Lampárna

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) :( :-o 8O :? 8) :lol: :mad: :razz: :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: ;-) :!: :?: :idea: :arrow: :neutral: :mrgreen: =) x( :grin: :retard: :nene: :ok: :bad: :greenf:
Zobrazit další smajlíky

BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Lampárna

Re: Lampárna

od Pedro » středa 29. červenec. 2020 12:23

Ahoj Bleriote 11,
gratuluji k pořízení Spideru. Krásný stroj, tak hodně radosti s ním.
Není tu žádná speciální skupina pro Spidery. Je to tu pelmel všeho italského.

Doporučuji si prohlédnout záložku Akce, kde uvidíš naše aktivity.
A třeba Tě zaujmou a přijedeš se za náma podívat třeba do Poděbrad.
Tam bude nejlepší příležitost si pokecat s kolegy co mají Spidera.

Zdar Pedro.

Re: Lampárna

od bleriot11 » neděle 26. červenec. 2020 15:35

Ahoj,vsechny zdravim.Nedavno jsem se stal majitelem F124 spider,prosim o nasmerovani zda je tu primo link na tento vuz,popripade majitele.Diky

Re: Lampárna

od biker610i » neděle 24. květen. 2020 14:04

tak ja som tiez nasiel nejake tie tatrovky 8)
IMG_20200524_144940.jpg
IMG_20200524_145142.jpg

Re: Lampárna

od oldav » pondělí 11. květen. 2020 23:33

Tak jste mne rozněžnili těmi tatrami, že jsem vyhledal ty mé. Našel jsem 815 po synovi, krom toho mého Zetora 25 ještě s ocelovými disky kol snad rok 1969. Synovi jsem ho též zakoupil, takže i toho jeho s plastovými koly. Dále jsem objevil T805 na klíček, značně zdevastovnou v garáži na chatě. Za mne ještě nebyly plastové ani opravdové T148. Jestli si někdo pamatuje , hrávaly si děti také s takovými těmi o něco menšími měkkými 138 - byly to často jautojeřáby.. No neměl jsem ho. Nádherná hračka byla tatra 138 https://aukro.cz/tatra-138-kdn-sklopka- ... 6937265470
Tu jsem taky nikdy neměl. Zato jsem našel u mámy ve skříni zachovalou ale nepojízdnou T137 jednostranný dvounápravový sklápěč s ovládacím bowdenem https://aukro.cz/tatra-137-na-bowden-ta ... 6942454014. Kdyby se mezi vámi našel někdo, kdo by jej zpojízdnil, tak se odměním. Není rozbitá, jen desítky let odleželá.Docela bych si s ní zajezdil. Jo a ještě jsem u mámy našel nepojízdného pásáka (bez pásů) tatrasmalt https://www.retro-hrackarna.cz/pasak-tatrasmalt-1 Fotky ještě udělám.

Re: Lampárna

od Ondrej » úterý 14. duben. 2020 21:21

Přidávám Předsedovy tatry i s průvodním textem:
Konečně včera jsem vyfotil naše Tatrovky - nová 2016 , tu má Matěj , druhá je po Davidovi cca z r. 1986 , nemá volant a kabina má ulomenou jednu příchytku. Pak jsem ještě na té půdě objevil další ikonickou hračku , která se již vyrábí 60 let , já jí měl také , tento traktůrek s valníkem je již po Davidovi , můj se nedochoval .
IMG_0768.JPG
IMG_0769.JPG
IMG_0771.JPG
IMG_0772.JPG

Re: Lampárna

od předseda » neděle 12. duben. 2020 11:07

Pokud možno příjemné prožití Velikonočních svátků a udělejte si radost např. já si objednal nové přední tlumiče na F 128 -ku :razz: :grin:

Re: Lampárna

od 1/2 litr » úterý 7. duben. 2020 11:22

To byl jen takový okamžitý nápad, abych vyhnal děti od hraní na mobilu. Ale možná by nebylo od věci udělat v kurníku nějakou kampaň, aby ty slepice věděli, jak má vypadat správný výsledek. Odborníci na "kampaň" tu v součastnosti jsou, třeba by se to podařilo...
Jiak vím, že těď budu dáždit kobru bosou nohou, či píchat do vosího hnízda. Ale šlo by alespoň doplnit fotky do akcí Dovolená 2014-2019? Mohu nějak pomoci s výběrem, nebo úpravami. Je to přeci jenom průřez děním v klubu a občas se k tomu rádi vracíme a vzpomínáme. Byla by to taky možnost přitáhnout nějaké čtenáře / diváky.

