Hadičky k HBV

Odeslat odpověď

Smajlíci
:D :) :( :-o 8O :? 8) :lol: :mad: :razz: :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: ;-) :!: :?: :idea: :arrow: :neutral: :mrgreen: =) x( :grin: :retard: :nene: :ok: :bad: :greenf:
Zobrazit další smajlíky

BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Hadičky k HBV

Re: Hadičky k HBV

od Renda ze Záboří » neděle 9. únor. 2014 22:12

Já bych Ti ji dovezl - problém je ten, že nevím co bych dělal s těmi zbývajícími 49 metry........ :retard:

Re: Hadičky k HBV

od Ondrej » neděle 9. únor. 2014 18:35

oldav píše:Vážení kolegové, sháněl jsem hadičku na brzdovou kapalinu od nádobky k HBV a všude (5 různých pražských obchodů značkových i běžných) mi nabídlo hadičku 6mm univerzální palivovou. Takovou jsem tam měl a do roka zmokvala a zančně probarvovala brzdovou kapalinu (z průzračné do černé :bad: ) To hrozí zanesením, následně řadou průs.. z nichž nejmenší je rozborka a sborka brzdového systému. Všichni prodejci se tvářili znalecky, samozřejmě a že je to OK. Jako ti před rokem. A že nic jinýho stejně není. Pak jsem zavolal do Autodíly Krč a tam měli správnou 7mm hadičku spec. na brzdovou kapalinu i s černým opletením. Metr ani ne za 40 korun.Tak jen kdyby někdo řešil totéž.
Vrátím se k tomu, co se tu řešilo skoro před pěti lety... má někdo tip na hadičku, která by odolávala brzdové kapalině, ale byla bez toho černého opletení, tzn. byla průhledná? Tedy přesně taková, jaké se dávaly továrně do starých fiatů pro spojení nádobky brzdové kapaliny a HBV.
Dík.

Zatím jsem všude našel v nabídce jen ty benzínové :roll:

Re: Hadičky k HBV

od oldav » neděle 27. září. 2009 22:59

Je to v Praze 4 Krči - díly na Žigulíky, Fiaty a třeba gumové koberečky do interiéru na Oktávku jednotlivě, kam člověk zrovna potřebuje. A Gumex v Dubči rovněž, volal jsem tam půl dne před tím než jsem jel do Krče, sortiment ohromný, ceny mírné, paní ochotná, ale já chtěl ještě nějaké negumárenské drobnosti, třeba asymetrické žárovky aj., tak jsem jel do Krče. Nevíte, kde by se daly sehnat plastikové pásky na upevnění kabelů v mot. prostoru? Takové ty černé nebo bílé žebříčky na zamačkávacím čepu do otvoru v karoserii.

Re: Hadičky k HBV

od oldav » pátek 25. září. 2009 23:22

Vážení kolegové, sháněl jsem hadičku na brzdovou kapalinu od nádobky k HBV a všude (5 různých pražských obchodů značkových i běžných) mi nabídlo hadičku 6mm univerzální palivovou. Takovou jsem tam měl a do roka zmokvala a zančně probarvovala brzdovou kapalinu (z průzračné do černé :bad: ) To hrozí zanesením, následně řadou průs.. z nichž nejmenší je rozborka a sborka brzdového systému. Všichni prodejci se tvářili znalecky, samozřejmě a že je to OK. Jako ti před rokem. A že nic jinýho stejně není. Pak jsem zavolal do Autodíly Krč a tam měli správnou 7mm hadičku spec. na brzdovou kapalinu i s černým opletením. Metr ani ne za 40 korun.Tak jen kdyby někdo řešil totéž.

