Brzdy Fiat 125p

Odeslat odpověď

Smajlíci
:D :) :( :-o 8O :? 8) :lol: :mad: :razz: :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: ;-) :!: :?: :idea: :arrow: :neutral: :mrgreen: =) x( :grin: :retard: :nene: :ok: :bad: :greenf:
Zobrazit další smajlíky

BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Brzdy Fiat 125p

Brzdy Fiat 125p

od Ondrej » pátek 29. březen. 2013 21:13

Mnoho lidí to asi nevyužije, ale přece jen:

Na fiatu 125p model 1969 mi neodbržďovaly pístky zadní kotoučové brzdy. Všechno jsem povyměňoval, aniž by se funkčnost zlepšila a zbývaly už jen těsnicí kroužky pístků, ale ty jsem neměl. Je to ještě původní provedení bez omezovače brzdného tlaku a s pístky průměru 34mm, které se u poláků přestaly používat někdy v roce 1971, takže problém.

Po dlouhém hledání, kdy už jsem začal shánět firmy, které by ty těsnicí kroužky vyrobily na zakázku, jsem v e-shopu firmy Auto Matějček nalezl celou sadu těsnění podle popisu přímo na polského fiata a dokonce toho hledaného menšího průměru. Cena naprosto přijatelná. Teď ve středu jsem provedl montáž. V sadě je kromě těsnicího kroužku ještě O-kroužek na čep, který prochází třmenem a tvoří převod ruční brzdy, prachová manžetka pístku a pryžová čepička na odvzdušňovací šroub. Vše k mojí radosti pasovalo a po zkušební jízdě to vypadá, že to taky konečně bezvadně funguje :ok:

Takže vím sice, že těchto starých modelů tu moc není, ale kdyby to ještě někdo řešil, katalog fy Auto Matějček můžu doporučit :ok: :D

Nahoru