Re: Lampárna

od Kronicar » úterý 7. duben. 2020 10:56

Také nechám naše slepice sezobnout kolečko nebo nárazníček ze šestistovky a třeba se zadaří....
U nás už se najde jen Tatra 815, kterou stále ještě jezdí Otakárek, byl to dar z pizza party, ale zabral ho synátor... :mrgreen:

Re: Lampárna

od Vlasovec » pondělí 6. duben. 2020 20:47

Ivoši, moc pěkný velikonoční motiv, takto nyní snáší italské slepice? :-)
Oranžovou Tatru 148 jsem jako malý chlapeček také sedlal - většinou s holou zadnicí ;-) Ta má se bohužel nedochovala - předpokládám, že jí odešla převodovka, jak to u mě tak chodívá :-)

Re: Lampárna

od Renda ze Záboří » pondělí 6. duben. 2020 3:07

Jo Ondreji - kupuju vstřikovací lis na plasty a jdu do toho...…. :greenf:
Korba.jpg
Jinak k mání je jedna zachovalá korbička pro nešťastníka kterému třeba chybí :ok: :ok:

Re: Lampárna

od Ondrej » sobota 4. duben. 2020 20:04

Ivoši, sousedi si zrovna včera přivezli celou slepičí bandu a s ní i kohouta. Tak budu dávat pozor, jestli se jim taky nezačnou líhnout nějaký pětikila :)

Re: Lampárna

od Ondrej » sobota 4. duben. 2020 19:59

Renda ze Záboří píše:
pátek 3. duben. 2020 17:57
Tatra.jpgTak jsem ji taky našel! Věděl jsem, že někde je a povedlo se! Je to teda 815 ale TATRA to je. Huráááá
Tak to jsou ty tatry, o kterých jsi mi psal, že se na ně vrhneš místo fiatů? :mrgreen:

Karle, to je příkladný půdní nález. Já mám u mámy uloženou ještě svoji vlastní stoosmačtyřicítku, se kterou jsem drandil po dvoře u babičky, ale netuším, v jakém je stavu. Jen myslím, že jsem ji dost ojezdil. Až se tam dostanu, přivezu ji taky. A dám se na tatry jako Renda :D

Re: Lampárna

od předseda » sobota 4. duben. 2020 19:29

Tak zítra jedeme na chalupu , napřed jsme raději napsali předsedovi , jestli můžeme , odpověď přišla kladná. Nesmíme courat po vesnici, to je jasné, budeme jen sázet nějaký rybíz a petrklíče a pak vyfotím mojí TATROVKU. Můžeme si udělat tedy i malý sraz , Tatrovek se určitě dá dohromady určitě dost :D :grin:

Re: Lampárna

od 1/2 litr » pátek 3. duben. 2020 20:20

velikonoce_ww.jpg
Tatru 148 taky mám. Ale posílám trochu jinou fotku.

Re: Lampárna

od Renda ze Záboří » pátek 3. duben. 2020 17:57

Tatra.jpg
Tak jsem ji taky našel! Věděl jsem, že někde je a povedlo se! Je to teda 815 ale TATRA to je. Huráááá

Re: Lampárna

od předseda » čtvrtek 2. duben. 2020 18:54

Tak to Ondráši gratuluju a nejseš sám majitelem této kultovní hračky :razz: Zkusím popsat , jak jsem znovu našel naší Tatrovku , kterou jsem před lety zakoupil synovi . David se narodil na podzim roku 1982, takže předpokládám , že jsem mu auto zakoupil někdy v jeho 3 - 4 letech , jako malého jsem dokonce v autě vozil , to bylo ještě v Počernicích . Po přestěhování do školy na Strossu si s ní děti hrály na školním hřišti , kde před uděláním umělého povrchu bylo v rohu hřiště pískové doskočiště, čili ideální velké pískoviště. Když děti povyrostly Tatra byla převezena na chalupu a dána na půdu . Na ložné ploše byly dokonce 3 mončičáci/ty si tam odložila asi Marcela?/! Na půdě byla původně stará sláma a seno . Půdu jsem postupně několik let od tohoto svinstva vyklízel a vlastně až loni se mi podařilo úplně celou půdu vyčistit. V posledním rohu půdy se najednou vidle o něco zasekly , ještě , že jsem je nezasekl silou. Tak jsem otráveně rukavicí začal ve slámě šmátrat s tím , že tam bude zase nějaká stará střešní taška a ejhle ona to naše bývalá Tatrovka ! Mohla tam ležet cca 20 let !!! Za tu dobu si v ní myši udělaly domeček , v kabině i na korbě samé myší bobky a močičáci zcela rozežraní :roll: Také jsem jí pečlivě umyl a stav je také vcelku dobrý, chybí volant a kabina nějak moc nedrží. Pneu už jsou jetější , ale zase zůstala pěkně oranžová.

Re: Lampárna

od Renda ze Záboří » neděle 29. březen. 2020 3:07

No jo pěkná je!

A teď - kdopak nám to "obkresloval" pětikilo ????

https://www.garaz.cz/clanek/kupte-si-ne ... e-21003718

Re: Lampárna

od Ondrej » sobota 28. březen. 2020 21:39

Jojo, beru to trochu z opačné strany. Jako spoustu věcí. Strom už jsem taky zasadil... =)

Tak ještě foto na podporu příběhu:
IMG_5815 - Copy.JPG

Re: Lampárna

od Renda ze Záboří » středa 25. březen. 2020 14:15

No tak blahopřeju! Teď už jen udělat děti a pískoviště...…..

