dotazy k testacím

Odeslat odpověď

Smajlíci
:D :) :( :-o 8O :? 8) :lol: :mad: :razz: :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: ;-) :!: :?: :idea: :arrow: :neutral: :mrgreen: =) x( :grin: :retard: :nene: :ok: :bad: :greenf:
Zobrazit další smajlíky

BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: dotazy k testacím

Re: dotazy k testacím

od zastavaman » středa 29. prosinec. 2010 12:50

i z mého pohledu jsou testace v podání páně Ondřeje naprosto skvěle zvládnuté

Re: dotazy k testacím

od oldav » čtvrtek 23. prosinec. 2010 22:43

Nebojte, s testacemi (a Ondrovým přístupem)jsem spokojenej. Jen se svým laxním přístupem ke klubové činnosti nikoli :)

Re: dotazy k testacím

od předseda » čtvrtek 23. prosinec. 2010 17:14

zdar Ondráši,
díky za vyčerpávající odpověď,dotyčnému Jirkovi tyto možnosti vyřídím ,ať si sám vybere!Při Výročce by to bylo sice nejdříve ,ale obávám se ,že letos bude zima dlouhá a urputná,takže může být zase i sníh -:(( a autu se nebude chtít vyjet!
S Martincem se zná Kronikář ,Laušer bydlí blízsko školy a na podzim jsem s ním dokonce mluvil a říkal ,že se polepší a na Poděbrady přijede a vše doplatí?!/stěhoval se a snad i ženil/
Malé nedostatky byly při Podzimní jízdě/jak jsme již psali/,bylo to hektické a k testaci jste se z časových důvodů vůbec nedostali :retard: Proto jsem navrhoval ,napsat tyto termíny resp. možnosti přímo pod vaše jména komisařů na náš web?!Ať si neznalý vybere sám ,co a kdy mu vyhovuje! :mrgreen:

Re: dotazy k testacím

od Ondrej » středa 22. prosinec. 2010 20:51

Nazdar.
Co takhle při výroční schůzi? Jinak bych řekl, že by byl možný i individuální termín, ale platil by komisařům dopravné z domovů... Pokud bychom se shodli na termínu s Enzem a Pedrem, daly by se náklady stáhnout společnou cestou.

A vrátím se ještě k prošlému.
Před časem jsi psal, že není moc spokojenost s testováním. Rád bych proto věděl, kdo a s čím byl nespokojen? Uznávám, že tenhle rok jsem fungoval ne vždy tak, jak bych si sám představoval, ale pokud to bylo možné, vždy jsem se snažil vyjít vstříc a pokud mi paměť sahá, konkrétně ohledně testací si mi nikdo nestěžoval.

Letos se testovalo podstatně méně nových vozů než vloni, takže pro ty, kdož pospíchali pryč, jsem v Poděbradech vyřizoval opakované testace hromadně už během soboty. Testování nových vozů bych opravdu nechal na tu neděli. Pokud někdo nebyl schopný vydržet ani do vyhlašování výsledků, pak s tím nic neprovedu.
Další vhodnou akcí na testace je setkání v Kunraticích, pokud příští rok bude.
Berounsko je už sice "papírově" pozdě (testace platí do 31.5.), ale je dobrou příležitostí k otestování - je to blízko Prahy a je na to relativně čas, takže i v tom bych pokračoval.
K pražské jízdě platí to, co jsem psal svého času do patřičného tématu, přišla mi letos tak hektická, že nějak nebyl čas na nic.

I příští rok si myslím, že nových vozů nebude moc, takže bych nějaké extra termíny pro testace nevyhrazoval.

A aby všechno nebylo tak jednostranné, naopak jsem já rozladěn přístupem některých členů klubu (z hlavy jmenovitě Laušer, Martinec). Od prvotní testace jsem je neviděl...

Re: dotazy k testacím

od předseda » neděle 19. prosinec. 2010 11:19

zdárek komisaři,
mám dobrého známého s Oplem Mantou z Prahy 9- Horních Počernic ,potřeboval by auto před sezonou 2011otestovat,ale kdy a kde by to bylo nejlepší?!Auto je v původním stavu ,byla dělána celková oprava motoru.Dokumentace k vozu taky nějaká bude :grin: díky K.

