Rez

Odeslat odpověď

Smajlíci
:D :) :( :-o 8O :? 8) :lol: :mad: :razz: :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: ;-) :!: :?: :idea: :arrow: :neutral: :mrgreen: =) x( :grin: :retard: :nene: :ok: :bad: :greenf:
Zobrazit další smajlíky

BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Rez

Re: Rez

od hlasky » čtvrtek 20. březen. 2008 20:20

jinak nevíte lidičky jak nejlépe izolovat podlahu zevnitř,slyšel jsem o nějakých samolepících deskách od Loclite.....Ále ta cena x( A zrovna IPU a jiné gumotiny tam cpát asi není dobré.Nevíte o něčem???

Re: Rez

od hlasky » čtvrtek 20. březen. 2008 20:14

já jsem rezavá místa (tedy ta hodně rezavá,až prohnilá místa) jednoduše vyřezal a nahradil novým plechem.
Někdy ale stačí jen šmirgl papír na flexu a drátěný kotouč a hezky do blejskava...a pak odrezovač a notnou vrstvu základovky a je to v pohodě,na nějakou dobu. Jinak nedám dopustit na Tlumex a gumoasfalt.... 8O

Re: Rez

od Larini » středa 19. březen. 2008 12:19

Já bych na to osobně použil již zde zmíněný odrezovač (popř. experiment s kyselinou-viz. horní přízpěvky), osobně bych to poté vystříkal co nejodolnější protikorozní barvou a navrch vrstvičku oleje, aby se neřeklo :roll:
Je možné, že na to existují i speciální přípravky...o těch bohužel nemám šajnu

Re: Rez

od Black » středa 19. březen. 2008 8:10

Vrátím se k původnímu dotazu, protože mě to taky zajímá - je to teď aktuální: čím ošetřit - vystříkat (ničím jiným se tam nedá dostat) lehce, povrchovou rezí, chycené dutiny (blatníky, prahy, nosník přední nápravy...)? Na nové bych samozřejmě použil přípravek na ošetření dutin, ale co teď, když už je pozdě? Vystříkat to nějakým olejem?

Re: Rez

od BREDY » úterý 19. únor. 2008 10:50

Na tuhle metodu mě přivedl kamarád/hledá po lesích náboje, zbraně a různé poklady z válek atd/Čistil s tím nábojnice z války,ten slabý kov to zbavilo jen rezu,kovu to nic neudělá.Pokud vím dá se koupit v drogeriích,používá se na pájení tvrdou pájkou.Používají jí klempíři.Větší vrstvu to chce mechanicky narušit,nebo proceduru i několikrát opakovat.Slabá vrstva stačí natřít, pár min.počkat ,opláchnout vodou a po uschnutí hned natřít základem.Těch 50% je orientačních,na lehkou povrchovou rez stačí i 25%.Já jí nekupuju-mám jí vpráci tuny.Chce to jen gum.rukavice ,respirátor a bacha na oči.Používám to už 3 roky a dělal jsem s tím i zadní ramena na F600 a dobré. Ahoj Bredy

Re: Rez

od Larini » pondělí 18. únor. 2008 21:18

A je to bezpečné? 8O :lol: jestli se to dá sehnat, tak co pak s tím? A hlavně, jestli to nezkrátí životnost kovu

Re: Rez

od BREDY » pondělí 18. únor. 2008 9:48

Ahoj-já větší kusy jako ramena,štíty brzd,staré spojovačky apod.namáčím/v práci do 50% kys solné/skoušel jsem ji i na plechu a jde to pěkně,ale musí seto hned natřít,nebo nastříkat.BREDY

Re: Rez

od Tříprsťák » středa 13. únor. 2008 0:33

Onen zmíněný fialový odrezovač byl pravdělodobně jeden z klasických odrezovačů na bázi kyseliny fosforečné. Myslím, že stále jsou a dají se sehnat, nedávno jsem ho v jednom lépe vybaveném "barvy-laky" koupil. Nějaké ekologické verze asi opravdu nemá moc cenu zkoušet...

Krom toho jsem nyní zkusmo koupil nějaký německý odrezovač "Fertan" (drahý až hanba a plný chvástavých řečí na lahvi) tak ho chci vyzkoušet - nyní jsem jen tak pokusně natřel kousek nádherně zrzavého dna kufru u f127 a jsem moc zvědav, jak to bude vypadat. Možná zítra zkusím hned vedle kus natřít českým odrezovačem a porovnat výsledek. Schválně, jestli ti němci vymysleli něco lepšího. Ale obávám se, že to je jen pětkrát dražší totéž. Každopádně to úplně stejně smrdí.

Re: Rez

od alfox » pondělí 10. prosinec. 2007 22:00

Taky by mě zajímala zkušenost ostatních... Přípravek, postup... :roll:

Rez

od Larini » pátek 7. prosinec. 2007 14:46

Zdravím. Měl bych dotaz co se týče koroze v nepřístupných místech zadních blatníků Fiatu 850 Sport Coupé. Po odstranění zadních světel se mi naskytl pohled na kompletně měněné zadní lemy poměrně profesionální formou (chraň bůh) 8O Horčí věc, která mě zarazila byla lišej, která pokrývá kompletně celý prostor. Naštěstí je rez povrchová, ale netvrdim, že se ji nedaří skvěle :retard:
Nevím čím ji odstranit, v tak špatném místě. Známej mi poradil a dal lahvičku bezoplachového odrezovače (fialové barvy) -zkusil jsem ho na korozi předních sloupků a musím uznat, že ta jen vybublala do ztracena, jenže jednalo se o dva roky starý výrobek, který mi už došel a ani nevim zda je úplně vhodný. V drogerii se dá sehnat jen čirá verze tohohle odrezovače, které se díky její bezpečnosti k životnímu prostředí rez jen směje do obličeje :) což je mi k ničemu :bad:
Proto žádám nějakou radu od někoho kdo má podobné za sebou a zná nepřístupnost těchto prostor :nevim: já nevim.
Moc díky

Nahoru