Re: Hadičky k HBV

od předseda » středa 1. duben. 2009 19:06

to Renda
podařilo se ti sehnat ty hadičky 28 cm,dej vědět :razz:

Re: Hadičky k HBV

od předseda » čtvrtek 22. leden. 2009 12:31

To Renda a Ondrej
až si přijedu pro ty kroužky,tak vyměníme tedy i ty hadičky ,těch 25.5 cm je málo,těch 28.5 cm je správně ,porovnával jsem to s originálem.32 cm samozřejmě tam v pohodě napasuješ ale ,když je na podběhu úchyt na původním místě ,tak při plném rejdu se hadičky dost ohýbájí /lámou/a při starší hadičce dochází k prasknutí vrchního gum. pláště dříve :(

Re: Hadičky k HBV

od Ondrej » úterý 20. leden. 2009 17:26

Renda ze Záboří píše:F 850 special, coupé, spider by měly mít 28,5 cm - 32 tam musí překážet!
Nemusí- jak píču.
Kompletní podběh, a to včetně úchytu na hadičku byl dělaný přesně podle originálního podběhu - kupáckého (berlina má držák hadičky umístěný jinak). Takže no way.

Za tu sezonu jsem s tím najel přes 6tkm v nejrůznějších podmínkách od dálkových cest po dálnicích až po stovky alpských serpentin a pokud byly s něčím potíže, tak s brzdama určitě ne.

Re: Hadičky k HBV

od Renda ze Záboří » úterý 20. leden. 2009 15:55

32 cm mají hadičky na Fiat 850 berlina (stejná dýlka i F600, ale se závitem). F 850 special, coupé, spider by měly mít 28,5 cm - 32 tam musí překážet! Jde taky o to kde máte oko na hadičku na podběhu - jestli origo, nebo nějak někde jinde nabastlený, pak pochopitelně dýlky nesouhlasej!

Re: Hadičky k HBV

od Ondrej » úterý 20. leden. 2009 15:22

Zrovna přední brzdový hadice jsem na kupé řešil dost dlouho, protože ty údajně originální mi byly krátké. Jistě tam mělo vliv, že ty podběhy byly pěkně zčíčené, ale i po převaření podběhů a veškerých úchytů (tedy i na trubičku) to vycházelo taky tak, že ty origo se sice vešly, ale v rejdu byly našponované.
Vyřešil jsem to předníma hadičkama z F124, které mají délku cca 32cm, pokud si dobře vzpomínám. A je to OK...

Re: Hadičky k HBV

od předseda » středa 14. leden. 2009 11:27

to Renda
jestli budeš mít čas ,napiš sem do Diskuze délky brzdových hadiček 500 - 850 S + SC :mrgreen:
Na co půjdou tedy ty 25.5 cm? ,já jak jsem ti psal budu potřebovat těch 28 cm,při max rejdu by byly ty kratší dost napnuté :(

Re: Hadičky k HBV

od Renda ze Záboří » pátek 21. listopad. 2008 18:54

Máš nakupovat u odborníků a né u toho Černokosteleckýho podvodníka.... :bad: :bad: :bad:

Re: Hadičky k HBV

od předseda » pátek 21. listopad. 2008 18:22

to Renda
když jsem v srpnu 2008 zpojízdňoval F850S ,dal jsem samozřejmě nové hadičky/byly nové ,italské se žlutým proužkem/,teď ,když jsem na chatě kontroloval spodek,jejich koncovky stále zářily novotou,ale guma byla popraskaná,jak po 10 letech,tak až pojedu pro ty pístní kroužky vzal bych si i 2 přední hadičky :razz: určitě je budeš mít v lepší kondici než já :mrgreen:
V Černokostelecké jsem také před časem kupoval prachovky na poloosy,byly pěkně v igelitovém pytlíku a vypadaly pěkně,horší to bylo při nasazování na poloosu-obě se rozpadly na 3 kousky-potvory starý gumový :evil: Pozor na gumové součástky!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!§§

Hadičky k HBV

od FreeRider » středa 19. prosinec. 2007 22:24

Měl bych takový dotaz jaké hadičky používáte...páč já teď při rekonstrukci dal benzínový hadičky.. a ony jaksi mrchy začaly zhruba po dvou měsících proupouštět brzdovku...a to zatím jen stojí na místě...

Nahoru