Re: Lampárna

od Radek » neděle 28. listopad. 2010 20:34

Od toho tu jsou moderátoři, aby to hlídali, případně upravili.

Na jejich omluvu nutno dodat, že se to snažili přesunout a "vyplivo" jim to chybu :lol:

V tuto chvíli by to již mělo být v pořádku a tak je to opět na nich... 8)

Už aj... :) Ke Karlovu příspěvku se vyjádřím jindy. On.

Re: Lampárna

od Pedro » sobota 27. listopad. 2010 14:30

Žádám o pečlivé dodržování témat v diskuzních skupinách, jinak z toho bude za chvilku bramboračka. Testace a vše kolem do testací :-))).

Re: Testace

od Radek » pátek 26. listopad. 2010 23:30

Myslím, že k tomuto by se měli vyjádřit hlavně (nebo spíše výhradně) testační komisaři, neboť to bude jejich volný čas, který tomu budou muset věnovat.

Re: Lampárna

od předseda » pátek 26. listopad. 2010 17:33

testace
před časem jsem psal ,že by nebylo špatné si domluvit nějakou podobu ,jak a kdy prodádět testace vozů!Při Poděbradech není na to během soboty čas a tak kdo se akce účastní musí ještě zůstat do neděle!/i když třeba původně nechtěl/ a tak se mu navyšují náklady s akcí spojené!Na podzimní akci v Praze na testace nezbyl čas vůbec ! :( Co tedy si zvolit nějaký termín a místo /sobota nebo neděle/ ,kam by samozřejmě dorazili test. komisaři , potvrdily by se stávající průkazy a i otestovaly nové vozy?!Prostor a čas na testování je např. na "Berounsku",ale to je jen klubová akce s malým počtem účastníků.
Navrhuji termín před sezonou - duben/před Poděbrady/anebo letní měsíce červenec - srpen/
Pište svoje návrhy a připomínky. Výsledná podoba testací by se mohla napsat na náš web?! :greenf:

Re: atestace

od ondi » pondělí 5. duben. 2010 18:39

Ondrej píše:
hynka88 píše:koupil jsem si fiat 500 110 F chci se zeptat když ma uplne otevřenou strechu až dozadu jestli by to přošlo atestaci....??
Nějak jsem na ten dotaz zapomněl, omlouvám se.

Ve zkratce - musel bych to vidět, o co jde. Pokud je to fyzicky nejstarší verze pětistovky, na kterou ta střecha patří a eFko je to jen papírově, dalo by se o tom uvažovat, ale pokud je to i fyzicky eFko, jen vylepšené střechou z nejstarší pětistovky, tak to by opravdu nešlo.

zdravim posli mi email ja to zejtra nafotim a poslal bych ti to ...muj emai je o.valis@seznam.cz

Není třeba žádat o e-mail - Chceš-li Ondrejovi poslat e-mail, je to možné přes toto forum, aniž bys ho znal. Stačí se zaregistrovat. R.

Re: dotazy k testacím

od Ondi » pondělí 5. duben. 2010 12:42

Zdravim mam Fiat 500 110 F s celootevřenou střechou projde mi to na vetersky papiry až to dam dohromady ?

Re: atestace

od Ondrej » pátek 4. prosinec. 2009 17:44

hynka88 píše:koupil jsem si fiat 500 110 F chci se zeptat když ma uplne otevřenou strechu až dozadu jestli by to přošlo atestaci....??
Nějak jsem na ten dotaz zapomněl, omlouvám se.

Ve zkratce - musel bych to vidět, o co jde. Pokud je to fyzicky nejstarší verze pětistovky, na kterou ta střecha patří a eFko je to jen papírově, dalo by se o tom uvažovat, ale pokud je to i fyzicky eFko, jen vylepšené střechou z nejstarší pětistovky, tak to by opravdu nešlo.

