el.schema F 128 sport

Odeslat odpověď

Smajlíci
:D :) :( :-o 8O :? 8) :lol: :mad: :razz: :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: ;-) :!: :?: :idea: :arrow: :neutral: :mrgreen: =) x( :grin: :retard: :nene: :ok: :bad: :greenf:
Zobrazit další smajlíky

BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: el.schema F 128 sport

Re: el.schema F 128 sport

od Vlasovec » čtvrtek 11. červenec. 2013 22:19

Ahoj Karle,
našel jsem schéma na 128A. Není tam relé ani na dálková světla.
Z toho hlavního vypínače světel ti proud šel. Od něj vede zelený kabel do lukasů - ten je společný pro potkávací i dálková, tudíž v tom to nebude. Od lukasů vede modrý kabel na pojistku 3 (+ 4) a šedo-červený na pojistku 5(+ 6). Nevím, který z těchto kabelů je na potkávací - v příručce jsme to našli, ale já už nevím, který to byl. A na pojistkách jsi již proud neměl. Takže je to jasné - problém je buďto v lukasech, nebo v tom kabelu mezi lukasama a pojistkama. Je tam na cestě i jeden konektor, takže když jej rozpojíš a na zkoušku přivedeš na příslušný pin proud např. z toho hlavního spínače světel (také jde přes konektor), měly by ty potkávačky fungovat. Zítra večer třeba to schéma naskenuji a pošlu.

Re: el.schema F 128 sport

od Radek » čtvrtek 11. červenec. 2013 21:23

Nevím jak u tohoto stroje, ale standardně jsou jak dálková, tak potkávací světla spínána přes relé. Nevím, jak můžeš tvrdit, že žárovky jsou OK podle toho, že ti svítí dálkové. Žárovky mají dvě vlákna - jedno pro dálková, druhé pro tlumená světla.

Ikdyž přestaly-li svítit obě najednou, tak bych hledal v první řadě v pojistkách, v druhé v relé, třetí v upadlém drátu.

el.schema F 128 sport

od předseda » pondělí 8. červenec. 2013 19:31

Na dovolené jsem měl jedinou poruchu a to bylo - přestaly svítit tlumená světla!
Potřeboval bych alespoň popsat schema zapojení předních tlumených světlometů, dálkové jdou normálně po přepnutí páčky pod volantem ,žárovky jsou tedy ok.Doma mám jen horní část schema t.j. po pojistky. Mají tlumená světla také svoje relátko jako dálková?
díky K.

Nahoru