Re: Lampárna

od Ondrej » úterý 24. březen. 2020 20:54

Tak jo, já pro odlehčení napíšu krátký příběh, jak jsem se nedávno stal majitelem Tatry.

Bylo to začátkem roku, když jsem jako obvykle "napůl bdělý a napůl ještě v noční pauze" mířil ráno do práce, přičemž reflektory rutinně prořezávaly tmu svým kuželem světla. Na samém okraji jedné obce se najednou objevila v příkopu u silnice hromada harampádí, na jejímž vrcholu trůnila nezaměnitelná silueta. Tatra! Za mnou nic nejelo, takže brzdy, zpátečka a velmi zevrubné očíhnutí situace. Vypadalo to, že přilehlý pozemek získal v nedávnu nové majitele a ti všechno, co seznali za nepotřebné, vyhodili na hromadu za plot. Tatra se na první pohled jevila celistvá, pročež jsem se dlouho nerozmýšlel a naložil jsem ji (ještě, že jezdím do práce náklaďákem!) s tím, že detailnější prohlídka tak jako tak bude možná až za denního světla.

Po návratu domů jsem ji složil před dílnu a jal se ji zkoumat. No, bylo vidět, že to nebyl žádný garážovaný mazlík na letní příležitostné rejdění. Spíš pěkných pár let stála někde v hlíně na zahradě. Proto asi taky byla za odvoz. Neuvěřitelně vyšisovaná od sluníčka, chyběl volant a rezervní kolo, ale to po těch letech už asi chybí všem. Na druhou stranu jí nechyběla žádná bižuterie (logo, světla, atd.) a po pečlivém očištění se ukázalo, že pneumatiky jsou velmi zachovalé a dokonce se solidním dezénem. Takže asi i přes ten zanedbaný stav málo jetá. Obvyklá riziková místa (sloupky čelního okna, čepy korby) také nevykazovaly žádné poškození. Nejhorší práce byla s vnitřkem korby, který byl slušně obrostlý mechem.

Ale po tomhle základním zvelebení Tatra docela prokoukla. Jen tomu laku už asi žádná leštěnka nepomůže. Nicméně jako kultovní náklaďák, dravec všech socialistických pískovišť a za odvoz... si to svoje místo v garáži najde :)

Re: Lampárna

od Kronicar » pondělí 23. březen. 2020 9:34

Co také psát, buď není nálada nebo všichni sledují vývoj situace. Ale jak píšeš, ta auta budou letos připravená na 200%. Máme čas na dohánění restů....

Re: Lampárna

od Renda ze Záboří » pondělí 23. březen. 2020 2:41

Koukám, že v době koronavirové se sem moc nepíše...……
Řekl bych, že letos je po všech akcích - takže domácí klídek a pohoda! A FERNET
Aspoň budou auta lépe připravená na sezonu 2021?

Re: Lampárna

od Kronicar » pondělí 16. březen. 2020 9:33

Zatím je brzy cokoli řešit, během příštích dní se ukáže, co bude zhruba následovat. Zda-li budeme akci v Poděbradech rušit či přesouvat na jiný termín a jak k tomu bude město Poděbrady přistupovat. V tuto chvíli to není řešitelné, úřad v Poděbradech má jiné starosti než naší akci. Ale musíme být připraveni na alternativu letošní dubnový termín akce zrušit. Potom uvidíme, zda nenajdeme jiný vhodný termín na podzim.
V tuto chvíli jsou přípravy akce na 10 dní pozastaveny, pak uvidíme jsme-li schopni akci za tak krátký čas dát organizačně dohromady a zda-li bude vůbec reálné se sejít.

Re: Lampárna

od predseda » pátek 13. březen. 2020 9:23

Ahoj, pokud se situace nějak drasticky nezmění, můžeme/musíme/ se nějaký březnový - dubnový víkend sejít jako obvykle v Poděbradech a projet trasu , ať jsme připravení.Pokud budeme nuceni termín akce změnit ,tak itineráře, startovní čísla atd budou připravené a vytištěné ?!Otázkou je , když dubnový termín neklapne , tak kdy by nás na kolonádu pustili, myslím , že až po lázeňské sezoně /letní měsíce stejně nejsou vhodné - dovolené, prázdniny/, takže září - říjen?! /místo podzimní akce, expedice anebo prostě letošní ročník v tomto případě úplně vynechat?! Napište své názory, díky Karel a spol. :roll:

Re: Lampárna

od Kronicar » čtvrtek 12. březen. 2020 17:59

Ahoj, situace okolo současného dění nás nutí Výroční schůzi zrušit. Nový termín bude včas oznámen.

Nahoru