživatele:

Re: Lampárna

Příspěvek od Pedro »

A tak to je smutná zpráva.
Pokaždé jsme si dobře pokecali o stopětadvacítkách. Bude nám chybět.
Pedro.
F I A T 1 2 5 b e r l i n a , 2 x O H C , 1 6 0 8 c c m , 9 0 H P - Ital, 1 9 7 0
ALFA ROMEO ALFETTA 2,0 96 kW, 1 9 8 5
FIAT STILO 1,9 JTD, 8 5 k W
Uživatelský avatar
Renda ze Záboří
Notorický kecal
Notorický kecal
Příspěvky: 357
Registrován: neděle 4. listopad. 2007 10:54
Bydliště: Záboří 12
Kontaktovat uživatele:

Re: Lampárna

Příspěvek od Renda ze Záboří »

Všem Ondřejům teda těm dvěma co z klubu znám přeju všechno nejlepší k svátku! Žijte dlouho a blaze Ondro a Ondreji!!
"I kdybys 100x žil, blbost nevymýtíš!"
(Ehlenovo moudro)
josef43
Začátečník
Začátečník
Příspěvky: 18
Registrován: pátek 1. únor. 2013 12:36

Re: Lampárna

Příspěvek od josef43 »

Taky přejeme všechno nejlepší.Dana a Josef.
Uživatelský avatar
Ondrej
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 897
Registrován: sobota 3. listopad. 2007 16:08
Bydliště: Doubrav.
Kontaktovat uživatele:

Re: Lampárna

Příspěvek od Ondrej »

Za sebe teda pěkně děkuju! :)
1969 F125p 1300 ... bílý limuzín
1969 F850 Sport Coupe ... Červený Drak
1969 F850 Special ... ex Vzpurník
1987 Fiat Panda ... krabička plná překvapení
+1997 Fiorino Panorama

V nebi mě nechtějí a v pekle se mě bojí, tak jsem tady...
Uživatelský avatar
Kronicar
Notorický kecal
Notorický kecal
Příspěvky: 900
Registrován: sobota 3. listopad. 2007 16:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Lampárna

Příspěvek od Kronicar »

Tak já také pěkně děkuji...
Fiat 1100 -1939
Fiat 2300 S -1963
Fiat 600 D -1965, 1968, 1969
Fiat 850 SC -1971
Fiat 128 SC -1975
Fiat 128 A - 1971
Fiat 238 -1980
Fiat 127 Mk 2 -1980
Fiat Uno 1.3 Turbo -1986
Lancia Beta 2000 HPE -1978
.....a to není všechno
Karel
Návštěvník

Re: Lampárna

Příspěvek od Karel »

Milý Ondro , ještě jednou dodatečně vše nej k pondělnímu svátku :razz: Přál jsem ti v SMS , to jen , aby to nevypadalo , že jsem na tebe zapomněl :D
Uživatelský avatar
oldav
Aktivista
Aktivista
Příspěvky: 99
Registrován: pátek 16. listopad. 2007 7:33

Re: Lampárna

Příspěvek od oldav »

To já jsem zapomnětlivej, starej... ale přející. Třeba že pozdě. A taky k Mikuláši k Vánoců a Novému roku přeju všem to nejlepší. T o abych nebyl poslední. Mrkněte se na Youtube, jestli jste neviděli příspěvek ke 120 let Fiat v Tróji. Našel jsem to náhodou. https://www.youtube.com/watch?v=8zeLL5zz2sk
https://www.youtube.com/watch?v=Srsnitpcw1k
1971 FIAT 125p 1300, bílý a plná garáž starých krámů
Karel
Návštěvník

Re: Lampárna

Příspěvek od Karel »

Ahoj !
díky Oldo , že jsi odkaz hodil na stránky :razz: Já jsi to nestačil ani zatím prohlídnout , máme inventarizaci, takže fofr.
Pak chci nahodit téma : jak procházíte s Fiátky na STK , resp. na emisích - měří se - neměří se ?! Mám osobní zkušenost , že na STK Nouzov okr. Nymburk měřili a žádný průkaz histirického vozidla - testatce je nezajímala . Vedoucí mi tvrdil , že něco četl a že uznavájí jedině to , kdybych to měl zapsané ve velkém TP! V Praze např. na Černém mostě si ofotí průkaz HV a neměří se , jen kontroluje stav výfukové soustavy!

