Silikonová brzdová kapalina

Odeslat odpověď

Smajlíci
:D :) :( :-o 8O :? 8) :lol: :mad: :razz: :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: ;-) :!: :?: :idea: :arrow: :neutral: :mrgreen: =) x( :grin: :retard: :nene: :ok: :bad: :greenf:
Zobrazit další smajlíky

BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Silikonová brzdová kapalina

Re: Silikonová brzdová kapalina

od Cassinut » úterý 24. duben. 2018 11:38

Děkujeme za odkaz. Pomohlo mi hodně. Hledám to

Re: Silikonová brzdová kapalina

od Ondrej » úterý 2. prosinec. 2014 22:23

No, naopak, co jsem se já zatím o ní dočetl, tak je vyzdvihována mimojiné proto, že nevyžaduje častou výměnu.
Souvisí to s tím, že klasická glykolová brzdovka váže vodu a tím způsobuje korozi v systému + poškozuje pryžová těsnění = způsobuje netěsnosti. Silikonová brzdovka tohle všechno způsobovat nemá, těsnění má naopak chránit.
Z toho mi vychází, že se vyplatí právě tehdy, když se použijí nové komponenty do brzd, které ještě neběhaly v glykolu.
A cena ca 360,- Kč za 335 ml mi nepřijde tak strašná. Mělo by se to vrátit ve větší trvanlivosti komponent brzdové soustavy, takže ač s tím nemám praktické zkušenosti, pro Speciála to určitě vyzkouším a půjdu do toho :ok:

Re: Silikonová brzdová kapalina

od Tříprsťák » úterý 2. prosinec. 2014 20:30

No, bavil jsem se o tom s pár lidma a vesměs mi řekli totéž - pokud chceš silikonovou brzdovku, tak leda do systému, kde zatím žádná jiná brzdovka nebyla. Silikonová kapalina je velmi háklivá na kontaminaci a při znečištění zbytky staré brzdovky se prý mění v rosol, což je průser. Dále že prý je dost drahá a rychle degraduje (zvláště v systémech, kde se kvůli různým netěsnostem či zestárlým dílům kontaminuje), tudíž se musí často měnit. Takže - pokud auto jezdí málo a nechci, aby brzdy zatuhávaly, je lepší tak dát "starou" červenou kapalinu. Sice má nižší bod varu a tak dále, ale je to taková žíravina, že nenechá brzdy zatuhnout. A samozřejmě - žere lak, ruce a všechno na co kápne.

Jinak, pokud má někdo se silikonovou brzdovkou osobní zkušenost, budu rád, když se o ni podělí. A budu ještě radši, pokud mne vyvede z bludu.

Silikonová brzdová kapalina

od Ondrej » pondělí 1. prosinec. 2014 22:25

Nedávno jsem s Vlasovcem řešil výhody/nevýhody silikonové brzdové kapaliny a možnosti její aplikace do systému, kde běhala klasická glykolová brzdovka. Tady jsem k tomu našel stručný článek:

http://www.veterancs.com/cs/nabidka-sluzeb/silikonova/

Nahoru