Re: Galerie testovaných vozů

od Renda ze Záboří » středa 25. listopad. 2009 21:15

Podle mně by to projít nemělo neb typ F takovou střechu od výrobce neměl!!

atestace

od hynka88 » středa 25. listopad. 2009 20:32

koupil jsem si fiat 500 110 F chci se zeptat když ma uplne otevřenou strechu až dozadu jestli by to přošlo atestaci....??

Re: fiat

od Ondrej » středa 26. srpen. 2009 12:48

Doporučoval bych shánět se po zapsané osobě. Pokud již nežije, budete totiž stát před téměř neřešitelným problémem. Musela by totiž existovat nějaká kupní smlouva z doby, kdy byla ještě živa, případně by musel fiat proběhnout nějakým dědickým řízením.
Pokud žije, radil bych postupovat obezřetně a mít určitě po ruce alespoň kupní smlouvu s tím, od koho jste fiata získal. Nikdy nevíte, co si majitel po letech vymyslí...

Co se ekologických poplatků týče, současný stav je ten, že poplatky neplatí vozidla zapsaná v registru historických vozidel (tzn. mající veteránské doklady) a vozidla v běžném registru silničních vozidel, která jsou klubově otestována na historickou původnost. Aby mohlo být vozidlo otestováno, musí však splňovat určité podmínky, viz samostatná stránka na tomto webu.

Re: fiat

od Mášula » úterý 25. srpen. 2009 22:12

Dobrý večer, poměrně nedávno se mi podařilo sehnat Fiata 500 s kompletními doklady. Bohužel předchozí majitelé si příliš nelámali hlavu s přepisováním údajů ve velkém TP, takže je tam stále zapsána jakási paní, která automobil vlastnila kdo ví kdy a bůh ví, kde je jí dnes konec... Bude to dělat problémy s budoucím přehlašováním? A jak je to vlastně s ekologickou daní u takových to automobilů? Díky za odpověď

Re: fiat

od Pavel 128 » čtvrtek 2. duben. 2009 8:14

předseda píše:Všechny zdravím, veškeré informace už máte v sekci KLUB ,já jenom ,že jsem byl včera na schůzi Mělnického klubu sportovních vozidel a náhodou se tam zastavil p. Bečvář/krajský test. komisař/,tak jenom potvrdil ,že platnost starších průkazů hist. vozidel platí do konce tohoto roku. Tedy ,kdo má vozidlo na veteránských značkách /zeleno -bílých/ a má tmavě modrý průkaz hist. vozidla s fotkami 9x13 ,tak bude potřeba letos tento průkaz vyměnit za jiný ,menší ,který odpovídá požadavkům EU.Zároveň mu bude vyměněna i značka ,před písmenem V bude ještě dvojčíslí ! např O1 V 34 50 ,což bude mít Praha + bude potřeba vyplnit nové formuláře!
Kdo má normální SPZ /bílo-černé/ a má starší žlutý průkaz hist. vozidla ,tak ten bude zatím platit ,dokud tak bude mít volné okénko na razítko pro každoroční přetestování! Nebo pokud nebudou pojišťovny chtít uznávat jen ten nový průkaz , zatím je klid.Snad se v tom vyznáte ,jinak napište dotazy! :roll:
musím opravit předsedu, pokud máte zelenou značku ve tvaru V 0000 se znakem EU, tak ta vám zůstame taky.

Re: fiat

od předseda » úterý 5. únor. 2008 10:56

Všechny zdravím, veškeré informace už máte v sekci KLUB ,já jenom ,že jsem byl včera na schůzi Mělnického klubu sportovních vozidel a náhodou se tam zastavil p. Bečvář/krajský test. komisař/,tak jenom potvrdil ,že platnost starších průkazů hist. vozidel platí do konce tohoto roku. Tedy ,kdo má vozidlo na veteránských značkách /zeleno -bílých/ a má tmavě modrý průkaz hist. vozidla s fotkami 9x13 ,tak bude potřeba letos tento průkaz vyměnit za jiný ,menší ,který odpovídá požadavkům EU.Zároveň mu bude vyměněna i značka ,před písmenem V bude ještě dvojčíslí ! např O1 V 34 50 ,což bude mít Praha + bude potřeba vyplnit nové formuláře!
Kdo má normální SPZ /bílo-černé/ a má starší žlutý průkaz hist. vozidla ,tak ten bude zatím platit ,dokud tak bude mít volné okénko na razítko pro každoroční přetestování! Nebo pokud nebudou pojišťovny chtít uznávat jen ten nový průkaz , zatím je klid.Snad se v tom vyznáte ,jinak napište dotazy! :roll:

Re: fiat

od oldav » čtvrtek 24. leden. 2008 11:36

Děkuji Ondrejovi za rychlou odpověď

Re: fiat

od Ondrej » čtvrtek 24. leden. 2008 11:33

Zajisté :) Mám jej tady a zapomněl jsem na něj, protože teď řeším jiné záležitosti :oops: :roll:

Re: fiat

od zastavaman » čtvrtek 24. leden. 2008 8:16

Ondřej: předpokládám, že já průkaz dostanu asi na výročce, žejo?

Re: fiat

od Ondrej » čtvrtek 24. leden. 2008 0:17

Oldo, Tobě stačí jen klubová testace. Krajskou musí podstoupit pouze vozy, které nemají platné doklady. Pro vyjednání 1/10 či 1/12 (dle pojišťovny) pojištění dostaneš po otestování tzv. Osvědčení o klubové testaci vozidla, jakýsi průkaz, v němž budou fotky vozu, pár technických údajů a vyznačená platnost testace.
Doporučuju nezapomenout na nic z toho, co zmiňuji v informacích o testování - Velký TP + ORV, 3 páry foto (jeden pár půjde na formulář pro mně, druhý pár na formulář pro Tebe a třetí pár na to osvědčení o testaci).

Re: fiat

od oldav » čtvrtek 24. leden. 2008 0:09

Chtěl bych se prosím pěkně zeptat: "Jak to je s testacemi. Nafotím, zaplatím, auto připravím, do Poděbrad přijedu, dejme tomu, že budu klubově otestován a pak ještě musím na tu krajskou testaci do měsíce? Nebo to končí tou klubovou testací a krajská jen pro vozidla s problémem (doklady ...)? V jakém momentě se už může jít na sjednání nové 1/10 pojistky a kde a jak se dozvím o té krajské testaci, kde případně bude? Vůz znáte F125p/1300, je na norm. značkách, jezdí jen na vyjížďky a chci, aby i nadále zůstal na norm bíločerných původních značkách."

Re: fiat

od Ondrej » pátek 28. prosinec. 2007 22:31

Nejsou-li k vozu vůbec žádné, tedy třebas i neplatné doklady, je postup testování samozřejmě o něco složitější. V ideálním případě by si majitel měl od výrobce vozu na základě reálného výrobního čísla karoserie+ motoru nechat písemně potvrdit všechny potřebné technické údaje včetně roku výroby.

Zanikl-li však výrobce vozu či se jedná o vůz vyrobený ve velmi malé serii, tedy jednoduše není-li z jakéhokoliv důvodu možné získat údaje od výrobce, pak nastupuje individuální postup- stanovení potřebných údajů specialistou na danou značku, který je schválený národní autoritou FIVA, přičemž dokumenty ohledně historické původnosti vozu by nadále zajišťoval majitel.
Pravděpodobně by bylo možné zjištění technických údajů z technického průkazu jiného vozu stejného typu, ale i v tomto případě by výrobce vozu musel na základě výrobního čísla potvrdit rok výroby, případně by tak musel učinit onen značkový odborník.

Ovšem při době našeho testování a s ohledem na zaměření především na fiaty jsme se s tímto v reálu ještě nesetkali...

Re: fiat

od zip » pátek 28. prosinec. 2007 16:29

dobrý den,
chtel jsem se zeptat, jak je to s veteran. značkama když k autu nenám žádný doklady -vel. techničák.
Dá se to taky přihlásit nebo je to problém.

Nahoru