Všem přejeme poklidné a příjemně strávené Vánoce Karel + Dáša :D
Uživatelský avatar
Kronicar
Notorický kecal
Notorický kecal
Příspěvky: 900
Registrován: sobota 3. listopad. 2007 16:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Lampárna

Příspěvek od Kronicar »

Co úředník nezná, to nedělá..... Závazná instrukce pro STK a stanice měření emisí byla vydána v novele Věstníku Dopravy. To znamená, že tato vozidla se NEMUSÍ, ale můžou na emisích měřit. Zápis ve velkém průkazu je jednoznačný, ale má ho málokdo. Informační systém technických prohlídek zatím nemá pro tyto zápisy žádnou kolonku, tudíž toto nefunguje. A žádost o testaci není bohužel právně zakotvená v rámci předpisů pro STK, STK tedy nemají závazné informace jak má vypadat a proto je někde neuznávají....

VD 2020-8 Instrukce pro STK a SME č. 3/2020
IX. Pro vozidla, jež mají zapsánu historickou původnost vozidla v technickém průkazu a jsou vybavena motory s neřízenými systémy, se aplikuje následující zvláštní postup:
Metodický postup měření emisí vozidel ve stanicích měření emisí (SME), ve stanicích technických
kontrol (STK) a při provádění technických silničních kontrol (TSK) Verze 2020.06 rev.4
10/69
1. identifikace vozidla ad a) a
2. vizuální kontrola ad b).
Při zadávání vozidla do IS TP se vybere jako základní palivo „směs“ a emisní systém „neřízený“. Do poznámky záznamníku závad vozidla a do protokolu se uvede "Aplikován zvláštní postup pro vozidla s prokázanou historickou původností.".
Historickou původnost je vedle zápisu v technickém průkazu možné prokázat též doložením dokladu o historické původnosti (klubová testace, příp. průkaz FIVA) nebo zápisem v IS TP.
Fiat 1100 -1939
Fiat 2300 S -1963
Fiat 600 D -1965, 1968, 1969
Fiat 850 SC -1971
Fiat 128 SC -1975
Fiat 128 A - 1971
Fiat 238 -1980
Fiat 127 Mk 2 -1980
Fiat Uno 1.3 Turbo -1986
Lancia Beta 2000 HPE -1978
.....a to není všechno
Uživatelský avatar
Renda ze Záboří
Notorický kecal
Notorický kecal
Příspěvky: 357
Registrován: neděle 4. listopad. 2007 10:54
Bydliště: Záboří 12
Kontaktovat uživatele:

Re: Lampárna

Příspěvek od Renda ze Záboří »

Přátelé, kamarádi - veselý konec roku a úspěšný příští přeje Renda ze Záboří!
PF2021
Je zajímavý, že ač mají všichni Home office a sedí celý dny u počítače - tak sem nikdo nic nenapíše.........
Že by FIAT odešel s příchodem Covidu?
PF 2021 Renda 312.jpg
"I kdybys 100x žil, blbost nevymýtíš!"
(Ehlenovo moudro)
Black
Notorický kecal
Notorický kecal
Příspěvky: 335
Registrován: pondělí 5. listopad. 2007 11:15
Bydliště: Žatčany

Re: Lampárna

Příspěvek od Black »

Rendo - seš krásnej!
Taky všechny zdravím a i když na dálku, jsem s vámi.
PS: Fiaty samozřejmě stále všechny mám, ale jaksi na ně není čas, ale třeba bude líp.
Uživatelský avatar
Renda ze Záboří
Notorický kecal
Notorický kecal
Příspěvky: 357
Registrován: neděle 4. listopad. 2007 10:54
Bydliště: Záboří 12
Kontaktovat uživatele:

Re: Lampárna

Příspěvek od Renda ze Záboří »

Kdyby jsi mi to napsal před 40 lety - kdoví......... Dnes mám za A jasně danou orientaci a za B Ti nevěřím.........
"I kdybys 100x žil, blbost nevymýtíš!"
(Ehlenovo moudro)
Uživatelský avatar
předseda
Notorický kecal
Notorický kecal
Příspěvky: 808
Registrován: sobota 3. listopad. 2007 16:08

Re: Lampárna

Příspěvek od předseda »

Ahojky!!
už jsem před svátky psal , že přes zimu většina z nás něco shání / náhr. díly/ ,popř. celé auta , opravuje , realizuje nějaké své další projekty, tak ať jsem také napíše!! Bohužel skoro žádná odezva :evil: Naposledy jsem psal , ať si sem napíšeme zkušenosti z STK , resp. měření - neměření emisí a mimo Ondry zase nic?! Asi už málokdo chodí na STK ?!
Informace o dovolené se přesunuly na maily , když si někdo pořídí nový vůz , tak to tají, asi se změnila doba ?!
Tak ještě za mne vše nej do letošní , snad už trochu normálnější motoristické sezony ,přeje Karel :razz:
F X1/9 1976
F 850 SC tmavě červené 1971
F 850 SC světle červené 1971
F 850 SS -červený sršeň 1972
F 128 SC -modrá obluda 1974
Vlasovec
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 211
Registrován: sobota 3. listopad. 2007 16:08
Bydliště: Hustopeče
Kontaktovat uživatele:

Re: Lampárna

Příspěvek od Vlasovec »

Nazdar všichni, pokud máte někdo zbytečně moc peněz a chcete stylové a zároveň ekologické auto na ježdění na krátké vzdálenosti, tak zde je tip:

https://www.alza.cz/zas-electric-g20-d6112927.htm
https://www.alza.cz/zas-electric-tc20-d6219311.htm
https://www.alza.cz/zas-electric-tcr20-d6192939.htm

Byl jsem celkem v šoku, když jsem na toto narazil na Alze. Přiznejte se, kdo v tom má prsty? :-)
Fiat 600D [1969] - Beruška
Fiat 900T [1978] - Barča
Fiat 126P [1987] - otloukánek
Uživatelský avatar
Renda ze Záboří
Notorický kecal
Notorický kecal
Příspěvky: 357
Registrován: neděle 4. listopad. 2007 10:54
Bydliště: Záboří 12
Kontaktovat uživatele:

Re: Lampárna

Příspěvek od Renda ze Záboří »

Mě by zajímalo jak se do těch peněz za co to prodávají vejdou, kde by ty auta vzali kdyby si to objednalo třeba 100 lidí a pak to nejlepší - kdo schválil technickou způsobilost - určitě to nemůže odpovídat dnešním požadavkům pasivní bezpečnosti - třeba barierová zkouška by byla moc prima......
Spíš mi to připadá jako dobrej fór nebo nějaká reklama! Ale jestli to někdo fakt dělá, tak je to šílenec a určitě na tom nezbohatne! Hurááááá
Z Fiaťáků to nejspíš nikdo nebude - tolik peněz aby to rozjel nikdo z nás nemá a chtěl bych vidět banku co by do toho šla!?!
"I kdybys 100x žil, blbost nevymýtíš!"
(Ehlenovo moudro)
Karel
Návštěvník

Re: Lampárna

Příspěvek od Karel »

Ahoj!
tyhle elektro- šestistovky už se nějakou dobu prodávají na Rájveteránů.cz, cena je dost nekřesťanská a zájem patrně mizivý.Takový podobný pokus se uskutečnil oživit starou ČZ 175 skůtr /prase/, teď jsem se dočetl , že firma jde do insolvence. :(
Uživatelský avatar
Ondrej
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 897
Registrován: sobota 3. listopad. 2007 16:08
Bydliště: Doubrav.
Kontaktovat uživatele:

Re: Lampárna

Příspěvek od Ondrej »

Ano, tohle už nějakou dobu visí na ráji veteránů. Vypadá to, že to někdo staví v Makedonii přestavbou ze starých Zastav (zatím na všech fotkách, které jsem viděl, měla ta auta makedonské značky). Udávají, že to má TÜV certifikaci - docela by mě zajímalo, na co. Už jsem se chtěl zeptat kolegů z homologací, jestli nevědí nebo nedokážou zjistit, co na tom naše firma certifikovala, ale zapomněl jsem na to...

Jinak teda vytvořit elektrickou šestistovku v Abarth-vzhledu považuju za absolutní zvrhlost. Carlo může být rád, že se toho nedožil...

To elektroprase u nás na nějakých homologacích bylo, viděl jsem ten výrobek na vlastní oči. V jakémsi článku jsem četl, že je to z větší části vyrobeno v ČR, ale kvalita zpracování byla tak strašná, že libovolný čínský skútr vypadá líp. Při prodejní ceně 300tkč by to opravdu muselo vypadat jinak, aby to mělo naději na nějaký prodejní úspěch. Bohužel.

Aneb jak praví jeden letitý renčínův vtip: ano pane, je to český šunt. A je jen na vás, jestli se cítíte být více spotřebitelem nebo vlastencem.
1969 F125p 1300 ... bílý limuzín
1969 F850 Sport Coupe ... Červený Drak
1969 F850 Special ... ex Vzpurník
1987 Fiat Panda ... krabička plná překvapení
+1997 Fiorino Panorama

V nebi mě nechtějí a v pekle se mě bojí, tak jsem tady...
Odpovědět